نتایج اولیه کنکور دکتری 1400 امروز اعلام می شود؛ آغاز انتخاب رشته از فردا

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، تهران (پانا) - پس از اعلام اسامی منتخبان اولیه آزمون دکتری تخصصی در روز جاری، فرایند انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی مقطع دکتریPh.D (نیمه متمرکز) سال 1400 از فردا دوشنبه 30 فروردین آغاز می شود.

نتایج اولیه کنکور دکتری 1400 امروز اعلام می شود؛ آغاز انتخاب رشته از فردا

کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون ورودی مقطع دکتریPh.D (نیمه متمرکز) سال 1400 امروز یکشنبه29 فروردین از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر می شود و متقاضیان با استفاده از شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین شماره شناسنامه و سال تولد می توانند کارنامه نتایج اولیه آزمون خود را مشاهده نمایند.

آن دسته از متقاضیانی که براساس مندرجات کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی شده اند، می توانند از فردا دوشنبه مورخ 30 فروردین تا روز پنجشنبه دوم اردیبهشت ماه نسبت به ثبت کدرشته محل های انتخابی خود (حداکثر 50 کدرشته محل درصورت وجود) با توجه به رشته امتحانی که در آن آزمون داده اند، از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند.

همچنین دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی این آزمون از عصر امروز یکشنبه 29 فروردین ماه از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش در دسترس متقاضیان مجاز به انتخاب رشته قرار خواهد گرفت.

متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته می باشند و علاقه مند به انتخاب رشته های دانشگاه آزاد اسلامی هستند، لازم است با کد دسترسی مندرج در کارنامه به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه مذکور به آدرس www.azmoon.org مراجعه و بر اساس اطلاعیه های مربوط که در درگاه آن دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد، اقدام نمایند.

آزمون دکتری(Ph.D) سال 1400 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی روز جمعه 15 اسفند ماه سال 99 در حوزه های امتحانی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شد.

مجموعا تعداد 185 هزار و 69 نفر برای شرکت در آزمون دکتری ثبت نام کرده بودند که 45 درصد آن را زنان و 55 درصد آنها را مردان تشکیل می دادند.

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد ثبت نام نمایندگان این آزمون نسبت به سال گذشته تعداد 5365 نفر بیشتر بود.

طبق اعلام مسئولان، قرار است بر اساس این آزمون حدود 12 هزار داوطلب در دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی پذیرفته شوند. همچنین حدود 12 هزار داوطلب نیز در آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1400 پذیرفته خواهند شد. بنابراین به طور کلی حدود 25 هزار نفر از 185 هزار داوطلب دکتری با این آزمون وارد دانشگاه ها می شوند.

مصاحبه های تخصصی پذیرفته شدگان آزمون دکتری 1400 از اوایل خرداد ماه شروع می شود و به تدریج دو تا دو ماه و نیم ادامه دارد.

بیش از سه برابر ظرفیت داوطلب برای مصاحبه به دانشگاه ها و موسسات آموزشی معرفی می شوند و بر اساس حدنصابی که دانشگاه ها تعیین می نمایند این معرفی شروع می شود. مجموعا حدود 50 تا 55 هزار نفر داوطلب برای مصاحبه معرفی می شوند و 50 درصد نمره داوطلب براساس آزمون و 50 درصد نیز بر اساس مصاحبه خواهد بود و با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مرحله اول معرفی و مرحله مصاحبه، حدنصاب نمره محاسبه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1855

به "نتایج اولیه کنکور دکتری 1400 امروز اعلام می شود؛ آغاز انتخاب رشته از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج اولیه کنکور دکتری 1400 امروز اعلام می شود؛ آغاز انتخاب رشته از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید