حقایقی که نشان می دهد بدنتان چقدر خاص است

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، خبرنگاران: بدن انسان اسرار زیادی دارد و ما معتقدیم بیشتر این اسرار هنوز شرح داده نشده یا حتی هنوز کشف نشده اند. خوشبختانه، دنیای پزشکی مدرن توانسته جواب بسیاری از سوالات سخت را پیدا کند و نتایج آن را با ما به اشتراک بگذارد. در این مطلب با حقایق جالبی درباره بدنتان آشنا می شوید که ممکن است حتی فکرش را هم نکرده باشید.

حقایقی که نشان می دهد بدنتان چقدر خاص است

بدن انسان می تواند یک میلیون پشه را سیر کند

بدن انسان خون کافی برای تغذیه 1.2 تا 1.8 میلیون پشه را دارد. پشه در هر بار نیش زدن حدود 0.003 میلی لیتر از خون را می خورد، بنابراین یک ارتش پشه احتیاج است تا کل خون انسان را بخورد.

سینه مردان شیر فراوری می نماید

همه انسان ها، صرف نظر از جنسیت، غدد شیر، مجاری شیر و نیپل دارند. سینه مردان هم می تواند برای فراوری شیر تحریک گردد. این به خاطر عدم تعادل هومونی در اثر استرس شدید اتفاق می افتد.

یک زن می تواند بیش از 40 بچه به جهان بیاورد

به دلیل پیشینه ژنتیکی، بعضی زنان می توانند چند ده بچه به جهان بیاورند. رکورد رسمی متعلق به یک زن روسی در قرن هجدهم است که 69 بچه به جهان آورد.

موی صورت سریعترین رشد را در میان موهای بدن دارد

اگر تا به حال در این مورد از مردان سوال نموده باشید، می بینید همه آن ها با این حقیقت موافقند. البته این موضوع برای بسیاری از آن ها خوب است، چون از نظر بسیاری از زنان مردان با ریش جذاب تر هستند.

اثر انگشت زنان 99درصد با مردان فرق دارد

پوست زنان نسبت به پوست مردان دو برابر بیشتر آمینواسید فراوری می نماید و آن را به طور متفاوت در میان انگشتان توزیع می نماید.

به همین دانشمندان فقط با دیدن اثر انگشت، به جنسیت فرد پی می برند.

طوری که دست هایمان را در هم قفل می کنیم، نشان می دهد کدام نیمکره مغزمان فعال تر است

اگر انگشت دست راست بالا باشد یعنی نیمکره راست غالب است، و اگر انگشت چپ بالا باشد، ثابت می نماید نیمکره چپ فعال تر است. نیمکره راست مسئول احساسات و تخیلات است. نیمکره چپ مسئول تحلیل و تفکر منطقی است.

یک درصد از افراد انگشتان خود را به صورت موازی در کنار هم قرار می دهند. این افراد دو سو توان (ambidextrous) نامیده می شوند. دانشمندان معتقدند این افراد نیمکره غالب ندارند و هر دو نیمکره به یک اندازه توسعه یافته اند.

مایعی که از بینی خارج می گردد می تواند از مغز باشد

ممکن است مایعی که از بینی شما خارج می گردد، مایع مغزتان باشد. مایع مغزی در اطراف مغزتان واقع شده است و با غشای خاصی نگه داشته می گردد و گاهی به مقدار کم به شکل مایع شفافی از بینی خارج می گردد.

شما منحصربه فردتر از آن هستید که فکر می کنید

شما کاملا منحصربه فرد هستید، اما نه فقط از روی اثر انگشت. شکل گوش شما هم منحصر به فرد است. زبان هم شکل و بافت منحصربه فردی دارد. برعکس اثر انگشت، اثر زبان هرگز تغییر نمی نماید.

زنان بیشتر عمر می نمایند

سیستم ایمنی زنان با تهدید های داخلی و خارجی بهتر مقابله می نماید و سلول های آن دیرتر پیر می شوند، بنابراین کارآمدتر عمل می نمایند. به همین دلیل زنان اغلب بیشتر از مردان عمر می نمایند و کمتر بیمار می شوند.

قلب زنان تندتر می زند

دانشمندان کانادایی فهمیده اند که قلب زنان سریع تر می زند و حدود 1.7 تا 2.3 ساعت جلوتر از قلب مردان است. به طور کلی در هر دقیقه 10 بار بیشتر می زند.

کبد شما بیش از 500 عملکرد دارد

کبد ما همه کار می نماید از تصفیه خون تا تجزیه و جذب چربی ها، و پردازش کلسترول و ویتامین ها و ...

افراد وقتی مجبورند به توالت بروند دروغ های متقاعدنماینده تری می گویند

کسانی که مثانه شان پر است دروغ های متقاعدنماینده تری می گویند. تمایل شدید برای رفتن به دستشویی باعث می گردد فرد روی کنترل خود تمرکز کند؛ بنابراین دروغ های متقاعدنماینده ای می گوید. علاوه بر این سعی می نمایند از هر گونه حرکت اضافی اجتناب نمایند.

منبع: brightside

منبع: برترین ها
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 771

به "حقایقی که نشان می دهد بدنتان چقدر خاص است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایقی که نشان می دهد بدنتان چقدر خاص است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید