جوسازی پامپئو علیه ایران در فضای مجازی با هدف تمدید تحریم های تسلیحاتی

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، وزیر امور خارجه آمریکا برای چندمین بار در فضای مجازی با مطرح کردن اتهامات واهی خواهان تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران شد.

جوسازی پامپئو علیه ایران در فضای مجازی با هدف تمدید تحریم های تسلیحاتی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا که طی ماههای اخیر بارها در فضای مجازی و نشست های خبری خواهان تمدید تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران شده است، در فاصله تنها 6 ماه مانده به انقضای این تحریم ها بار دیگر با جوسازی علیه ایران، از شورای امنیت خواست که این تحریم های تسلیحاتی را تمدید کند.

پامپئو طی پیامی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر ضمن تکرار ادعاهای بی اساس قبلی خود و سایر مقامات آمریکایی مبنی بر حمایت ایران از تروریسم، نوشت: تحریم های تسلیحاتی علیه 6 ماه دیگر منقضی می گردد. شورای امنیت سازمان ملل متحد باید قبل از اینکه خشونت های ایران تشدید گردد و آنها یک مسابقه تسلیحاتی جدید را در خاورمیانه شروع نمایند، این تحریم ها را تمدید کند.

مقامات آمریکایی به ویژه وزیر امور خارجه این کشور در حالی به بهانه پیشگیری از مسابقه تسلیحاتی در خاورمیانه از ضرورت تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران سخن می گویند که طی سال های اخیر متحدان آمریکا در منطقه میلیاردها دلار سلاح از آمریکا و سایر کشورهای غربی خریداری نموده و از این سلاح ها علیه دیگر کشورهای منطقه استفاده نموده اند.

به عنوان مثال، عربستان به عنوان بزرگترین متحد آمریکا در منطقه خلیج فارس، در سال 2019 بالغ بر 78 میلیارد دلار بودجه نظامی صرف نموده که بخش زیادی از این بودجه صرف خرید تسلیحات جدید به منظور استفاده در جنگ یمن شده است. این کشور در سال 2019 از لحاظ مخارج نظامی بالاتر از کشورهایی مانند روسیه، انگلیس، هند، فرانسه و ... در رتبه سوم دنیا قرار داشته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1232

به "جوسازی پامپئو علیه ایران در فضای مجازی با هدف تمدید تحریم های تسلیحاتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوسازی پامپئو علیه ایران در فضای مجازی با هدف تمدید تحریم های تسلیحاتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید