عکس، پرواز از نیویورک به لندن در کمتر از 2 ساعت با این هواپیمای عجیب

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، یک هواپیمای جت که بتواند با سرعت 4 ماخ (4900 کیلومتر بر ساعت) پرواز کند، می تواند در کمتر از 90 دقیقه از اقیانوس اطلس عبور نموده و به قاره دیگر برسد.

عکس، پرواز از نیویورک به لندن در کمتر از 2 ساعت با این هواپیمای عجیب

غزال زیاری: از سال 2003 و سرانجام دوره حکمرانی هواپیماهای کنکورد در آسمان، پروازهای سریع برفراز اقیانوس اطلس به داستان دیگری دارد. حالا دیگر پروازهای بین لندن ونیویورک بین هفت تا هشت ساعت به طول می انجامند و رکورد فعلی، پروازی زیر پنج ساعته از نیویورک به لندن است.

حالا و با ایده سفر با سرعت مافوق صوت، رویاپردازی ها درباره کوتاه شدن مدت زمان سفرهای هوایی افزایش یافته. ناسا وارد میدان شده و پیش بینی نموده که با انجام پروازهای هوایی با سرعت مافوق صوت، ممکن است سفر از نیویورک به لندن تنها 90 دقیقه طول بکشد!

آژانس هوایی آمریکایی ناسا در بلاگ خود، استراتژی پرسرعت خود را تائید و اعلام نموده که اخیرا آنالیز هایی اجرا شده که آیا می توان پروازهای تجاری را تا سرعت 4 ماخ (بیش از4820 کیلومتر برساعت) در آینده محقق کرد یا خیر.

مطالعه مرکز تحقیقات گلن ناسا حکایت از آن دارد که در حال حاضر بازارهای مسافرتی بالقوه در حدود 50 مسیر تعیین وجود دارند. این مسیرها محدود به مسیرهای فرا اقیانوسی، مثلا پرواز بر فراز اقیانوس اطلس شمالی و اقیانوس آرام بودند و باید این را درنظر داشت که بعضی کشورها از جمله آمریکا، پروازهای مافوق صوت را ممنوع نموده اند.

هواپیمای x-59 ناسا چیست؟

البته ناسا در حال توسعه هواپیمای مافوق صوت آرام خود به نام X-59 است و آن را به عنوان بخشی از ماموریت Quesst پیش می برد. آنها امیدوار هستند که این هواپیمای نو در نهایت بتواند این قوانین را اصلاح نموده و راه را برای پرواز با سرعت بین 2 تا 4 ماخ (2470 تا 4900 کیلومتر بر ساعت) هموار کند. این در حالی است که حداکثر سرعت هواپیمای کنکورد 2.04 ماخ (2180 کیلومتر بر ساعت) بود.

یک هواپیمای جت که بتواند با سرعت 4 ماخ (4900 کیلومتر بر ساعت) پرواز کند، می تواند در کمتر از 90 دقیقه از اقیانوس اطلس عبور نموده و به قاره دیگر برسد.

  • رمزگشایی از مشهورترین کشف اینشتین / معادله ای که دنیا را تغییر داد
  • کنگو کلید مخفی ساخت بمب اتم!

پس از این مطالعات، برنامه وسایل نقلیه هوایی پیشرفته ناسا (AAV) حالا به سراغ مرحله بعدی تحقیقاتی خود می رود که چیزی نیست جز سفرهای پرسرعت. آنها در این راستا و برای توسعه طرح ها و کاوش در احتمالات سفرهای هوایی، ترسیم خطرات و چالش ها و شناسایی فناوری های موردنیاز برای پرواز با سرعتهای بالاتر از 2 ماخ، با چندین شرکت قرارداد امضا نموده اند.

در آینده ای نزدیک دو تیم برروی این تحقیق کار خواهند کرد: یک تیم زیر نظر بوئینگ و دیگری زیر نظر Northrop Grumman Aeronautics Systems و هر یک از این دو تیم، هواپیماهایی را که قادر به حفظ سرعت های مافوق صوت هستند را طراحی خواهند کرد.

آینده ای سریع

طبق گفته لوری اوزوروسکی، مدیر پروژه تجاری فناوری مافوق صوت ناسا، یک دهه پیش مطالعات مشابهی با آنچه در حال حاضر در جریان است، اجرا شده و همین مطالعات منجر به توسعه هواپیمای X59 شد. او در عین حال به این نکته اشاره نمود که تحقیقات نو، نگاه ها به نقشه های راه تکنولوژیک را جان تازه ای خواهد داد و نیازهای تحقیقاتی اضافی را برای بهره گیری از سرعت های بالاتر در پرواز شناسایی خواهد نمود.

به گفته مری جو لانگ دیویس، مدیر پروژه فناوری هایپر سونیک ناسا، در فاز بعدی این پروژه باید محافظات ایمنی، کارایی، مسائل مالی و اجتماعی در نظر گرفته گردد و در این راستا نوآوری مسئولانه اهمیت بالایی خواهد داشت.

در ماه جولای، لاکهید مارتین، ساخت هواپیمای آزمایشی ناسا X59 را به سرانجام برد. طراحی این هواپیما با امید محقق کردن رویای پروازهایی مافوق صوت زمینی اجرا شده است. تست های زمینی و اولین تست پرواز هوایی این هواپیما در هفته ها و ماه های آینده انجام خواهد شد و مقامات ناسا قصد دارند که تا سال 2027 داده های کافی برای ارائه به مقامات مرتبط آمریکا داشته باشند.

منبع: cnn

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 شهریور 1402 بروزرسانی: 7 شهریور 1402 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2545

به "عکس، پرواز از نیویورک به لندن در کمتر از 2 ساعت با این هواپیمای عجیب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، پرواز از نیویورک به لندن در کمتر از 2 ساعت با این هواپیمای عجیب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید