جنگ قهرمانی بین بهترین دفاع و بهترین حمله لیگ برتر فوتبال ایران

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، دو تیم پرسپولیس و سپاهان با 34 امتیاز و تنها به دلیل تفاضل گل در رده های اول و دوم لیگ بیستم هستند و این در حالی است که تا به امروز سرخ ها بهترین خط دفاع و طلایی پوشان بهترین خط حمله این فصل را در اختیار داشته اند.

جنگ قهرمانی بین بهترین دفاع و بهترین حمله لیگ برتر فوتبال ایران

به گزارش خبرنگاران، هنوز 13 هفته تا انتها لیگ بیستم مانده است و از الآن نمی توان درباره قهرمان قطعی این رقابت ها نظر داد اما چیزی که معین است جدال اصلی بین شاگردان دو مربی جوان یعنی پرسپولیس و سپاهان است.

جنگ تیم های یحیی گل محمدی و محرم نویدکیا، تنور لیگ را از همین ابتدای نیم فصل دوم داغ نموده است و با وجود فاصله نه چندان زیاد تیم هایی مثل استقلال، فولاد و تراکتور با این 2 تیم، به نظر می رسد شانس اصلی قهرمانی یکی از تیم های پرسپولیس و یا سپاهان باشند.

بهترین خط دفاع

پرسپولیس همانند سال های گذشته، ثبات خوبی در خط دفاعی داشته و مدافعان مستحکم و هوشمند یکی از ارکان اصلی قهرمانی های این تیم در سال های اخیر بوده اند.

با وجود جدایی دو مدافع اصلی این تیم در ابتدای فصل یعنی محمد نادری و شجاع خلیل زاده و هم چنین بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس در نیم فصل، این تیم نشان این تفکرات دفاعی یحیی هستند که کار را برای باز شدن دروازه حامد لک سخت می نمایند و پرسپولیس را به رده نخست رسانده اند. شاگردان گل محمدی تا به امروز تنها 8 گل دریافت گرده اند و بهترین خط دفاع لیگ بیستم لقب گرفته اند.

بهترین خط حمله

شش تایی کردن آلومینیوم در اراک کار ساده ای نیست و ارزش های برد تیم نویدکیا زمانی بیش تر معین می گردد که یادآوری کنیم دیگر تیم مدعی قهرمانی یعنی پرسپولیس در خانه اراکی ها 2 بر یک باخت (البته با راهنمایی رسول خطیبی که از این تیم جدا شده است).

طلایی پوشان اصفهانی تا به امروز 32 گل به ثمر رسانده اند و اگر یک گل بیش تر به میزبان اراکی خود می زدند، به دلیل گل زده بهتر نسبت به پرسپولیس در رده نخست قرار می گرفتند.

تیم نویدکیا هجومی و چشم نواز بازی می نماید و نتایج این تیم متفاوت از نتایج همیشگی لیگ ایران است. آن ها 10 گل بیش تر از پرسپولیس و 12 گل بیش تر از استقلال به ثمر رسانده اند و سجاد شهباززاده از این تیم با 15 گل در صدر گلزنان لیگ بیستم واقع شده است.

معین تکلیف قهرمانی

در 9 دوره اخیر لیگ برتر، 6 تیمی که بهترین خط دفاع را داشته اند به قهرمانی رسیده اند و تنها 2 بار قهرمان بهترین خط حمله را هم در اختیار داشته است که این 2 بار هم توسط پرسپولیس ثبت شده است.

تیم برانکو در فصل های 96-95 و 97-96 هم زمان صاحب بهترین خط دفاع و بهترین خط حمله بود. این آنالیز نشان می دهد شانس پرسپولیس تنها روی کاغذ بیش تر از حریف اصفهانی خود است اما شاگردان نویدکیا نشان داده اند که برای قهرمانی بازگشت به دوران طلایی سپاهان، تا دقیقه 90 نیز گلزنی خواهند کرد.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1774

به "جنگ قهرمانی بین بهترین دفاع و بهترین حمله لیگ برتر فوتبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ قهرمانی بین بهترین دفاع و بهترین حمله لیگ برتر فوتبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید