منظور گلمحمدی از اتفاقات عجیب و غریب در پرسپولیس چیست؟

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، یحیی گل محمدی، سرمربی پرسپولیس درباره شرایط تیمش در آستانه دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا مقابل اولسان کره جنوبی اظهار کرد: ما سفر خوبی به قطر داشتیم و در همان فرودگاه تست کرونا دادیم که جواب تمام تست ها منفی بود. برنامه ریزی ما فقط به این خاطر است که به شرایط تمرینی مان برسیم. شرایطمان در قطر خوب است و از فدراسیون فوتبال این کشور و تمام دست اندرکاران تشکر می کنم. فکر می کنم اگر قطری ها نبودند، این مسابقات لغو می شد. قطری ها به نوعی فوتبال آسیا را زنده نگه داشتند.

منظور گلمحمدی از اتفاقات عجیب و غریب در پرسپولیس چیست؟

او اضافه کرد: برگزاری لیگ برتر ایران باعث شده که فوتبال ما هم به راه خود ادامه دهد. سال گذشته که کرونا آغاز شد، خیلی تیم ها دست به هر کاری زدند که لیگ لغو گردد، ولی حرف ما این بود که اگر لغو گردد، سال بعد چه کار می خواهیم بکنیم. برگزاری بازی ها نویدبخش روز های خوبی برای فوتبال ماست. فوتبال ما به ماندن مردم در خانه هایشان و در نتیجه سلامت و بهداشت جامعه کمک می کند.

سرمربی پرسپولیس درباره لغو دو بازی آخر این تیم در لیگ برتر مقابل نساجی و ذوب آهن گفت: انتظار ما برگزاری دو مسابقه بود تا در شرایط مسابقه به قطر بیاییم. با این حال بازی با نساجی به خاطر شیوع کرونا در قائم شهر با درخواست خودمان لغو گردد، ولی نمی دانم دلیل لغو بازی دوم چه بوده است، زیرا تعداد کرونایی های ذوب آهن زیاد نبود. جای تاسف دارد که با دادن اطلاعات غلط به ایفمارک و فدراسیون بازی با ذوب آهن لغو شد. فکر می کنم دوری 19 تا 20 روزه ما از مسابقات تا بازی فینال مشکل ساز می گردد، ولی سعی کردیم با برگزاری بازی درون تیمی این مشکل را حل کنیم تا روی بحث فنی مان اثرگزار نباشد.

گل محمدی درباره حمایت های صورت گرفته در آستانه دیدار با اولسان گفت: حمایت این نیست که وقتی نزدیک به فینال شویم از ما حمایت گردد. ما از همان بدو ورود به ایران پس از صعود به فینال لیگ قهرمانان دو بازیکن مان جدا شدند که امکانش وجود داشت که با مدیریت بهتر این اتفاق رخ نمی داد. شما شاهد بودید که چه اتفاقات عجیب و غریبی برای پرسپولیس افتاد. حمایت باید در آن زمان رخ می داد. شاید هر تیمی جای ما بود از هم می پاشید، ولی خوشبختانه بازیکنان با روحیه بالا این مسائل را حل کردند و با آن مبارزه کردند. خدا را شکر عملکردمان در لیگ برتر خوب بود.

او ادامه داد: با آمدن آقای سمیعی آرامشی در تیم حاکم شد. باشگاه پرداختی هایی داشت و توانست تمام مطالبات سال های قبل و 10 درصد قرارداد امسال را پرداخت کنند. آن ها زحمت زیادی برای ایجاد آرامش در تیم کشیدند. بازیکنان هم تلاش زیادی کردند و در تمرین امروز انگیزه و شادابی را در چهره تک تک آن ها می دیدم. ما چند روز دیگر باید فینال را برگزار کنیم و می بینم که بازیکنان چه شور و اشتیاقی برای بازی فینال دارند.

سرمربی پرسپولیس درباره تیم اولسان توضیح داد: اولسان تیمی است که سرعت خوبی در حمله دارد و نظم خوبی در دفاع دارد. به نظرم نسبت به تیم هایی که بازی هایشان را دیدم، تیم بهتری نسبت به بقیه است. اگر آن ها این روحیه را نداشتند نمی توانستند به فینال برسند. بازی فینال تک بازی است و از آخرین بازی ما 4 بازیکن در بازی فینال حضور ندارند. با این حال بازیکنان جایگزین چیزی کم ندارند و با تمام وجود مقابل اولسان به میدان خواهند رفت. ان شاءالله در نهایت بتوانیم قهرمان شویم.

گل محمدی اضافه کرد: بازیکنان اولسان، بازیکنان شوت زنی هستند. آن ها هافبک وسط های خوبی دارند و در کل تیم کاملی هستند. البته نقطه ضعف هایی هم دارند که می توانیم روی آن کار کنیم. اگر ما روی پرس از بالا کار کنیم می توانیم توپ گیری های خوبی از آن ها داشته باشیم. البته همه این ها به شرایط روحی و روانی تیم در بازی فینال برمی گردد. ما در چهار جلسه تمرین تا بازی فینال به شرایط ایده ال برای بازی می رسیم.

او اضافه کرد: تیم اولسان در بازی آخر شش، هفت تعویض داشتند و به همین دلیل مشکل بدنی را مدیریت کردند. آن ها در 6 روز استراحت تا فینال می توانند خیلی خوب ریکاوری کنند. ما نمی توانیم دلمان را خوش کنیم که آن ها هشت بازی کردند و خسته شده اند. این یک فکر غیرحرفه ای است. ما هم از طرفی از شرایط بازی فاصله گرفتیم. البته فاکتور های مانند غیرت و انگیزه وجود دارد که می تواند به ما کمک کند.

سرمربی پرسپولیس در انتها گفت: ما در چند بازی اخیرمان سعی کردیم تا بازی بدون حضور آل کثیر، احسان پهلوان و وحید امیری را تجربه کنیم. ما جایگزین آن چنانی نداریم و روی نیمکت تنها چهار، پنج نفر داریم که می توانند به ما کمک کنند. ما باید در بازی فینال از غیرت ایرانی مان استفاده کنیم. من به هواداران این اطمینان را می دهم که با تمام وجود مقابل اولسان بازی می کنیم و دعا کنند که بتوانیم پیروز شویم.

منبع: فرارو
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1631

به "منظور گلمحمدی از اتفاقات عجیب و غریب در پرسپولیس چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منظور گلمحمدی از اتفاقات عجیب و غریب در پرسپولیس چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید