پرتامینای اندونزی هنوز تصمیمی برای قطع همکاری با ایران نگرفته است

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، وزارت انرژی و منابع معدنی اندونزی با تکذیب خبر رویترز گفت، قرارداد میان شرکت نفت و گاز پرتامینا و شریک ایرانی این شرکت برای توسعه یک میدان نفتی در ایران به رغم تحریم های جدید آمریکا ادامه خواهد یافت.

پرتامینای اندونزی هنوز تصمیمی برای قطع همکاری با ایران نگرفته است

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری جاکارتا پست، وزارت انرژی و منابع معدنی اندونزی اظهار داشت، قرارداد میان شرکت نفت و گاز پرتامینا و شریک ایرانی این شرکت برای توسعه یک میدان نفتی در ایران به رغم تحریم های جدید آمریکا ادامه خواهد یافت.

پیش تر رویترز به نقل از مدیر شرکت پرتامینای اندونزی نوشته بود، این شرکت در حال آنالیز توقف قرارداد خود با ایران در خصوص میدان نفتی منصوری به دلیل تهدید ناشی از بازگشت تحریم های آمریکاست.

دولت ایران تا اوایل ماه می به شرکت پرتامینا فرصت داده بود تا قراردادی را برای توسعه میدان نفتی منصوری منعقد نماید. 80 درصد از این پروژه متعلق به شرکت پرتامینا و 20 درصد مابقی متعلق به شریک ایرانی خواهد بود.

اگو سیاهریال، مدیرکل نفت و گاز وزارت انرژی اندونزی گفت، این قرارداد لغو نشده است، زیرا دولت اندونزی همچنان در حال مذاکره در خصوص این موضوع با سهامداران مربوطه است.

وی اضافه کرد: ما هنوز تصمیمی در خصوص ادامه این پروژه یا توقف آن نگرفته ایم. این پروژه فعلاً به قوت خود باقی است. پیشتر، آرکاندرا تاهار، معاون وزیر انرژی اندونزی هم گفته بود، دولت اندونزی همچنان در حال ارزیابی تأثیرات تصمیم آمریکا در خصوص ایران است.

سیامسو آلام، مدیر بخش بالادستی شرکت پرتامینا هم گفته، این شرکت همچنان در حال مکاتبه با شرکت ملی نفت ایران است و در عین حال منتظر به دست آوردن اطلاعات جدید از مسائل سیاسی مرتبط است.

بر اساس برآوردها شرکت پرتامینا طی مدت 20 سال 6 میلیارد دلار برای توسعه این میدان هزینه خواهد نمود.

177

منبع: تسنیم
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 773

به "پرتامینای اندونزی هنوز تصمیمی برای قطع همکاری با ایران نگرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتامینای اندونزی هنوز تصمیمی برای قطع همکاری با ایران نگرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید