واشنگتن: فناوری موشکی و پهپادی ایران پیشرفت قابل توجهی داشته است

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، فرمانده نیروهای تروریستی آمریکا در منطقه اذعان کرد که فناوری پهپادی و موشک های کروز ایران پیشرفت قابل توجهی داشته است.

واشنگتن: فناوری موشکی و پهپادی ایران پیشرفت قابل توجهی داشته است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جنرال کنت مک کنزی فرمانده نیروهای تروریستی آمریکا در منطقه مدعی شد که تهدید ایران در زمینه موشک های بالستیک قابل توجه بوده و از لحاظ کمی نیز پیشرفت داشته است.

وی که در کنفرانس خبری صحبت می کرد، اضافه کرد: موشک های کروز و فناوری پهپادی ایران پیشرفت قابل توجهی داشته است و در زمینه هسته ای نیز، ایران در حال حاضر چیزی که غیر قابل بازگشت نباشد، انجام نداده است.

مک کنزی اضافه کرد: همیشه باید این توانایی را داشته باشیم که از باز بودن تنگه هرمز محافظت کنیم.

فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده موسوم به سنتکام روز پنجشنبه در سخنانی گفت که آمریکا حضور خود در عراق را در چارچوب گفت وگوی راهبردی حفظ خواهد نمود.

ژنرال کنت مک کنزی طی جلسه کمیته نیروهای مسلح سنا گفت: ما پیش بینی نمی کنیم که در حال حاضر از عراق خارج شویم.

وی اضافه کرد: ما به تازگی یک گفت وگوی استراتژیک را با عراق انجام دادیم که قرار است یک چارچوب در اختیارمان قرار دهد و ما حضورمان را در بر اساس این گفت وگو حفظ خواهیم کرد.

فرمانده تروریست های سنتکام در بخش دیگری از سخنانش هم گفت: ما از شراکت میان ایران و چین نگرانیم و من معتقدم که تهران در جستجوی مداوم منابع اسلحه است.

ژنرال مک کنزی درباره خروج آمریکا از افغانستان نیز گفت که آمریکا در هر مرحله از مراحل عقب نشینی از افغانستان آماده مقابله با هر حمله طالبان است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1866

به "واشنگتن: فناوری موشکی و پهپادی ایران پیشرفت قابل توجهی داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن: فناوری موشکی و پهپادی ایران پیشرفت قابل توجهی داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید