سرمایه گذاری 250 میلیون دلاری سونی در اپیک گیمز

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، سونی به مقدار 250 میلیون دلار از سهام شرکت اپیک گیمز را خریداری و در این شرکت سرمایه گذاری نموده است. البته بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که این سرمایه گذاری توسط شرکت اصلی سونی اجرا شده است، نه پلی استیشن و شرکت های وابسته به آن.

سرمایه گذاری 250 میلیون دلاری سونی در اپیک گیمز

سونی و اپیک گیمز طی بیانیه ای مشترک این خبر را اعلام نموده و در قالب آن، از برنامه های خود برای همکاری در حوزه های تکنولوژی، سرگرمی و سرویس های آنلاین خبر داده اند. در این بیانیه آمده است که در نتیجه این سرمایه گذاری، سونی و اپیک گیمز همکاری های بیشتری در ساخت محصولات حوزه سرگرمی خواهند داشت و هم چنین از پلتفرم اجتماعی عظیم اپیک گیمز و اکوسیستم دیجیتال آن ها برای خلق تجربه هایی خاص و جدید استفاده خواهند کرد.

کنیچیرو یوشیدا، مدیر عامل سونی، در پیغامی درباره این سرمایه گذاری گفته است: تکنولوژی قدرتمند اپیک در حوزه هایی مثل گرافیک، آنریل انجین و دیگر ساخته های آن ها، اپیک گیمز را در بالاترین رتبه بین توسعه دهندگان موتورهای بازی سازی قرار می دهد. بهترین مثال برای کوشش های آن ها، محصول انقلابی حوزه سرگرمی یعنی فورتنایت است. با این سرمایه گذاری، ما ظرفیت های بیشتری برای همکاری با اپیک خلق خواهیم کرد؛ همکاری هایی که هم به نفع مصرف کنندگان و هم به نفع صنعت خواهد بود. این همکاری ها نه فقط در حوزه بازی های ویدیویی، بلکه در حوزه سرگرمی های دیجیتال صورت خواهد گرفت.

در ادامه، تیم سویینی، مدیر عامل اپیک گیمز، درباره این همکاری جدید اضافه نموده است: سونی و اپیک هر دو تجارت هایی دارند که خلاقیت و تکنولوژی را با یکدیگر گره می زنند. ما هر دو دیدگاهی یکسان برای تجربه هایی به یاری رندر همزمان سه بعدی داریم؛ تجربه هایی که به ساخت محصولاتی حوزه های بازی، فیلم و موسیقی منجر می شوند. برنامه داریم تا با همکاری یکدیگر، اکوسیستم دیجیتالی بسازیم که امکانات بیشتری چه به مصرف کنندگان و چه به فراوری کنندگان محتوا ارایه می دهد.

بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که سرمایه گذاری سونی در اپیک گیمز، قرار نیست به عرضه انحصاری و چیزهایی شبیه به آن ختم گردد. پیش از هر چیز باید دوباره تاکید کنیم که با همکاری سونی و اپیک گیمز طرف هستیم، نه همکاری پلی استیشن و اپیک گیمز. سونی احتمالا پلتفرم دیجیتال اپیک گیمز یعنی فورتنایت و استفاده های مختلف آن در بازی، فیلم و موسیقی را هدف گرفته است. در حال حاضر آنریل انجین حتی در ساخت فیلم ها و سریال ها هم استفاده می گردد و همکاری اپیک و سونی می تواند نتایج مختلفی داشته باشد.

با این حال، بدون شک همکاری بیشتر اپیک گیمز و پلی استیشن، یکی از نتایج مهم این سرمایه گذاری عظیم خواهد بود. حتی همین حالا هم اپیک گیمز همکاری بسیار نزدیکی با سونی برای بهینه سازی موتور پایه آنریل انجین خود برای پلی استیشن 5 داشته است و می توانیم انتظار داشته باشیم این همکاری حتی عظیمتر گردد.

نهایتا، باید اضافه کنیم ارزش بازار اپیک گیمز در چند سال گذشته رشدی شگفت انگیز داشته است و سرمایه گذاری در این شرکت با در نظر دریافت آینده آن، اساسا حرکتی هوشمندانه و کاملا منطقی است.

منابع: Sony، Daniel Ahmad

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1374

به "سرمایه گذاری 250 میلیون دلاری سونی در اپیک گیمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری 250 میلیون دلاری سونی در اپیک گیمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید