تور گرجستان: این جاذبه های گردشگری گرجستان را از دست ندهید!

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، جاذبه های جهانگردی گرجستان

گرجستان در زمینه جهانگردی کشوری است که تا به امروز چندان مورد استقبال جهانگردان قرار نگرفته است. این کشور ساکت و بی سر و صدا که در کنار کوه های قفقاز در اروپای شرقی واقع شده است جاذبه های جهانگردی زیادی دارد که می تواند آن را تبدیل به رقیبی برای مقاصد جهانگردی معروف دنیا گرداند. در این کشور سنت و مدرنیته در هم آمیخته اند تا تجاربی مجذوب نماینده را برای جهانگردان به وجود بیاورند. در چند سال اخیر این کشور آنقدر در زمینه جهانگردی رشد داشته که توانسته دو میلیون جهانگرد را به خود جذب کند. بخش زیادی از جهانگردان برای لذت بردن از جاذبه های مرکز این کشور، تفلیس به اینجا سفر می نمایند. اما در این کشور به غیر از تفلیس گوهرهای پنهان زیادی وجود دارد می خواهیم جاذبه های جهانگردی گرجستان را معرفی کنیم، خبرنگاران را همراهی کنید.

تور گرجستان: این جاذبه های گردشگری گرجستان را از دست ندهید!

با ما سفر کنید و با تور گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

کلیسای جامع سامبا (Sameba)

علی رغم ظاهر این کلیسا که به شکل ساختمان های قرون وسطی ای است کلیسای جامع سامبا در تفلیس از کلیساهای مدرن است. ساخت این کلیسا در سال 2004 به سرانجام رسید و مکانی مقدس از کلیسای ارتودوکس شرقی در گرجستان است. این کلیسا ظاهری سنتی دارد و در آن از ترکیبی از معماری های مختلف استفاده شده است. اتاق های دعای زیادی دارد که خیلی از آن ها در زیر زمین قرار دارند. کلیسای جامع سامبا در حال حاضر یکی از جاذبه های گردشگری مهم شهر مرکز است.

قلعه آناکوپیا

قلعه آناکوپیا دژ نظامی باستانی است که در قرن دوم ساخته شده است. این قلعه بر روی کوه های ایوریان در شهر آخالی آتونی واقع شده است و در آن موقع برای اینکه از حمله مسلمنان به این کشور جلوگیری کند ساخته شد. این قلعه با اینکه در سال های بعد اهمیت تاکتیکی خود را از دست داد اما تبدیل به نماد فرهنگی مهم این ناحیه شد. در قرن هشتم، پادشاه لئون یکم، از این دژ در برابر محاصره ای که شده بود دفاع کرد.

شهر سنگی اوپلیستسیخه

اوپلیستسیخه به معنی قلعه اربابان از شهرهای باستانی است که از سنگ درست شده است. در کنار رود Mtkvari واقع شده است و خیلی از ساختمان های این شهر در عصر آهن ساخته شده است. این شهر زمانی نمادی از فرهنگ مسیحیت در گرجستان بود اما در سال های بعد متروکه شد. در سال 1920 بخشی از شهر در اثر زلزله از بین رفت. اگرچه این شهر در مقایسه با دیگر شهرهای سنگی جهان زیبایی چندانی ندارد اما همچنان نمونه ای درخشان از قدرت اراده انسان است.

واردزیا (Vardzia)

واردزیا عبادتگاهی سنگی است که بر روی کوه های اروشتی در کنار رود کورا واقع شده است. این بنا در قرن 12 ساخته شد و سال هاست که متروکه شده است. مکان مهمی که در این مجموعه واقع شده است کلیسای دورمیشن است که به علت نقاشی های دیواری خود معروف شده است. اینجا حدود 400 اتاق دارد که شامل چندین اتاق دعا هستند، حتی قبرستان و سیستم دفاعی هم دارد.

کوه کازبک (Kazbek)

گرجستان در دامان رشته کوه های قفقاز واقع شده است. کوه کازبک در مرز شمالی این کشور است و یکی از مهمترین قله های این رشته کوه می باشد. با وجودیکه که بلندترین قله نیست اما قله برفی آن چشم اندازی زیبا برای کوه نوردان است. طبیعت اطراف این کوه منطقه ای حفاظت شده است.

منبع: wonderslist.com

منبع: الی گشت
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2222

به "تور گرجستان: این جاذبه های گردشگری گرجستان را از دست ندهید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور گرجستان: این جاذبه های گردشگری گرجستان را از دست ندهید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید