گیاهانی که به خوبی در زیرزمین رشد می نمایند

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، از آنجایی که زیر زمین ها معمولا مرطوب تر و خنک تر از دیگر قسمت های خانه هستند و نور کمی هم دارند، پرورش گل و گیاه در این نقاط سخت است. اما گیاهانی وجود دارند که به خوبی با این شرایط سخت کنار می آیند. اگر برای زیر زمین تان (یا جایی با شرایطی مشابه) دنبال گیاه می شد، مطلب زیر را بخوانید.

گیاهانی که به خوبی در زیرزمین رشد می نمایند

گیاهانی که برای پرورش در زیرزمین انتخاب می شوند باید توانایی رشد در نور کم یا رشد در زیر نور مصنوعی را داشته باشند. زیر زمین هایی که محیط گرمی دارند مکان های بهتری برای پرورش گیاهان خانگی هستند اما بعضی از گیاهان هم هستند که دماهای خنک تر را دوست دارند. اگر رطوبت در زیر زمین تان مشکل ساز شده، گیاهانی که آبیاری زیادی می خواهند را در آن پرورش ندهید چرا که این گیاهان مشکل را وخیم تر می نمایند. به جای آن گیاهانی که آبیاری کمی می خواهند را انتخاب کنید.

خب برویم سراغ گیاهانی که می توانند در زیرزمین زندگی نمایند:

ساکولنت هایی که نور کمی احتیاج دارند

سانسوریا و زاموفیلیا دو ساکولنتی هستند که به خوبی در نور کم رشد می نمایند. خاک هر دو این گیاهان باید در بین دو آبیاری کمی خشک گردد و بعید است که رطوبت زیر زمین تان را بالا ببرند. سانسوریا در داخل خانه دمایی بین 15 تا 30 درجه سانتی گراد را دوست دارد. زاموفیلیا برترین رشد را در دمای بین 15 تا 24 درجه سانتی گراد دارد. هر دو این گیاهان سمی هستند و باید از دسترس بچه ها و حیوانات خانگی که ممکن است برگ های آنها را بجوند دور باشند.

گیاهان رونده

پتوس گیاهی بسیار سرسخت و مقاوم است که در دمای بین 15 تا 24 درجه سانتی گراد برترین رشد را دارد. این گیاه را می توان در گلدان آویز کاشت یا شاخسار آن را با استفاده از نخ و قیم از در و دیوار آویزان کرد. همه می دانند که پتوس گیاهی است که در شرایط کم نور هم به خوبی دوام می آورد و رشد می نماید. یک گیاه رونده خوب دیگر برای پرورش در زیر زمین سیسوس (یا سیسوس انگوری یا پیچک انگوری) است. این گیاه هم مانند پتوس می تواند نور کم را به خوبی تحمل کند. خاک هر دو این گیاهان باید در بین دو آبیاری اندکی خشک گردد که همین آنها را برای زیر زمین هایی با مشکل رطوبت بالا به انتخابی عالی تبدیل می نماید. روش پرورش هر دو این گیاهان در پست های قبلی بخش طبیعت آمده است.

گیاهان برگ زینتی

دیگر گیاهانی که برای نگهداری در زیر زمین مناسب هستند برگ عبایی و انواع پپرومیا است. پپرومیا انواع بسیاری دارد که گیاهانی هستند با برگ های کوچک و براق. برگ عبایی باید در طول بهار و تابستان خاکی مرطوب داشته باشد اما در زمستان که زیر زمین مرطوب است، خاک گیاه باید در بین دو آبیاری اندکی خشک گردد. دمای 15 تا 21 درجه سانتی گراد برای پرورش پپرومیاها ایده آل است. برگ عبایی در درون خانه می تواند دمای زیر 7 درجه سانتی گراد را هم تحمل کند.

نکاتی درباره نور

نور فلورسنت برای پرورش گیاهان در داخل خانه عالی است. در خیلی از مغازه های لامپ های آبی و قرمز با طول موج مورد احتیاج برای رشد گیاهان موجود است. یکی از گزینه های مقرون به صرفه لامپ های معمولی سفید فلورسنت است که نور آبی را تامین می نمایند و در کنار آن هم چند لامپ برای تامین نور قرمز. پس به ازای هر 10 وات لامپ فلورسنت 3 وات لامپ رشته ای فراهم کنید. فضایی که برای رشد گیاهانی که نور کمی می خواهند فراهم می کنید باید به ازای هر متر مربع دارای 3 تا 5 وات نور فلورسنت باشد. اگر این تنها منبع نوری گیاه است باید روزانه 16 تا 18 ساعت لامپ را برای گیاه روشن بگذارید. اگر از پنجره ای مقداری نور به داخل می آید، لامپ را برای 12 تا 14 ساعت روشن بگذارید.

منبع: فوت و فن / hunker.com
انتشار: 21 مرداد 1401 بروزرسانی: 21 مرداد 1401 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2377

به "گیاهانی که به خوبی در زیرزمین رشد می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیاهانی که به خوبی در زیرزمین رشد می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید