چین: فعالیت های ما در دریای چین جنوبی منطقی است

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، براساس گزارش جدید دولت پکن، چین به صورت منطقی فعالیت هایش در دریای مورد مناقشه چین جنوبی را گسترش داده و پروژه های ساختمانی در امسال میلادی در این منطقه شامل تاسیسات راداری با پوشش 290 هزار متر مربعی در منطقه می گردد.

چین: فعالیت های ما در دریای چین جنوبی منطقی است

با تور چین ارزان سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، تعداد این ساخت و سازها در دریای چین جنوبی توسط دولت پکن مشابه با گزارش ارائه شده اوایل ماه جاری میلادی از سوی اندیشکده ای آمریکایی است.

چین در بعضی از جزایر و صخره های واقع در دریای چین جنوبی که در کنترلش است، دست به ساخت و ساز زده که شامل ایجاد فرودگاه می گردد و این زنگ خطری برای همسایگانش و واشنگتن محسوب می گردد.

پکن می گوید، این اقدامات نوعی یاری به سرویس های بین المللی نظیر امداد و نجات در دریا است اما تاکید نموده که این فعالیت ها با اهداف نظامی نیز هستند. چین همچنین گفته که می تواند هرکاری که بخواهد در این منطقه انجام دهد.

در گزارش جدید دولت پکن که در وبسایتی تحت نظارت مرکز آمار و داده های ملی دریایی این کشور و بخش برون مرزی روزنامه خلق منتشر شده، آمده است که دولت پکن حضور نظامی خود در منطقه را افزایش داده و این اقدامی منطقی در جزایر تحت نظارت و کنترل منطقی است.

جدا از ساخت راداری بزرگ که معلوم نیست آیا بیشتر از یک مورد است یا خیر، ساخت و سازها در امسال میلادی شامل تاسیسات انبارهای زیر زمینی و ساختمان ها نیز می گردد.

در ادامه این گزارش همچنین به مساله افزایش گشت های نظامی در منطقه اشاره شده اما نوع آنها ذکر نشده است.

منطقه آبی دریای چین جنوبی میان ویتنام، مالزی، برونئی، مجمع الجزایر فیلیپین و تایوان مورد مناقشه است.

منبع: انتخاب
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 768

به "چین: فعالیت های ما در دریای چین جنوبی منطقی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: فعالیت های ما در دریای چین جنوبی منطقی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید