انتقاد قاضی زاده هاشمی از مبلغ هنگفت قرارداد ویلموتس

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از قرارداد منعقد شده با ویلموتس سرمربی تیم ملی، گفت: در شرایطی که کشور با مسائل ارزی روبرو است چرا باید فدراسیون فوتبال برای حضور 20 روزه یک مربی خارجی 2 میلیون یورو بپردازد.

انتقاد قاضی زاده هاشمی از مبلغ هنگفت قرارداد ویلموتس

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سید احسان قاضی زاده هاشمی در واکنش به اظهارات مهدی تاج در مورد قرارداد ویلموتس و اینکه عنوان نموده مجلس حق ورود به این موضوع را ندارد، گفت: خطاب اظهارات و سئوال ما وزیر ورزش و جوانان است و بر همین مبنا وزیر ورزش از جانب کمیته ورزش کمیسیون فرهنگی مجلس این هفته به مجلس فراخوانده می گردد.

فردی که قرارداد ویلموتس را امضا نموده به زبان خارجی تسلط نداشته است

نماینده مردم فریمان، سرخس، بخش های احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر ورزش و جوانان باید مستندات قرارداد مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی را به مجلس ارائه دهد و متن اصلی قرارداد به زبان انگلیسی یا فرانسوی را نیز در اختیار نمایندگان بگذارد؛ به نظر می رسد فردی که قرارداد را امضا نموده تسلط لازم به زبان خارجی را نداشته است.

رئیس فدراسیون در سطحی نیست که نمایندگان از او سئوالی مطرح نمایند

وی با انتقاد از شفاف نبودن قرارداد منعقد شده با ویلموتس، ادامه داد: پس از ارائه این قرارداد به مجلس میزان دقیق رقم قرارداد، غرامت و سایر مفاد معین خواهد شد؛ بنابراین وزیر ورزش و جوانان می تواند برای دفاع از این پرونده با همراهانی از فدراسیون فوتبال به مجلس بیاید چرا که رئیس فدراسیون در سطحی نیست که نمایندگان از او سئوالی مطرح نمایند.

قاضی زاده هاشمی درباره اینکه چرا نمایندگان به جای رسیدگی به شرایط معیشتی مردم به قرارداد سرمربی تیم ملی می پردازند، بیان کرد: بر اساس قانون اساسی نمایندگان حق اظهار نظر در مورد تمامی مسائل کشور را دارند و موضوع قرارداد میلیون یورویی ویلموتس از حساب بیت المال نیز به هیچ عنوان موضوع کم اهمیتی نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه نمود: البته که من از اولین نمایندگانی بودم که در یکی از برنامه های صداوسیما در نخستین روز سهمیه بندی بنزین، موضوع گیری مخالف علیه این تصمیم داشتم و لذا همه نمایندگان نسبت به موضوعات گرانی حساس هستند.

وی با بیان اینکه فدراسیون فوتبال پیش از بازی با عراق مبلغ 2 میلیون یورو به ویلموتس پرداخت نموده است، اضافه نمود: در این شرایطی که کشور با بحران ارزی روبرو است چرا باید چنین رقمی را به فردی که فقط 21 روز در ایران حضور داشته و هیچ ارزش اضافه نموده ای برای تیم ملی نداشته است، پرداخت کرد. در خارج از ایران نیز ویلموتس فقط 20 روز در کنار تیم حضور داشته است.

قرارداد ویلموتس و کادر فنی 3 میلیون یورو است

قاضی زاده هاشمی، قرارداد ویلموتس را 3 میلیون یورو دانست و گفت: قراردادی که با این مربی منعقد شده به هیچ عنوان نرخی نیست که او در اروپا دریافت می نموده؛ آخرین جایی که ویلتموس مربیگری نموده تیم ملی ساحل عاج بوده که وی ماهانه 50 هزار یورو دریافتی داشته است و رقم فعلی قرارداد او با تیم ملی به هیچ عنوان قابل درک نیست.

در حوزه اموال عمومی هیچ موضوع محرمانه ای وجود ندارد

وی با تأکید براینکه در حوزه هایی که از بیت المال هزینه می گردد، هیچ مسئله محرمانه ای وجود ندارد؛ اضافه نمود: در مورد غرامت فدراسیون فوتبال بیانیه داد و تاکید نمود که ما غرامت نمی پردازیم؛ درحالیکه در حال حاضر هنوز قراداد فسخ نشده و فدراسیون با ویلموتس در حال مذاکره برای نحوه پرداخت غرامت است.

عضو فراکسیون ورزش مجلس تصرح کرد: باید معین گردد که چه افراد و دلالانی از این قرارداد میلیون یورویی نفع برده اند و مجلس در این باره حساس خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 930

به "انتقاد قاضی زاده هاشمی از مبلغ هنگفت قرارداد ویلموتس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد قاضی زاده هاشمی از مبلغ هنگفت قرارداد ویلموتس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید