تمدید ارسال آثار به نمایشگاه ثبت جهانی جنگل های هیرکانی

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد خبری نمایشگاه عکس و فیلم جنگل های هیرکانی، کمیسیون ملی یونسکوی ایران با همکاری انجمن سینمای جوانان، به منظور حمایت از منابع طبیعی کشور و در راستای یاری به ثبت جهانی جنگل های هیرکانی، نخستین نمایشگاه عکس و فیلم جنگل های هیرکانی را در مهر ماه امسال برگزار می نماید.

تمدید ارسال آثار به نمایشگاه ثبت جهانی جنگل های هیرکانی

بنا بر اعلام قبلی قرار بود متقاضیان حضور تا سرانجام مرداد آثار خود را به نمایشگاه فیلم و عکس ثبت جهانی جنگل های هیرکانی ارسال نمایند اما برای یاری افزون بر ثبت جهانی جنگل های هیرکانی مهلت ارسال آثار به این نمایشگاه تا سرانجام شهریور تمدید شد.

نخستین نمایشگاه عکس و فیلم جنگل های هیرکانی با موضوع به تصویر کشیدن وجوه مختلف جنگل های هیرکانی حوزه دریای خزر در استان های گیلان، مازندران و گلستان، معرفی ویژگی های طبیعی و طبیعت بکر هیرکان، تنوع گونه حیوانات، پرندگان خاص و گونه های گیاهی توسط کمیسیون ملی یونسکو-ایران و با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران، برگزار می گردد.

این جشنواره با اهداف ارتقای آگاهی های عمومی و جوامع محلی به منظور اهمیت حفظ جنگل های هیرکانی، ایجاد همبستگی ملی در امر حفظ و نگهداری منابع ملی، توجه به مقوله های زیست محیطی و منابع طبیعی، اهمیت حمایت از منابع طبیعی ایران، ثبت مناظر بکر و تنوع زیستی مناطق جنگلی هیرکان، ضرورت مشارکت جوامع محلی در مدیریت جنگل ها، مهر ماه امسال برگزار خواهد شد.

علاقه مندان می توانند تا سرانجام شهریور پس از ثبت نام در سایت جشنواره نسبت به ارسال آثار خود به دبیرخانه جشنواره اقدام نمایند. همچنین متن کامل فراخوان و شرایط حضور در این رویداد سینمایی و فرهنگی به تفصیل در سایت انجمن سینمای جوان و در بخش ثبت جشنواره ها موجود است.

فیلم های رسیده به دبیر خانه جشنواره توسط 3 تا 5 نفر از هنرمندان و کارشناسان این حوزه، آنالیز و پس از انتخاب و راهیابی به بخش نمایشگاه عکس و فیلم هیرکانی به نمایش عموم گذاشته خواهند شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 فروردین 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 226

به "تمدید ارسال آثار به نمایشگاه ثبت جهانی جنگل های هیرکانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید ارسال آثار به نمایشگاه ثبت جهانی جنگل های هیرکانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید