سازمان همکاری اسلامی توهین شارلی ابدو را محکوم کرد

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، سازمان همکاری اسلامی بازنشر کاریکاتور توهین آمیز به حضرت محمد(ص) توسط مجله فرانسوی شارلی ابدو را محکوم کرد.

سازمان همکاری اسلامی توهین شارلی ابدو را محکوم کرد

به نقل از روسیا الیوم، هیئت مستقل حقوق بشر سازمان همکاری اسلامی در بیانیه ای بیان نمود: ما این اقدام شنیع مجله شارلی ابدو درباره توهین به بزرگترین شخصیت در اسلام که از احترام مسلمانان در دنیا برخوردار است محکوم می کنیم و از اظهارات غیر مسئولانه کارمندان ارشد بعضی کشورها در تایید آنچه حق آزادی در توهین محسوب می گردد، متاسفیم.

در این بیانیه آمده است: درحالی که انتقاد سازنده بخشی از آزادی بیان است تمسخر و توهین به شکل مستقیم تحریک به انزجار و تبعیض و خشونت و یک جنایت است. بشریت در این روزهای سخت به دلیل بحران کرونا به کوشش بیشتری برای همبستگی و تسامح و احترام به تنوع فرهنگی و دینی و تقویت مذاکره در تمام سطوح احتیاج دارد نه اظهارات کینه توزانه ای که تنها به افزایش قدرت تندروها منجر می گردد که انزجار، نژادپرستی و تبعیض را ایجاد می نماید.

این هیئت خواستار خویشتن داری و استفاده از راه های قانونی برای مقابله با ایجاد انزجار و نفرت شد و از رسانه ها خواست به معیارها و قوانین مطبوعات پایبند باشند و از تحریک به خشونت علیه جوامع مسلمان خودداری نمایند.

این هیئت همچنین از تمام کشورهای دنیا خواست قطعنامه شورای امنیت درباره مبارزه با تعصبات مذهبی و رسیدن به اتفاق نظر درخصوص آزادی بیان را اجرایی نمایند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1456

به "سازمان همکاری اسلامی توهین شارلی ابدو را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان همکاری اسلامی توهین شارلی ابدو را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید