راهنمای ثبت نام کتاب درسی برای سال تحصیلی 99

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، ثبت سفارش و توزیع کتاب های درسی سال تحصیلی 1399 - 1400 برای تمامی دوره های تحصیلی به وسیله یک سامانه اینترنتی شروع شده است. روش های ثبت نام برای تهیه کتاب ها را با هم در این گزارش بخوانیم.

راهنمای ثبت نام کتاب درسی برای سال تحصیلی 99

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، توزیع کتاب های درسی برای سال تحصیلی جدید در حالی انجام می گیرد که ویروس کرونا هنوز اجازه باز شدن درهای مدرسه را نداده است.

وزارت آموزش و پرورش در راستای کنترل شرایط و مقابله با گسترش ویروس کرونا، سامانه ای به نام سامانه سفارش و توزیع مواد آموزشی برای ثبت نام کتاب های درسی به شکل اینترنتی در اختیار گذاشته است.

کدام کتاب ها توزیع می گردد؟

به وسیله این سامانه، امکان دریافت کتاب های درسی برای دانش آموزان دوره های تحصیلی ابتدایی، متوسطه دوم شاخه های فنی و حرفه ای، کار و دانش، رشته معارف اسلامی و کتاب های درسی ویژه دانش آموزان استعدادهای درخشان فراهم شده است.

مدارس موظف به ثبت نام هستند

در اطلاعیه جدید وزارت آموزش و پرورش آمده؛ ضروری است مدارس ضمن اطلاع رسانی به دانش آموزان از برنامه زمانی هر یک از سطوح تحصیلی، نسبت به ثبت سفارش کتاب های درسی سال تحصیلی 1400-1399 بر فرض قبولی دانش آموز در سال تحصیلی جاری اقدام نمایند. در این اطلاعیه ذکر شده است که در صورت عدم قبولی هر دانش آموز در پایه تحصیلی فعلی خود، امکان تغییر پایه کتاب های درسی در زمان اصلاح سفارش وجود دارد.

ثبت نام از سوی مدارس چگونه است؟

طبق این گزارش، مدارس باید با مراجعه به سامانه سناد و ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، اقدام به ثبت سفارش کتاب های درسی برای تمام دانش آموزان نمایند تا مانع از مراجعه دانش آموزان یا والدین آنها به کافی نت ها شوند.

زمان تحویل کتاب ها به مدارس در صفحه هر مدرسه بنا بر سفارش آنها درج می گردد. مدارس همچنین برای افزودن سفارش جدید برای دانش آموزانی که کتاب درسی ندارند، می توانند با وارد شدن به منوی آمار فروش مدرسه، اقدام به ثبت سفارش نمایند.

دانش آموزان هزینه اضافه ندهید

والدین در نظر داشته باشند که مدارس تنها باید هزینه کتاب ها بر اساس قیمتی که بر روی آنها درج شده را از والدین دریافت نمایند و هرگونه هزینه اضافه غیر قانونی است.

والدین می توانند در صورت مشاهده این مسئله، مراتب شکایت خود را به سازمان آموزش و پرورش منطقه محل سکونت برسانند.

دانش آموزان چگونه ثبت نام نمایند؟

اگر از دانش آموزان یا اولیا آنها هستید و تمایل به دریافت کتاب های درسی به صورت انفرادی دارید، این امکان برای شما هم مهیا است.

برای این کار ضروری است به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی irtextbook.ir یا irtextbook.com مراجعه کنید.

در سمت چپ صفحه گزینه ثبت سفارش و ورود دانش آموزان دیده می گردد. با وارد کردن شماره ملی و سریال شناسنامه، دسترسی به سامانه برای شما آزاد می گردد.

وارد صفحه ثبت سفارش می شوید. در صفحه ای که مقابل شما قرار می گیرد، اطلاعات پستی، شماره تماس و سال تحصیلی خود را ثبت کنید.

از منو سمت راست، انتخاب بسته آموزشی متناسب با پایه تحصیلی خود، به مرحله بعدی یعنی پرداخت هزینه بروید.

درگاه بانکی را انتخاب و گزینه ثبت سفارش و پرداخت را بزنید و بعد از تایید تکمیل فرایند ثبت نام، از سامانه خارج شوید.

جدول تقویم زمانی سفارش کتاب های درسی

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1284

به "راهنمای ثبت نام کتاب درسی برای سال تحصیلی 99" امتیاز دهید

1 کاربر به "راهنمای ثبت نام کتاب درسی برای سال تحصیلی 99" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای ثبت نام کتاب درسی برای سال تحصیلی 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید