پشت پرده لغو برگزاری نمایشگاه ها در شهر آفتاب ، صاحبان صنایع را تهدید به لغو مجوز می نمایند

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب با گلایه از کارشکنی ها برای لغو بعضی نمایشگاه ها در شهر آفتاب از تهدید و سنگ اندازی پیش پای برگزارکنندگان و صاحبان صنایع برای انصراف از برگزاری رویدادهایشان در شهر آفتاب سخن گفت.

پشت پرده لغو برگزاری نمایشگاه ها در شهر آفتاب ، صاحبان صنایع را تهدید به لغو مجوز می نمایند

به گزارش خبرنگاران، بعد از برگزاری هر رویدادی در نمایشگاه های بین المللی تهران و ایجاد ترافیک گسترده و کلافه نماینده در شهر، این سوال برای کارشناسان ترافیک و شهروندان پیش می آید که چرا با وجود صرف میلیاردها تومان در شهر آفتاب، باز هم نمایشگاه ها در این نقطه پرترافیک شهر برگزار می گردد؟ این سوال بارها و بارها از سوی افکار عمومی تکرار شده ولی کمتر کسی به پاسخ درستی رسیده است.

حالا بعد از دو روز از برگزاری آخرین نمایشگاه در سئول، با مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب به مصاحبه نشستیم تا درباره این عدم اقبال از شهرآفتاب که یک اپیدمی بزرگ بین صنایع شده، جویا شویم. او از دست هایی پشت پرده سخن گفت که نمی گذارند این مکان رونق بگیرد و فعال گردد:

عباس تقدسی نژاد در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر ضرورت انتقال نمایشگاه های پرمخاطب از نمایشگاه بین المللی در محدوده سئول به شهر آفتاب گفت: بر این اساس وارد عمل شدیم و قرارداد برگزاری حدود 40 نمایشگاه را در مجموعه شهر آفتاب منعقد کردیم که عمدتا تاریخ برگزاری این رویدادها در نیمه دوم امسال بوده است.

او ادامه داد: متاسفانه از حدود دو سه ماه پیش روبروه جدی را از طرف سازمان توسعه تجارت و شرکت سهامی نمایشگاه ها در این زمینه شاهد هستیم. شرکت ها و صنایعی که برای برگزاری رویدادهای نمایشگاهی شان با شهر آفتاب قرارداد منعقد نموده اند با کارشکنی هایی روبرو می شوند و همین موضوع سبب شده است تا شرکت ها و طرف های قرارداد با شهر آفتاب از ترس لغو مجوز فعالیت شان پا پس بکشند و نمایشگاه هایشان را در محل نمایشگاه بین المللی تهران (سئول) برگزار نمایند.

تقدسی نژاد با بیان اینکه برخی از این صنایع و برگزار نماینده ها از اصناف مختلف، ضمن بازدید از امکانات فوق العاده شهر آفتاب بلافاصله با ما قرارداد بستند، از ادامه کارشکنی ها به رغم مصوبه شورای شهر اطلاع داد و گفت: برای مثال یکی از انجمن ها که نمایشگاهش از رویدادهای پرمخاطب به شمار می آید، بعد از برگزاری چندین نمایشگاه در نمایشگاه تهران بیان کرد که می خواهد دوره بعدی نمایشگاه را در شهر آفتاب برگزار کند و بر همین اساس برای برپایی این رویداد در مجموعه شهر آفتاب برای دی ماه به توافق رسیدیم. اما یکی از شرکت هایی که به تازگی تاسیس شده و هیچ تجربه نمایشگاهی ندارد در برابر انجمن نمایشگاهی قرار گرفته و به همه استانداری ها و شهرک های صنعتی نامه زده است که شهر آفتاب محل برگزاری این نمایشگاه نیست. حتی تبلیغات برگزاری این نمایشگاه در نمایشگاه بین المللی واقع در سئول را هم آغاز نموده اند که مبادا این رویداد به شهر آفتاب منتقل گردد.

او ادامه داد: برخی از صاحبان صنایع، شرکت ها و انجمن ها از ترس لغو مجوز فعالیت و برگزاری نمایشگاه قید همکاری با شهر آفتاب را می زنند و نمایشگاهشان را در تهران برگزار می نمایند. برخی دیگر از شرکت ها و انجمن ها هم که با ما قرارداد دارند برای ادامه فعالیت شان قراردادهای خود را با شهرآفتاب لغو می نمایند.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب بعلاوه درباره برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان در هفته جاری که ترافیک حاصل از آن در بخش های گسترده محدوده نمایشگاه تهران صدای مردم را درآورد، گفت: قرار بود این رویداد هم در شهر آفتاب برگزار گردد و قرارداد آن هم موجود بود اما با اقداماتی که پیش تر عنوان شد، مجری برگزاری نمایشگاه قراردادش را با شهر آفتاب لغو کرد.

او با بیان اینکه شهر آفتاب ظرفیت های برگزاری همه نمایشگاه ها را دارد، اضافه نمود: برگزاری نمایشگاه خودرو مهر تائیدی بر این موضوع است و نشان می دهد که این مجموعه، توانایی بالایی برای برگزاری چنین رویدادهای پرمخاطبی را دارد. راه های دسترسی به وسیله مترو، خدمات رستورانی، خدماتی و ... در این مجموعه وجود دارد. حتی در زمان سیل اخیر تهران و در زیر بارش باران، شهر آفتاب میزبان نمایشگاه 4 روزه ای بود؛ بدون اینکه مسئله ای پیش بیاید و به این رویداد کوچکترین لطمه ای وارد کند.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب در انتها به نگاه کلان مدیریتی در مجموعه شهر آفتاب اشاره نمود و گفت: طرح ها و برنامه های متنوعی برای حاشیه نمایشگاه ها از جمله حرکت به سمت رویدادهای بانکی و دیجیتالی، انجام برنامه های متنوع فرهنگی و اجتماعی را دنبال می کنیم. البته برای برگزاری نمایشگاه های بزرگ و پر مخاطب در مجموعه شهر آفتاب، احتیاج به افزایش سالن های سرپوشیده نمایشگاهی از 25 هزار متر مربع کنونی به 120 هزار متر مربع داریم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 مرداد 1401 بروزرسانی: 26 مرداد 1401 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2380

به "پشت پرده لغو برگزاری نمایشگاه ها در شهر آفتاب ، صاحبان صنایع را تهدید به لغو مجوز می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت پرده لغو برگزاری نمایشگاه ها در شهر آفتاب ، صاحبان صنایع را تهدید به لغو مجوز می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید