اقدامی پرطرفدار که موجب عفونت گوش می شود

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، یک متخصص گوش، حلق و بینی گفت: عفونت مزمن گوش میانی بر اثر سوراخ کردن گوش به وجود می آید.

اقدامی پرطرفدار که موجب عفونت گوش می شود

محمد پورحاجی غلامی، متخصص گوش، حلق و بینی در گفت وگو با خبرنگار اظهار کرد: گوش انسان به سه بخش داخلی، میانی و خارجی یا شناگر تقسیم می شود.

او ادامه داد: رایج ترین عفونت گوش، عفونت گوش شناگر یا خارجی است که برای پیشگیری از این عارضه باید از تمیز کردن گوش به وسیله گوش پاک کن ها خودداری کرد حتی اگر افراد وسواسی هستند.

این متخصص گوش، حلق و بینی اعلام نمود: نوع دیگر عفونت گوش، عفونت گوش میانی است که این نوع عفونت خود به دو بخش عفونت حاد و عفونت مزمن گوش تقسیم می شود.

او درباره عفونت حاد گوش اظهار کرد: این نوع عفونت بیشتر در بچه ها 8 تا 10 سال دیده می شود و بیشتر بچه ها حداقل یک بار یا چند بار دچار این عفونت شده اند.

راه های درمان وز وز گوش چیست؟

این متخصص گوش، حلق و بینی اضافه نمود: نوع دیگر عفونت گوش میانی، عفونت مزمن است که بیشتر با سوراخ کردن گوش به وجود می آید.

حاجی غلامی درباره عفونت گوش داخلی شرح داد: این نوع عفونت در افراد کمتر رخ می دهد و با علائمی همچون ناشنوایی بیش از اندازه، سرگیجه و ... قابل تشخیص است. افرادی که با این نشانه روبرو شدند حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنند. این نوع عفونت سبب بستری شدن بیماران می شود.

این متخصص گوش، حلق و بینی درباره راه های درمان این عارضه اعلام نمود: زمانی که افراد با عفونت گوش خارجی روبرو شدند باید به مدت یک هفته از حمام رفتن دوری کنند، همچنین افرادی که شناگر هستند تا چند وقت از استخر نروند. این افراد با نظرات پزشک می توانند از قطره آنتی بیوتیک استفاده کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 929

به "اقدامی پرطرفدار که موجب عفونت گوش می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامی پرطرفدار که موجب عفونت گوش می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید