پارک جنگلی شیرآباد با جاذبه های دیدنی کمیاب، عکس

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، در این طبیعت زیبای جنگل می گردد گونه های گیاهی کمیابی مانند درختان سرخدار، ملچ، افرا و گونه های حیوانات وحشی نظیر خرس، پلنگ، شغال، گرگ و روباه در محیطی سرسبز و زیبا را دید. هر چند که در کنار پیاده روی در این فضای زیبا نمی توان چشم روی جست و خیز مارال های زیبا و گربه های جنگلی لابلای درختان تنومند آن بست. همه این زیبایی ها در جنگل شیرآباد که به اسم یک اثر طبیعی در لیست سازمان محیط زیست به ثبت رسیده به یک طرف، ملودی پیچیده در فضای آرامش بخش از سمت آبشارخان به بین به طرف دیگر.

پارک جنگلی شیرآباد با جاذبه های دیدنی کمیاب، عکس

آبشار خان ببین، یک آبشار پله ای شکل حاوی 12 آبشار عظیم و کوچک است که عظیمترین آبشار این مجموعه 7 گانه، سی متر ارتفاع دارد که دو حوضچه با عمق چهل تا هفتاد متر پای دیواره آن شکل گرفته است. آبشارهای پارک جنگلی شیرآباد در امتداد یکدیگر قرار گرفته و محال است با تماشا یکی از آن ها راهی اعماق جنگل برای تماشا دیگر آبشارها نشوید. البته ذکر این نکته لازم است که راه دسترسی به بقیه به آسانی آبشار نخست نبوده و برای رسیدن به آن ها باید کمی تجربه جنگل نوردی همراه با آمادگی جسمانی کافی داشته باشید. ناگفته نماند که آبشارهای جنگل شیرآباد فرصت یک آب تنی حسابی را هم برای شما فراهم می نماید.

بعد از لذت بردن از این آبشارها اگر می خواهید کمی هیجان به چاشنی سفرتان اضافه کنید پس از آبشار اول می توانید سری به غار دیو سپید بزنید. غاری که حدود 235 متر طول دارد و در ارتفاع 310 متری از سطح دریا قرار گرفته است. بازدید از این غار که گونه هایی از مهره داران و بی مهرگان نظیر گاماروس، عنکبوت، خرچنگ آب شیرین، خفاش، قورباغه جنگلی و گونه در حال انقراض سمندر غارزی ایرانی را در خود جای داده، نیازی به تجهیزات حرفه ای غارنوردی نیست.

منبع: گردشبان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2014

به "پارک جنگلی شیرآباد با جاذبه های دیدنی کمیاب، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک جنگلی شیرآباد با جاذبه های دیدنی کمیاب، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید