خبرنگاران اختصاص 2 هزار و 500 تن ذرت و کنجاله سویا به مرغداری های خراسان شمالی

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، بجنورد- خبرنگاران- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: 2 هزار و 500 تن ذرت و کنجاله سویا برای مرغداری های استان در نیمه نخست اردیبهشت ماه جاری اختصاص یافته است.

خبرنگاران اختصاص 2 هزار و 500 تن ذرت و کنجاله سویا به مرغداری های خراسان شمالی

محمد محمدزاده روز یکشنبه همچنین از برنامه ریزی برای توزیع هزار و 400 تن نهاده برای مرغداریها در این بازه زمانی اطلاع داد و گفت: در نیمه دوم فروردین ماه سالجاری هزار و 250 تن ذرت و 400 تن کنجاله سویا به وسیله سامانه بازارگاه نهاده های کشاورزی بین مرغداران استان تامین و توزیع شد.

وی اضافه کرد: این میزان از نهاده ها تمامی واحدها مرغداری که مبادرت به جوجه ریزی نموده و همچنین واحدهای صنعتی بوقلمون و شترمرغ استان را پوشش داده است.

محمدزاده با تاکید بر اینکه کوشش خواهد شد تا کمبودی در مورد تامین نهاده های طیور بوجود نیاید، خاطرنشان ساخت: علی رغم اینکه در کشور مشکل تامین نهاده های طیور وجود دارد عملا بخش خصوصی بایستی 60 الی 70 درصد نهاده های خود را تامین نموده و دولت در شرایط بحرانی و کمبود، به توزیع این نهاده ها به وسیله شرکت پشتیبانی دام اقدام کند.

وی همچنین با اشاره به این که تا به امروز هیچ مرغداری و مزرعه مرغ مادری در استان به معدوم سازی جوجه یکروزه خود اقدام ننموده است، اعلام نمود: شاهدکاهش قیمت جوجه یک روزه پایین تر از نرخ مصوب هستیم.

سالانه حدود 22 هزار تن گوشت مرغ در خراسان شمالی مصرف می گردد که حدود 6 هزار تن آن به وسیله دیگر استان ها تامین می گردد.

هم اکنون 94 واحد پرورش مرغ گوشتی در استان با ظرفیت 2 میلیون و 367 هزار و 430 قطعه مشغول به فعالیت هستند که در هر دوره، 650 هزار قطعه جوجه ریزی دارند.

سرانه مصرف گوشت مرغ در خراسان شمالی 20 کیلوگرم در سال است.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1278

به "خبرنگاران اختصاص 2 هزار و 500 تن ذرت و کنجاله سویا به مرغداری های خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اختصاص 2 هزار و 500 تن ذرت و کنجاله سویا به مرغداری های خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید