کریمی: قول کسب ورودی بازی های المپیک را نمی دهم، در روسیه دغدغه ای جز تمرین نداشتم اما در ایران نه

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، ملی پوش شیرجه ایران گفت: هدف من خیلی قوی و ارزشمند است، چون تا حالا ورودی بازی های المپیک در رشته شیرجه ایران را نداشته ایم.

کریمی: قول کسب ورودی بازی های المپیک را نمی دهم، در روسیه دغدغه ای جز تمرین نداشتم اما در ایران نه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

حمید کریمی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: در روسیه که بودم مربی، فدراسیون و خودم برای کسب ورودی بازی های المپیک خیلی امیدوار بودم که اتفاق خیلی خوبی است چون در رشته شیرجه ایران تا به امروز کسی نتوانسته به بازی های المپیک راه یابد. حتی مربی تیم روسیه هم امیدوار بود، اما مشکل از آنجا آغاز شد که به دلیل کرونا، همه فعالیت ها کنسل شد.

وی اضافه نمود: درحال حاضر تمرین و تمام سعی مان را می کنیم تا به این هدف دست یابیم، اما نمی توانیم قول دهیم. ما تمرین می کنیم تا به هدف مان یعنی کسب ورودی بازی های المپیک دست پیدا کنیم، اما قولی که می توانستم در روسیه و با تمریناتی که در این کشور می کردم را بدهم، اینجا نمی توانم بدهم. با این حال تمام تلاشم را می کنم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی گفت: از یک هفته گذشته اجازه تمرین در استخر آزادی تهران را گرفته و تمرین می کنم و شرایط تمرینی خوب است، اما از لحاظ سخت افزاری و برنامه ریزی و تکنیکی مثل روسیه نیست و خیلی متفاوت است.

وی ادامه داد: زمانی که در روسیه بودم تمرین خیلی خوب بود و فکر و ذهنم روی تمرین بود و دغدغه ای نداشتم اما متاسفانه در تمرینات اینجا مسائل زیادی وجود دارد که در عملکردم تاثیرگذار است.

شیرجه رو کشورماه درخصوص مسائلش گفت: مسائلی که در اینجا دارم از لحاظ سخت افزاری، تکنیکی، برنامه ریزی و زمانی است.از طرفی تمام برنامه ریزی ها و تمرینات داخل و خارج از آب خوب و قوی است، اما متاسفانه سالن ما که خیلی ضعیف و امکانات استخر هم خیلی پائین است. استخر ما فقط دایو دارد.

وی در ادامه با بیان این مطلب که امکان بازگشت به روسیه در شرایط کنونی وجود ندارد، اعلام کرد: شرایط برای بازگشت به روسیه و تمرین در این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا مهیا نیست و این شرایط در همه جای جهان اینگونه است و نمی دانیم که بازی های المپیک برگزار می گردد یا نه، چون واکسن یا دارویی نیامده که بخواهیم بگوئیم صددرصد اوضاع خوب است و بازی ها برگزار می گردد.

کریمی همچنین به لزوم شرکت در مسابقات برای ارزیابی توانایی ها و مهارت هایش اشاره نمود و اضافه نمود: هر ورزشکاری احتیاج به شرکت در مسابقات دارد تا توانایی و مهارت های خود را محک بزند و اینکه داورانی که مسابقات بزرگی را قضاوت می نمایند که در بازی های المپیک هم هستند. ورزشکار را ببینند خیلی تاثیرگذار است نه اینکه من برای کسب ورودی بازی های المپیک مسابقه دهم و آنها بگویند این ورزشکار کیست؟ و اولین بار است او را می بینیم.

وی ادامه داد: ما تا اردیبهشت ماه مسابقات خیلی زیادی نداریم و طبیعتا شرکت در مسابقات برون مرزی خیلی سخت است تا تائیدیه شرکت در مسابقات را بگیریم.

ملی پوش شیرجه ایران درخصوص دغدغه هایش گفت: من ورزشکاری 26 ساله هستم که درآمدی ندارم، البته نمی گویم فدراسیون مقصر است، اما از من توقع دارند تا تمرین نموده و ورودی بازی های المپیک را به دست آورم و اگر یک درصد نتوانیم ورودی کسب کنیم خیلی حرف ها به دنبال دارد. مردم همواره چیزی که پخش می گردد را می بینند.خیلی از ورزشکاران کشورهای دیگر تمام فکر و ذهن شان در ورزش است و هیچ دغدغه ای از لحاظ اقتصادی ندارند من اگر بخواهم به فکر هزینه های زندگیم باشم باید کار کنم و درآمدی داشته باشم، اما اگر بخواهم صبح و بعدازظهر تمرین کنم درآمد خاصی ندارم.

وی در سرانجام با تاکید بر هدف بزرگش که کسب ورودی بازی های المپیک است، گفت: هدف من خیلی قوی و ارزشمند است، چون تا حالا ورودی بازی های المپیک در رشته شیرجه ایران را نداشته ایم و غیر از این موارد برای دل و عشق خودم تمرین می کنم چون سالها زمان و زندگی مان را گذاشتیم تا بتوانیم نتیجه خوبی کسب کنیم. وقتی در روسیه بودم تمام فکرم تمرین بود و دغدغه ای نداشتم اما در ایران یا به ورزش فکر می کنم یا کار یا درس یا خانواده که خیلی تاثیرگذار است. برای رقابت در بازی های المپیک باید زمان کافی برای تمرین داشته باشیم و شش ماه برای حضور در چنین رویداد بزرگی خیلی کم است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1586

به "کریمی: قول کسب ورودی بازی های المپیک را نمی دهم، در روسیه دغدغه ای جز تمرین نداشتم اما در ایران نه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کریمی: قول کسب ورودی بازی های المپیک را نمی دهم، در روسیه دغدغه ای جز تمرین نداشتم اما در ایران نه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید