از بین بردن موهای زائد در دوران بارداری

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، در این مطلب درباره انواع پودر موبر و هم عوارض و موارد احتیاطی مصرف آن در دوران بارداری توضیحاتی عنوان شده است.

از بین بردن موهای زائد در دوران بارداری

زدودن مو های زائد در دوران بارداری

زنان در دوران بارداری خود به دلیل افزایش هورمون های بدن، ممکن است شاهد افزایش مو های زائد هم شوند. همچنین از آنجایی که رعایت بهداشت و سلامت در این دوران بیش از مواقع عادی اهمیت دارد، بنابراین استفاده از یک روش سالم و بی خطر برای زدودن مو های زائد امری ضروری به شمار می آید. امروزه روش های زیادی برای پاک سازی بدن از مو های زائد مانند استفاده از ژیلت، دستگاه های اپیلاسیون، کرم و پودر موبر و ... وجود دارد. استفاده از هر کدام از این روش ها در دوران بارداری فواید و معایب مربوط به خود را دارد اما در این میان ممکن است استفاده از پودر موبر در دوران بارداری به دلیل راحت بودن استعمال آن طرفداران بیشتری را داشته باشد؛ که در این صورت باید افراد اطلاعات کاملی درباره نوع و ترکیبات این مواد داشته باشند.

انواع پودر های موبر موجود در بازار؛ آیا استفاده از آن ها صحیح است؟1. پودر موبر شیمیایی

2. پودر موبر طبیعی

اثرات استفاده از پودر موبر شیمیاییبرخی از انواع پودر موبر موجود در بازار حاوی ترکیبات شیمیایی هستند که استفاده از آن ها در دوران بارداری ممکن است ضرر هایی برای مادر و جنین به همراه داشته باشد. موبر های شیمیایی به طور معمول دارای اسانس های غیر طبیعی برای خوشبو کردن هستند. همچنین در ترکیبات آن ها آرسنیک که ماد ه ای مفید و ارزشمند است وجود ندارد؛ بنابراین استفاده از پودر های موبر شیمیایی در دوران بارداری توصیه نمی شود.

اثرات استفاده از پودر موبر طبیعیاستفاده از پودر موبر طبیعی یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن مو های زائد بدن است. از آنجایی که این نوع از موبر ها دارای ترکیبات طبیعی و بدون خطر هستند، استفاده از آن ها در دوران بارداری ممنوعیت ندارد و افراد باردار به راحتی می توانند از آن استفاده کنند.

عوارض احتمالی استفاده از انواع پودر موبر در دوران بارداری ممکن است عوارضی را برای برخی از افراد در پی داشته باشد که مهمترین آن شامل موارد زیر است:

به وجود آمدن حساسیت، خارش، قرمزی و بثورات پوستی

ورود مواد مضر از طریق پوست به جریان خون مادر و سپس انتقال آن به جنین در صورت شیمیایی بودن مواد پودر موبر

به وجود آمدن مسائل تنفسی در استفاده از برخی از پودر های موبر که دارای مواد شیمیایی خطرناک هستند.

نکات پایانی اگرچه تا به امروز ایمن بودن و یا خطرناک بودن پودر های موبر در دوران بارداری به طور قطعی تایید نشده، اما بهتر است موارد احتیاطی را در استفاده از آنها در نظر داشته باشید:

بهتر است به مواد و ترکیبات موجود در پودر موبر که معمولاً بر روی برچسب موجود در آن ها نوشته شده توجه شود.

قبل از استفاده از این مواد بهتر است مقداری کمی از آن را در ناحیه کوچکی از بدن امتحان کنید و مقدار حساسیت پوستتان را نسبت به این مواد بسنجید.

از آنجایی که پودر موبر حاوی ترکیباتیست که اثرات آن ها هنوز به خوبی شناخته نشده اند، بهتر است از روش های جایگزینی بدون خطر مانند تیغ و ژیلت استفاده کنید.

از به کار بردن پودر های موبر در محیط های بسته و بدون تهویه به دلیل استنشاق بوی این مواد و احتمال به وجود آمدن خطرات تنفسی اجتناب کنید.

از پودر های موبری که تاریخ مصرف آن ها گذشته است در دوران بارداری خود استفاده نکنید.

همچنین از استعمال پودر موبر در قسمت هایی از بدن که دارای زخم های باز و یا دیگر تحریکات پوستی است خودداری شود.

پیشنهاد می شود قبل از استفاده از هر نوع پودر موبر با پزشک متخصص زنان و زایمان خود درباره آن مشورت کنید.

منبع: سایت ستاره

منبع: راسخون
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2103

به "از بین بردن موهای زائد در دوران بارداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از بین بردن موهای زائد در دوران بارداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید