راهنمای سفر به سن پترزبورگ؛ میزبان جام جهانی 2018

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، سن پترزبورگ در منتهی الیه شمال غرب کشور روسیه واقع شده است. این شهر بعد از مسکو دومین شهر میزبان رقابت های جام دنیای 2018 است. جاذبه های این شهر موجب شده که گردشگران زیادی از اقصی نقاط دنیا، سن پترزبورگ را به عنوان مقصد خود انتخاب نمایند. این شهر یکی از مقاصد دوست داران و علاقه مندان فوتبال در جام دنیای 2018 است.

راهنمای سفر به سن پترزبورگ؛ میزبان جام جهانی 2018

تور روسیه

درباره سن پترزبورگ

سن پترزبورگ یکی از شهرهای متفاوت دنیا است: در اینجا، تاریخ، اسطوره ها و معماری با طبیعت شمالی و زندگی شهری معمولی ترکیب شده است. نام این شهر در صد سال گذشته چهار بار تغییر نموده است. در ابتدا نام آن پتروگراد (Petrograd) و لنینگراد (Leningrad) بود. نام سن پترزبورگ ریشه لاتین و هلندی دارد. شهفرایندان سن پترزبورگ ترجیح می دهند آن را پتر (Piter) بنامند.

امروز سن پترزبورگ، واقع در سواحل خلیج فنلاند و در دهانه رودخانه نوا، مساحتی حدود 1403 کیلومترمربع را اشغال نموده است و به 18 حوزه تقسیم می گردد. با توجه به اطلاعات سال 2017، 5٬792٬815 نفر در آنجا زندگی می نمایند.

سن پترزبورگ قهرمان اروپا در تعداد پل ها، تعداد کانال ها و جزایر است. در این شهر 64 رودخانه، 48 کانال، 34 نهر، 160 کیلومتر خاک ریز و 800 پل وجود دارد.

اشیای فراوانی از معماری نئوکلاسیک، عجیب و غریب، مدرن و ریاضیات در این شهر وجود دارند که در هیچ جای دنیا نمی توان آن را پیدا کرد. در سن پترزبورگ، خانه هایی مسکونی (حدود 15 هزار ساختمان) از پیش از انقلاب این شهر حفظ شدند. کل مرکز شهر مانند یک موزه در هوای آزاد است. از کانال Obvodny به رودخانه بلشایا نوکا و از لارا الکساندر نوسکی تا بندر تجاری، شهر همان تصویری را که قبل از سال 1917 داشته است، حفظ نموده است.

سن پترزبورگ اغلب به عنوان مرکز فرهنگی روسیه شناخته می گردد. مرکز تاریخی آن در فهرست میراث دنیای یونسکو قرار گرفته است. در میان مشاهیر معروف، هرمیتاژ، تئاتر ماریایینسکی، Kunstkamera، قلعه پیتر و پل (the Peter and Paul Fortress)، کلیسای سنت ایزاک و... وجود دارد. بیش از 200 موزه، 70 تئاتر، 50 سینما و 1100 کتابخانه در سن پترزبورگ وجود دارند.

در سال 2016، سن پترزبورگ با توجه به نسخه جوایز دنیای سفر برترین مقصد برای گردشگری در اروپا شناخته شد.

شرایط آب و هوا

دمای هوا در سن پترزبورگ 20+ در روز و 11+ در شب در ماه جون و به ترتیب 22 و 13+ درجه سانتی گراد در ماه جولای است. آب و هوا در سن پترزبورگ ناپایدار و قابل تغییر است، بنابراین تمام تجهیزات مانند کرم ضدآفتاب، ژاکت، ژاکت بادی و یک جفت کفش ضدآب را به همراه ببرید.

حمل و نقل عمومی

در سن پترزبورگ می توانید انواع حمل و نقل عمومی را تجربه کنید. در ادامه برای آشنایی با جزییات بیشتر با وسایل حمل و نقل در این شهر هر یک را مفصل تر توضیح خواهیم داد.

از فرودگاه و به فرودگاه

فرودگاه پالکوو سن پترزبورگ در 20 کیلومتری جنوب شهر و 10 کیلومتری نزدیک ترین ایستگاه مترو، مسکوفسکیو قرار گرفته است. با اتوبوس های سریع می توانید از انتهاه تازه فرودگاه به مقصد 39 (Ulitsa Kostiushko to Pulkovo) 39e ،(Ulitsa Gastello to Pulkovo) وK39 (Moskovskaya Metro station to Pulkovo) بروید. کرایه 28 تا 40 روبل (17000 تا25000 ریال) است.

این اتوبوس ها از ساعت 5:25 تا 00:20 با فاصله 25 تا 30 دقیقه حرکت می نمایند.

شما می توانید یک ماشین را در میز کار تاکسی Pulkovo در فرودگاه سفارش دهید. میزهای تاکسی Pulkovo در قسمت لابی ورودی وجود دارد. بعلاوه کیوسک های تاکسی در مقابل شما قرار دارند. شما می توانید با کارت بانکی خود هنگام سفارش در Taxi Pulkovo هزینه را پرداخت کنید یا در انتها سفر نقدی به راننده پرداخت کنید. یک ماشین به شهر حداقل 600 روبل (620000 ریال) هزینه خواهد داشت. بعضی از اتاقک ها مجهز به پرداخت کارت در ماشین هستند؛ اما شما نباید روی این موضوع به طور پیش فرض حساب کنید، اول از اپراتور سؤال کنید.

معمولا تعداد کمی ماشین های غیر تاکسی و خودگران در انتهاه ورودی وجود دارند، اما آنجا بسیار بالاتر از حد میانه کرایه دریافت می نمایند.

حداقل 3 ساعت قبل از ساعت پرواز خود مکان اقامت تان را ترک کنید، زیرا ممکن است در جاده های پرترافیک بیرون از شهر گرفتار شوید.

مترو

ایستگاه های مترو سن پترزبورگ با حرف m برچسب گذاری شده اند. مترو در زمان های مختلف از 5:30 تا 7: 00 صبح باز است.

در طول فصل ناوبری، از 30 آوریل تا 15 نوامبر، زمانی که پل های شهر باز می گردد تا کشتی های ناوبری به وسیله آن ها جا به جا شوند، یک مترو متقابل رودخانه وجود دارد که شب ها در بین ایستگاه های Admiralteiskaya و Sportivnaya اجرا می گردد. این بخش مترو از ساعت 1:00 صبح تا 3:00 صبح آدینه و شنبه شب و در شب های تعطیلات (به استثنای تعطیلات زمانی که تمام ایستگاه های مترو 24 ساعته باز است) اجرا می گردد.

پنج خط متروی سن پترزبورگ کل مرکز (به استثنای کلیسای نامولینی و محله اپرای ماریینسکی) و بیشتر حومه ها را پوشش می دهند. ایستگاه مترو نزدیک به استادیوم سن پترزبورگ Krestovsky Ostrov است.

در مترو ایستگاه ها فقط به زبان روسی اعلام می گردد، اما نقشه ها و نشانه ها در مترو به زبان روسی و انگلیسی موجود است.

شما یک سکه (45روبل تقریبا 25000 ریال) برای سوار شدن به مترو خریداری می کنید یا می توانید یک کارت پلاستیکی قابل استفاده مجدد بخرید. کارت های اعتباری فعال PayPass در همه ایستگاه ها پذیرفته می شوند.

کارت های سفر تازه در ژانویه 2017 در سن پترزبورگ استفاده می گردد. این کارت ها برای سوار شدن نامحدود در هر حمل و نقل عمومی 90 دقیقه ای مناسب است. کارت های سفر نامحدود برای دوره های زمانی بین 24 ساعت تا 7 روز وجود دارد.

هزینه کارت 90 دقیقه ای 70 روبل (42000 ریال) است. کارت روزها بسته به تعداد روزها از 180 تا 680 روبل متغیر است. اگر از یک کارت یا زنجیره Podorozhnik استفاده می کنید، سواری مترو برای شما 36 روبل (21000 ریال) یا کمتر هزینه می برد و سوار شدن بر هر وسیله نقلیه حمل و نقل عمومی زمینی حدبیشتر 31 روبل (18000 ریال) خواهد بود.

کارت های سفر و زنجیرهای Podorozhnik از دفاتر بلیت در ایستگاه های متروی سن پترزبورگ قابل دسترسی است. برای پرداخت هزینه خود، زمانی که شما وارد می شوید، کارت خود را در اسکنر اعتبارسنجی ثابت روی دستی در داخل وسیله نقلیه زمینی (اسکنر دستی فروشنده در اتوبوس) قرار دهید، هنگامی که نرخ کرایه شما با موفقیت پرداخت می گردد، یک نور سبز دریافت می کنید.

قطار

در هر ایستگاه راه آهن در سن پترزبورگ، قطارهای رفت و آمد الکتریکی وجود دارد که می توانید به هر نقطه از حومه شهر که می خواهید سفر کنید. قطارها از صبح تا اواسط نیمه شب اجرا می شوند. از ایستگاه راه آهن فنلاندی Vokzal بهره ببرید تا به مکان هایی مانند Repino، Zelenogorsk یا Vyborg بروید. اگر مقصد شما Peterhof، Oranienbaum یا Gatchina است، از ایستگاه Baltiysky Vokzal بهره ببرید. قطار به پوشکین یا پاولووسک از Vitebsky Vokzal اجرا می گردد. تمام قطارها به طور دقیق اجرا می شوند. بلیت های منظم را در ایستگاه ها می توانید بخرید. بلیت قطار اکسپرس در وب سایت روسی Railways موجود است.

اتوبوس تریلر و تراموا

بیشتر خطوط اتوبوس های تریلر در مرکز شهر موجود هستند درحالیکه کمتر اتوبوس های ترامو را در مرکز می بیند، آن ها بیشتر در قسمت بالای شهر رفت و آمد می نمایند. حمل و نقل عمومی زمینی از ساعت 5:30 صبح تا نیمه شب انجام می گردد.

ایستگاه های اتوبوس و تریلر با حرف A برای اتوبوس ها علامت گذاری می شوند و حرف Ш برای تریلرهایی نمایش داده می گردد که در کنار اتوبوس ها متوقف می شوند. توقف تراموا با حرف T معین می گردد.

هزینه حمل و نقل زمینی 40 روبل در هر سواری است. شما به فروشنده بلیت یا راننده در اتوبوس پول نقد می دهید. هنگام استفاده از یک کارت مسافرتی الکترونیک یا زنجیره کلید Podorozhnik، در هر سواری هزینه 31 روبل (18000 ریال) یا کمتر است. ایستگاه اتوبوس و تریلر معمولا توضیح جهت و برنامه را در صفحه نمایش نشان می دهند.

می توانید با یک اتوبوس تریلر یا یک تراموا به گشت و گذار دور شهر بپردازید و از منظره ها زیبا لذت ببرید. برترین اتوبوس تریلر برای این کار اتوبوس 1 است که از سمت Petrogradskaya به طرف مرکز شهر حرکت می نماید؛ و برترین تراموا 3a است که طول Sadovaya Ulitsa را طی می نماید و از Nevsky Prospekt می گذرد، در این جهت بعضی از نشانه های برجسته شهر ازجمله باغ تابستان و میدان مریخ قابل تماشا است.

علاوه بر اتوبوس های منظم شهری اتوبوس های دیگری نیز وجود دارد که با نام اتوبوس های تجاری معروف هستند. آن ها با اتوبوس های معمولی متفاوت هستند و هیچ برنامه و تعطیلی معینی ندارند و هزینه آن ها بیشتر است (حدود 45 روبل در هر سواری). جهتهایی را که طی می نمایند در کنار اتوبوس ها نمایش داده می گردد. این اتوبوس ها فقط پول نقد دریافت می نمایند و به ندرت کارت می پذیرند.

اتوبوس Marshrutka

این مینی بوس ها براساس درخواست شما متوقف خواهند شد. آن ها جهتهای ثابت را در سراسر شهر و حومه اجرا می نمایند. به عنوان مثال، شما می توانید یک marshrutka به کرونشتات در ایستگاه های مترو Staraya Derevnya یا Chernaya Rechka بگیرید. با Marshrutkas می توانید به حومه شهر پیترفف و استرولنا از ایستگاه متروی لنسینکو Prospekt Veteranov بروید. برای رفتن به Puškin یا Pavlovsk، شما marshrutka را می توانید در ایستگاه مترو Moskovskaya دریافت کنید. کرایه حدود 45 روبل (27000 ریال) است. شما در مینی بوس به راننده پول نقد می دهید. آن ها بعلاوه کارت Podorozhnik را دریافت می نمایند، اما کارت های اعتباری مورد قبول نیستند.

تاکسی

سن پترزبورگ مدیون اتصال حرفه ای تاکسی های خود به اینترنت و برنامه های تلفن همراه است. تاکسی های سن پترزبورگ معمولا زرد رنگ هستند و بر روی سقف آن ها نشانه های شطرنجی قرار گرفته است. تمام رانندگان تاکسی دارای تلفن های هوشمند یا تبلت هستند. هنگامی که شما با یک سرویس تلفن همراه تماس بگیرید، زمان انتظار 5 تا 20 دقیقه است.

در جایی که اینترنت تلفن همراه در دسترس نیست، شما می توانید یک تاکسی را با شماره تلفن 3120022(812)7+کرایه کنید و به قدیمی ترین خدمات تاکسی در شهر تماس بگیرید. شما احتمالا باید در این مورد پول نقد بپردازید. نرخ میانه 30 روبل (18000 ریال) در هر کیلومتر است.

در کوشش هستند که تاکسی های سریع تر و ایمن تر را در سطح شهر به وسیله اتصال با تلفن همراه توسعه دهند.

رانندگی در سن پترزبورگ

با توجه به سیستم حمل و نقل عمومی شهر به ندرت مسافران اقدام به اجاره ماشین می نمایند؛ اما اگر شما در سن پترزبورگ رانندگی می کنید یا تصمیم می گیرید اتومبیلی اجاره کنید، می توانید آن را به صورت رایگان در پارکینگ مجاز قرار دهید یا از امکانات پرداخت پارک (حدود 50 روبل (30000 ریال)) در روز بهره ببرید. پارکینگ در بیشتر نقاط مرکز رایگان است، به جز مناطقی که علامت گذاری شده اند. ترافیک در صبح و در طول روز در روزهای هفته سنگین است.

با این حال، راه کمربندی، حتی در ساعت های اوج نیز به شدت محدود می گردد. محدودیت سرعت 110 کیلومتر در ساعت در Beltway است.

اگر شما ماشین خود را در محل اشتباه پارک کردید و آن را جرثقیل برد، با سرویس مرکزی اطلاعات 004 سن پترزبورگ تماس بگیرید. بسته به جایی که هستید، اپراتور آنچه که بعدا باید انجام دهید را به شما می گوید.

هنگام رانندگی در روسیه، گواهینامه هدایت رانندگی، بیمه نامه خودرو و اسناد خودروی خود را به همراه بیاورید. محدودیت سرعت در شهر 60 کیلومتر در ساعت است. برای هر 10 کیلومتر سرعت بیش از حد مجاز، جریمه 500 روبل است. تعداد بسیاری پمپ بنزین در شهر وجود دارد و بیشتر آن ها 24 ساعته باز هستند.

اشتراک خودرو

سه پلت فرم اشتراک ماشین در سن پترزبورگ به نام؛ YouDrive، Delimobile و Colesa وجود دارد. نرخ میانه 8 روبل (4800 ریال) در دقیقه است.

از برنامه تلفن همراه خود برای آنالیز در دسترس بودن خودرو در محله معین شده بهره ببرید. شما بعلاوه می توانید بعضی از کاربردهای ماشین خود را مانند قفل کردن، باز کردن درها و روشن کردن چراغ اتومبیل با همان برنامه مدیریت کنید.

Meteor

Meteor بخش مهمی از ترافیک رودخانه ای در سن پترزبورگ است. Meteor یک وسیله هیدرولیکی است و می توانند تا سرعت بیش از 70 کیلومتر بر ساعت در آب حرکت کند.

باز شدن پل ها

هنگامی که دیر می کنید، توجه کنید که تمام پل ها در سراسر نوا در طول فصل ناوبری، آوریل تا نوامبر، در شبانه روز باز می شوند. تنها پلی که باز نمی گردد، پل کابلی است که بسیار طولانی است. پل ها به منظور اجازه دادن به کشتی های تجاری که از بالا یا پایین نوا حرکت می نمایند، باز می شوند. هنگامی که پل ها باز می شوند، بعضی از نقاط شهر به طور موقت از سرزمین اصلی و یا خشکی جدا می شوند.

به عنوان مثال، از ساعت 1:25 تا 2:45 بعدازظهر و از ساعت 3:00 تا 5:00 صبح، از جزیره واسیلیفسکی به مرکز نمی توانید بروید. Dvortsovy (پل کاخ) و lagoveshchensky اولین پل هایی هستند که باز می شوند.سپس آن ها به مدت 20 دقیقه در ساعت 2:50 صبح بسته می شوند تا ترافیک را در هر دو طرف رودخانه کاهش دهند. علی رغم ناراحتی رانندگان و جمعیت افرادی که در این زمان از آن استفاده می نمایند، پل های باز منظره تماشای و بسیار زیبای سن پترزبورگ هستند. گردشگران برای تماشای این پل ها معمولا در شب به مرکز می فرایند. شما می توانید قایقی را برای عبور از رودخانه اجاره کنید.

دوچرخه

ایستگاه های زنجیره ای و اجاره ای دوچرخه سواری واقع در سن پترزبورگ، Velogorod، نود ایستگاه در اطراف شهر دارد، شما می توانید در وب سایت یا به وسیله برنامه موبایل Velogorod Sankt Peterburg ا دوچرخه را اجاره کنید.

نرخ ها بسیار ارزان هستند، از 130 روبل (80000 ریال) در روز شروع می شوند. شما تا 30 دقیقه به صورت رایگان می توانید سوار شوید، اگر سوار شدن شما طولانی تر از 2 ساعت گردد،ب اید 200 روبل (120000 ریال) اضافی پرداخت کنید.

مسابقات جام دنیای 2018

استادیوم سن پترزبورگ

این استادیوم در بخش غربی جزیره کرتووفسکی ساخته شد و جایگزین استادیوم تاریخی سرگی کیروف شده است. این استادیوم یک مکان عالی در سن پترزبورگ است و دسترسی به وسایل حمل و نقل آن تا سال 2018 بهبود خواهد یافت. چه با ایستگاه مترو تازه Novokrestovskaya و چه با پل عابر پیاده تازه که جزیره را به کنار ساحل جنوبی ناحیه پریمورسکی پیوند داده است، می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

استادیوم به وسیله معمار ژاپنی Kisho Kurokawa طراحی شده است و یکی از پیشرفته ترین استادیوم ها در اروپا است. بعضی از ویژگی های جالب آن یک سقف جمع نماینده ای است که فقط 15 دقیقه طول می کشد تا باز یا بسته گردد و یک محوطه رولتی که برای همه رویدادها می تواند کوچک و بزرگ گردد.

ظرفیت استادیوم 68٬000 تماشاگر برای مسابقات فوتبال و 80٬000نفر برای کنسرت است. مساحت آن تقریباً 288٬000 متر مربع است.

مکان های آموزشی

دو سایت آموزشی سن پترزبورگ،؛ استادیوم نامنا (جایی که دانش آموزان آموزشگاه زنیت مسابقات خانگی خود را برگزار می نمایند) و استادیوم پتروفسکی (فضای خانگی زنیت) قلمرو باشگاه فوتبال محلی، Zenit است.

سایت سوم، استادیوم Turbostroitel در Prospekt Metallistov، ساخته شده در سال 1956 است. جوانان فوتبافهرست از مدارس محلی و بچه ها و نوجوانان پس از جام دنیای 2018 در آنجا تمرین خواهند کرد. دیگر مکان های آن عبارتند از:

  • استادیوم Petrovsky
  • استادیوم Smena
  • استادیوم Turbostroitel

اطلاعات مفید

112 شماره اضطراری همه منظوره (موقعیت اضطراری) برای تماس های تلفنی (این شماره ها را می توانید بدون سیم کارت، بدون پول در تلفن خود و با صفحه قفل شده شماره گیری کنید) وجود دارد.

خدمات اطلاعات بازتماشامایندگان (خط تلفن 24 ساعته توریستی): 88003030555 و 78123030555+

مرکز مدیریت اورژانس روسیه برای منطقه لنینگراد:78126402160+

خط تلفن بحران برای منطقه لنینگراد:78125799999+

منبع: کجارو / welcome2018.com
انتشار: 26 بهمن 1400 بروزرسانی: 26 بهمن 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2218

به "راهنمای سفر به سن پترزبورگ؛ میزبان جام جهانی 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر به سن پترزبورگ؛ میزبان جام جهانی 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید