واقعیت هایی درباره کالری سوزی فعالیت های مغزی

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، آیا هرچه مغز را بیشتر به کار بگیریم ، انرژی بیشتری از دست می دهد و کالری بیشتری می سوزاند؟اگر بخواهیم از نظر فنی به این موضوع بپردازیم که آیا هر چه کار بیشتری از مغزمان بکشیم، انرژی بیشتری مصرف می کنیم ؟ جواب مثبت است اما به گفته کلود جهت استاد روان شناختی و علوم اعصاب کانادا آن چه به عنوان یک کار ذهنی سخت شمرده می گردد بین افراد متفاوت است .

واقعیت هایی درباره کالری سوزی فعالیت های مغزی

برای این که بدانید آیا این موضوع صحت دارد یا نه ؟

وی به مطالعه فرایند شناخت و متابولیسم مغز پرداخته است. به طور کلی می توان سخت را چیزی توصیف کرد که مغز نمی تواند به راحتی با استفاده از روال های آموخته شده قبلی یا کارهایی که شرایط را به طور مداوم تغییر می دهد، حل نماید. چنین فعالیت هایی ممکن است شامل یادگیری نواختن یک ساز موسیقی یا ترسیم حرکات خلاقانه در سطح حرفه ای بازی شطرنج باشد.

برایند انرژی مغزه

نگامی که شما برای یادگیری چیزهای جدید تمرین می کنید ، مغز شما برای افزایش انتقال انرژی در مناطق مختلف آن با آموزش و تمرین مرتبط فعال می گردد.با گذشت زمان ، هرچه در انجام یک کار خاص ماهرتر می شویم ، مغز دیگر احتیاجی به کوشش برای انجام آن ندارد بنابراین انجام این کار در نهایت به انرژی کمتری احتیاج دارد.

آیا در مراحل اولیه یادگیری برای انجام یک کار ذهنی ، خوردن یک میان وعده شیرین برای تقویت ذخایر انرژی کافی است؟

اگر با یک تغییر خلق و خوی ساده به مقداری شیرینی احساس احتیاج کردید ، پاسخ بله است.اما اگر فکر می کنید تفکر عمیق شما آن میان وعده شیرین را کاملا مصرف می نماید و کالری آن را کامل می سوزاند ، متاسفانه ، باید گفت خیر، این مقدار کافی نیست.از آن جا که انرژی مغز ، صرف تعداد زیادی از فعالیت های اختصاصی می گردد، انرژی لازم برای تفکرِ سخت تر در واقع نسبتاً ناچیز است.

کلودجهتمی گوید: بیشتر آن چه اتفاق می افتد، چیزهایی که باعث کاهش انرژی مغز می گردد مانند همان چیزی است که ما ممکن است به عنوان موتور خودرو بدانیم یعنی اطلاعی را از آن چه در آن هست نداریم.ما از بیشتر فعالیت هایی که در مغز در حال اجرا است مطلع نیستیم و بسیاری از این فعالیت ها به فعالیت های مطلعانه مانند یادگیری نحوه آواز خواندن یا نوازندگی گیتار ربطی ندارد.

یک واقعیت

یادگیری یک کار جدید یا انجام کاری سخت، بیشترین مصرف نماینده بخش انرژی فعالیت های مغز نیست.در واقع ، هنگامی که ما چیزهای جدید را یاد می گیریم یا می آموزیم که چگونه فعالیت های جدیدی انجام دهیم ، میزان انرژی وارد شده به آن فعالیت جدید در مقایسه با بقیه مصرف کلی انرژی مغز نسبتاً کم است.

مغز قادر است خون را در مناطقی خاص که در آن نقطه فعال است، انتقال دهد. بنابراین، در حالی که وظایف شناختی سخت را انجام می دهیم، مصرف انرژی دراین مناطق می تواند چشمگیر باشد ، اما وقتی فعالیت (گردش) کل انرژی مغز به دست می آید، این مصرف انرژی به طور قابل توجهی تغییر نخواهد کرد.

به عنوان مثال بازیکنان شطرنج تحت فشار شدید و استرس هستند که این شرایط می تواند به افزایش ضربان قلب ، تنفس و تعریق سریع تر منجر گردد. همه این ها در کنار هم ، موجب سوزاندن کالری می گردد.

افزون بر این ، بازیکنان نخبه گاهی باید به اندازه هشت ساعت به طور همزمان بنشینند که این موضوع می تواند الگوی غذایی منظم آن ها را مختل کند. از دست دادن انرژی هم چیزی است که مجریان و نوازندگان صحنه ممکن است تجربه نمایند . پروفسور جهت در این باره شرح می دهد که: نگه داشتن بدن در زمان انجام فعالیتی طولانی مدت، احتیاج به انرژی و کالری زیادی دارد نه صرفا انجام آن عمل.

روزنامه خراسان

منبع: انتخاب
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 986

به "واقعیت هایی درباره کالری سوزی فعالیت های مغزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واقعیت هایی درباره کالری سوزی فعالیت های مغزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید