شروع رزمایش دو هفته ای آمریکا و فیلیپین

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، بر اساس اعلام فرمانده ارتش فیلیپین، نظامیان این کشور و آمریکا قرار است از امروز (دوشنبه) برگزاری یک رزمایش مشترک نظامی دو هفته ای را شروع نمایند و به این ترتیب بعد از لغو رزمایش سالانه آنها در سال گذشته میلادی به سبب همه گیری کووید-19، مجددا این رزمایش را از سر بگیرند.

شروع رزمایش دو هفته ای آمریکا و فیلیپین

برای دیدن زیباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور فیلیپین ارزان همراه باشید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، اعلام خبر برگزاری این رزمایش بعد از آن صورت می گیرد که وزرای دفاع دو کشور گفتگویی تلفنی به جهت بحث درباره این رزمایش، شرایط در دریای چین جنوبی و تحولات اخیر مربوط به امنیت منطقه ای داشتند.

این رزمایش سالانه دو کشور تحت عنوان رزمایش بالیکاتان (شانه به شانه) هدفش سنجش آمادگی ارتشهای آنها برای پاسخ گفتن به تهدیداتی نظیر بلایای طبیعی و حملات شبه نظامیان افراطگر بوده و در امسال میلادی در ابعاد محدودتر برگزار می گردد.

ژنرال سیریلیتو سوبجانا، مقام ارشد ارتش فیلیپین اظهار کرد، تنها 1700 سرباز شامل 700 سرباز ارتش آمریکا و 1000 سرباز ارتش فیلیپین در این رزمایش شرکت خواهند کرد که این برخلاف رزمایش های قبلی است که در آنها بالغ بر 7600 سرباز شرکت می کردند.

او اعلام کرد: تماس فیزیکی وجود خواهد داشت اما حداقلی خواهد بود.

فیلیپین به حضور کشتی های چینی در داخل منطقه مالی انحصاری خود به فاصله 200 مایل دریایی در داخل حوزه ویتسان ریف اعتراض نموده و مکررا از چین خواسته تا کشتی هایش را دور کند.

دیپلماتهای چینی با این حال گفته اند که این کشتی های ماهیگیری تنها به دنبال پناه جستن از شرایط بد دریایی بوده و شبه نظامیان در آنها حضور نداشته اند.

برونئی، مالزی، فیلیپین، تایوان، چین و ویتنام ادعاهای متعارض با یکدیگر در دریای چین جنوبی دارند.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در گفتگوی تلفنی با دلفین لورنزانا، وزیر دفاع فیلیپین طی روز یکشنبه بر اهمیت توافق نیروهای مهمان VFA بین دو کشور تاکید نمود.

لورنزانا نیز متعهد به بحث بر سر این مساله با رودریگو دوترته رئیس جمهور فیلیپین شد.

دوترته سال گذشته میلادی به شکل یکجانبه این توافق دو دهه ای را در واکنشی خشمگینانه به عدم صدور ویزا آمریکا برای یک چهره همپیمانش لغو کرد. این توافق به ارائه یک چارچوب حقوقی می پردازد که تحت آن سربازان آمریکایی می توانند به شکل دوره ای در فیلیپین استقرار یابند.

دوترته گفته واشنگتن در صورتی که خواهان حفظ توافق VFA است باید بیشتر از این بابت پول پرداخت کند.

لورنزانا همچنین خواهان یاری آستین به فرایند تسریع تحویل دوزهای واکسن کووید-19 تولیدی شرکت مدرنای آمریکا که فیلیپین سفارش داده، شد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1808

به "شروع رزمایش دو هفته ای آمریکا و فیلیپین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع رزمایش دو هفته ای آمریکا و فیلیپین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید