کمالوند: نمی توانم شعبده بازی کنم، استعفایم را برای مدیرعامل سایپا فرستادم

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، حضور من در سایپا زمانی فایده دارد که بتوانم مسائل فنی را در بازی پیاده کنم. دو بازی سرمربی سایپا بودم اما اتفاقاتی هم در این دیدارها هم در بازی رقیب افتاد. فوتبال اینگونه قداست خود را از دست می دهد.

کمالوند: نمی توانم شعبده بازی کنم، استعفایم را برای مدیرعامل سایپا فرستادم

سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: در حال حاضر شرایط فوتبالی نیست و با این شرایط نمی توانم شعبده بازی کنم.

فراز کمالوند در گفت وگو با فارس، درباره استعفای خود از سرمربیگری تیم فوتبال سایپا پس از اتفاقات بازی با پیکان گفت: این موضوع درست است و استعفای خود را برای مدیرعامل سایپا فرستادم زیرا دیگر فایده ای ندارد. کار من مربیگری فوتبال است و نمی توانم شعبده بازی کنم. وقتی کار از دست من خارج می گردد بمانم و چه کار کنم؟

وی اضافه نمود: حضور من در سایپا زمانی فایده دارد که بتوانم مسائل فنی را در بازی پیاده کنم. دو بازی سرمربی سایپا بودم اما اتفاقاتی هم در این دیدارها هم در بازی رقیب افتاد. فوتبال اینگونه قداست خود را از دست می دهد.

سرمربی تیم فوتبال سایپا درباره اینکه آیا احساس می نماید تیم سایپا قربانی بعضی مسائل شده، شرح داد: احساس من این است اتفاقاتی می افتد که می خواهد منجر به سقوط سایپا گردد و حداقل من در این موضوع دخیل نباشم. بچه نیستم و 25 سال است مربیگری می کنم. تیم ما همراه ذوب آهن و نساجی در معرض سقوط است. برای هر دو تیم هم احترام قائل هستم و دوستان خوبی در بحث مدیریتی و فنی آنها دارم.

کمالوند افزود: سئوالم این است مگر می گردد سایپا در رقابت برای فرار از سقوط با ذوب آهن و نساجی بجنگد اما داور وسط مسابقه اش را از مازندران و داور چهارم و یاری داور را از اصفهان انتخاب نمایند. این موضوع جای هیچ حرفی نمی گذارد. خیلی جالب است.

وی درباره اینکه داور چهارم که پنالتی روز گذشته پیکان را خاطرنشان کرد حواسش به انجام شدن 6 تعویض در تیم پیکان نبوده شرح داد: همین مسائل شائبه برانگیز است و شائبه اینگونه به وجود می آید که داور چهارم و داور خط را از اصفهان انتخاب کنید و داور وسط را از مازندران. ما با ذوب آهن اصفهان و نساجی مازندران می جنگیم. البته هیچ چیزی متوجه این دو تیم نیست و کاری با آنها ندارم. گفتم رفیق های خوب من در ذوب آهن و نساجی هستند.

سرمربی تیم سایپا توضیح داد: سؤالم این است وقتی 32 استان در کشور داریم چگونه 30 استان را رها نموده و از دو استانی که با تیم های آنها می جنگیم برای بازی با آنها داور انتخاب می نمایند. حواس داور چهارم باید به تعویض باشد اما وی به جای این کار از فاصله 55 متری پنالتی می گیرد که درست هم نبود.

کمالوند اضافه نمود: مهمتر از این مسائل، دو روز گذشته در فدراسیون فوتبال به دلیل آقای علیپور رفتم، با حراست فدراسیون و عوامل دیگر فدراسیون صحبت کردم. چرا این کار را انجام دادم به این دلیل که چیزی احساس کردم. برای اینکه بفهمید در فوتبال چه خبر است چهار هفته اخیر لیگ را رصد نموده و به چهار بازی تیم های پایین جدول نگاه نمایند.

وی ادامه داد: اگر 3 امتیاز را از تیمی بگیرید و 3 امتیاز به تیم دیگری بدهید فاصله آنها 6 امتیاز می گردد. در این شرایط دیگر چه کاری می توانم انجام بدهم؟ مگر سایپا چلسی انگلیس است. این تیم پایین جدول بوده و آمده ایم شرایطش را از لحاظ روانی بازگردانیم اما با این شرایط نمی گردد. اکنون هم بدون اینکه یک ریال از باشگاه سایپا دریافت نموده باشم، ضمن تشکر از مدیرعامل و هیأت مدیره به خاطر اعتمادشان به من به این دلیل که مسائل غیرفنی و غیرفوتبالی است کاری از دستم برنمی آید.

سرمربی سایپا درباره اینکه آیا احتمال بازگشتش به سایپا وجود ندارد، گفت: به هیچ عنوان زیرا مسائل فنی نیست. وظیفه من این است که سایپا را از تاکتیکی آماده نموده، بررسی کنم و آمادگی جسمانی، و روحی و روانی اش را بالا ببرم اما اکنون به این ها ربطی ندارد. یک نفر در این مملکت به من جواب بدهد چگونه در شرایطی که با نساجی و ذوب آهن می جنگیم، داور خط و داور چهارم بازی ما با پیکان از اصفهان و داور وسط از مازندران باشند.

کمالوند ادامه داد: چگونه است داوری که حواسش به تعویض های تیم حریف نیست، علیه تیم ما پنالتی می گیرد؟ آن هم در چه زمانی؟ دقیقه 85 که دیگر نمی توانیم کاری انجام بدهیم. به هر بچه ای در خیابان بگویید می فهمد چه خبر است.

وی درباره اشتباه تیم پیکان برای انجام دادن 6 تعویض شرح داد: این بازی قطعا باید 3 بر صفر گردد زیرا تیم حریف از بازیکن غیرمجاز استفاده نموده. قانون صراحت دارد و می گوید اگر تیمی از بازیکن غیرمجاز استفاده کند باید 3 بر صفر گردد. البته من به این موضوع کاری ندارم و می گویم چرا حقمان را داخل زمین نمی دهند. در خصوص قانون که باید بازی 3 بر صفر گردد حرفی نیست همانطور که 3-2 هفته قبل در ایتالیا چنین اتفاقی رخ داد. در ایران هم 3-2 قبل چنین اتفاقی رخ داد.

وی درباره اظهارات علی اصغر مدیرروستا مدیر تیم پیکان مبنی بر اینکه با وجود 12 نفره بازی کردن تیم ماشین سازی مقابل ذوب آهن اتفاقی برای تبریزی ها نیفتاد، شرح داد: ماشین سازی در آن بازی مغلوب شد و باشگاه ذوب آهن اعتراضی نکرد. نتیجه آن بازی به سود ماشین سازی نبود اما اینجا پیکان شکست نخورده بلکه بازی را برنده شده و منفعت برده است. باید قانون اعمال گردد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1911

به "کمالوند: نمی توانم شعبده بازی کنم، استعفایم را برای مدیرعامل سایپا فرستادم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمالوند: نمی توانم شعبده بازی کنم، استعفایم را برای مدیرعامل سایپا فرستادم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید