بافت جهانی یزد باید از حضور خودروها پاکسازی گردد

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، مدیر حمل و نقل پاک شهرداری یزد با اشاره به حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی وین اتریش در شهر جهانی یزد، گفت: این گروه معتقد بودند که بافت تاریخی با تردد خودروها در آینده به یقین دچار آسیب خواهد شد.

بافت جهانی یزد باید از حضور خودروها پاکسازی گردد

مهدی شهریاری با بیان اینکه تبادل تجربیات کشورهای مختلف جهان در زمینه حمل و نقل پاک یکی از راه های توسعه شهر جهانی یزد خواهد بود، اظهار کرد: همکاری هایی در سطح بین المللی منجر به توسعه و تبادل تجربیات هر دو کشور خواهد شد و از طرفی در زمینه تبدیل بافت تاریخی به محورهای پیاده راه نیز بسیار راهگشاست.

وی از حضور هیأتی 30 نفره از اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی وین اتریش در یزد اطلاع داد و توضیح داد: این گروه که به سرپرستی و همراهی پروفسور کنوفلاخر رئیس پژوهشکده حمل و نقل و مهندسی ترافیک این دانشگاه و محمدصادق امنیان یکی از اعضای پژوهشکده اتریش وارد یزد شدند، در بازدید از بافت تاریخی به آنالیز مسائل حمل و نقل بافت تاریخی پرداختند.

این مسئول اضافه نمود: این گروه معتقد بودند که بافت تاریخی با تردد خودروها در آینده به یقین دچار آسیب خواهد شد لذا باید ضمن پاک سازی این میراث جهانی از خودروها، پیاده محوری و به ویژه دوچرخه سواری به عنوان محبوب ترین شیوه حمل و نقلی پاک، به سرعت اجرایی گردد.

وی در ادامه بهره مندی از تجریبات نیاکان در تعامل با طبیعت را یک اصل مهم برشمرد و اعلام کرد: برای بهینه کردن مصرف انرژی، راهکاری جز توسعه حمل و نقل پاک وجود ندارد و تحقق این مهم یکی از مهمترین و مؤثرترین اقداماتی است که منجر به حفظ بافت جهانی و تاریخی شهر یزد خواهد شد.

شهریاری اضافه نمود: این نوع از حمل و نقل از سویی دیگر نه تنها برای سلامت شهروندان مفید خواهد بود، بلکه از مزایای دیگری همانند کاهش آلودگی هوا و ترافیک، جلوگیری از اتلاف وقت شهروندان، تقویت نشاط اجتماعی و ایجاد مشاغل پاک برخوردار است.

منبع: ایسنا

منبع: همگردی
انتشار: 20 دی 1401 بروزرسانی: 20 دی 1401 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2450

به "بافت جهانی یزد باید از حضور خودروها پاکسازی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بافت جهانی یزد باید از حضور خودروها پاکسازی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید