رفیعی: CAS به زودی درباره میزبانی ایران تصمیم می گیرد، منتظر اعلام معیارهای AFC برای رتبه بندی تیم های فوتبال ساحلی هستیم

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، مشاور عالی رئیس فدراسیون فوتبال در امور حقوقی گفت: منتظر اعلام معیارهای کنفدراسیون فوتبال آسیا در رابطه با رتبه بتدی تیم های ملی فوتبال ساحلی هستیم.

رفیعی: CAS به زودی درباره میزبانی ایران تصمیم می گیرد، منتظر اعلام معیارهای AFC برای رتبه بندی تیم های فوتبال ساحلی هستیم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، با توجه به اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا با درخواست فدراسیون ایران مبنی بر صدور دستور موقت توسط CAS مخالفت نموده و همچنین نظر به اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر عدم حضور تیم ملی فوتبال ساحلی در جام جهانی مسکو، مشاور امور حقوقی فدراسیون فوتبال به نکاتی در این خصوص اشاره نمود.

دکتر غلامرضا رفیعی، مشاور عالی رئیس فدراسیون در امور حقوقی گفت: همانگونه که قبلا اعلام کردیم، فدراسیون فوتبال ایران به دلیل واگذاری میزبانی مسابقات به جامانده گروه C مقدماتی جام جهانی به بحرین ، از این موضوع ناراضی بود و به آن اعتراض کرد و حتی قبل از اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد برگزاری متمرکز بازی های به جامانده اقدامی کند، فدراسیون فوتبال ایران در زمان مدیریت قبلی، پس از مطرح شدن چنین زمزمه هایی، کتباً مراتب عدم رضایت خود را به AFC اعلام نموده بود.

وی ادامه داد: فدراسیون فوتبال پس از مکاتبات عدیده و چندین بار درخواست جلسه، حتی به صورت ویدیو کنفرانس، پاسخ قانع نماینده ای از سوی مسئولان AFC دریافت نکرد. بنابراین با توجه به در حال اتمام بودن مهلت دادخواهی نزد CAS تنها راه به جامانده، پیگیری حقوقی پرونده و تجدیدنظرخواهی فدراسیون از این تصمیم، نزد دادگاه حکمیت ورزش بود. از ابتدا هم اعلام کردیم ما مکلف و موظف به اتخاذ هرگونه اقدام قانونی برای دادخواهی و احقاق حق فوتبال کشور هستیم. در واقع بحث اختیار اینجا مطرح نیست بلکه تکلیف و وظیفه است. معین است که در این پرونده هم به مانند سایر پرونده های حقوقی داخلی و بین المللی، نتیجه نهایی پرونده برای طرفین قابل پیش بینی نیست و نظر قضات یا داوران، معین نماینده است.

مشاور حقوقی فدراسیون در ادامه اضافه کرد: متاسفانه یکی از معضلات تیم مدیریتی جدید فدراسیون این است که در حالی که هنوز کار خود را آغاز ننموده بود، با چند مسئله به جامانده از قبل روبرو شد. مسئله اول موضوع میزبانی مسابقات به جامانده مقدماتی جام جهانی آینده، مسئله دوم موضوعات مرتبط با پرونده مارک ویلموتس، مسئله سوم مطالبات مالی شرکت شستا و اقدام اجرایی آن شرکت در مراجع قضایی علیه فدراسیون و مسئله چهارم نتایج ضعیف تیم ملی در مسابقات برگزار شده با بحرین و عراق بود. بنابراین تیم مدیریتی جدید فدراسیون با مسائل مهمی روبرو شد و همزمان با توجه به شرایط مالی فدراسیون، خود را موظف و متعهد به مدیریت و تقویت تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در مسابقات به جامانده گروه C می دانست و می داند. بخصوص اینکه در حال حاضر صندلی ما در جدول گروهC صندلی مطلوب فوتبال ایران نیست و امیدوارم در مسابقات آینده به صندلی شایسته خود در فوتبال آسیا دست پیدا کنیم.

رفیفی در مورد سرنوشت پرونده میزبانی در دادگاه عالی ورزش گفت: CAS اعلام نموده که درخصوص درخواست دستور موقت فدراسیون طی روزهای آینده تصمیم گیری خواهد نمود. ما تا به امروز از هر گونه کوششی برای احقاق حق خودمان دریغ ننموده ایم و همچنان به کوشش های خود ادامه خواهیم داد، چرا که کسی تردیدی در استحقاق فوتبال ایران برای میزبانی ندارد و شایستگی ما به اندازه هفت کشور دیگر میزبان رقابت های متمرکز است. در حال حاضر منتظر اعلام نظر CAS در مورد دستور موقت هستیم و پس از دریافت تصمیم CAS در این مورد، گام های حقوقی بعدی متعاقباً تصمیم گیری شده و پیگیری های لازم انجام می گردد.

وی در پاسخ به این سوال که شرایط حال حاضر مدیریتی فدراسیون و حال حاضر تیم ملی را چگونه می بیند، گفت: در حقیقیت چرخ های مدیریتی فدراسیون تازه به حرکت درآمده و با وجود مسائل و چالش هایی که به آنها اشاره نمودهایم، برنامه ریزی های خوبی برای مدیریت مطلوب فدراسیون در حال اجرا است. بسیاری از این برنامه ها بخصوص در کمیته های تخصصی و نیز امور مالی و تجاری، برنامه هایی سخت افزاری و دراز مدت هستند. برنامه هایی نیستند که همانند یک مسکن کوتاه مدت عمل نمایند. متاسفانه شاید بتوان گفت که فدراسیون دارای سیستم و بستری ناکارآمد بوده و بیش از یک دهه به گونه ای مدیریت شده که شرایط و معضلات امروز، محصول آن دوران است. با این وجود برنامه ریزی هایی که در حال اجرا هستند، ممکن است در کوتاه مدت به چشم جامعه ورزش ایران نیاید، اما در آینده روشن خواهد شد که بسترهای سیستماتیکی برای توسعه فوتبال ایران ایجاد شده است.

مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال دامه داد: خوشبختانه آنگونه که از زبان مسئولان تیم ملی فوتبال در رسانه ها شنیده ایم، تیم ملی در شرایط خوبی است و فدراسیون فوتبال در هیچ زمانی به اندازه زمان حاضر نیازمند حمایت همه ایران زمین نبوده است. مدیران و مسئولان فدراسیون صادقانه و شفاف، مسئولین و جامعه ورزش ایران بخصوص فوتبال دوستان عزیز را در جریان امور خواهند گذاشت و نیازمند حمایت همه جانبه تمام مردم ایران و همه دستگاه های اجرایی، نهادها و موسسات، بخش عمومی و خصوصی است تا با وجود بی مهری هایی که در حق فوتبال ایران شده است، با اقتدار به مرحله نهایی جام جهانی قطر راه یابد.

رفیعی در مورد آخرین شرایط اعزام تیم ملی فوتبال ساحلی به جام جهانی 2021 مسکو گفت: موضوع اعزام تیم ملی فوتبال ساحلی به مسابقات جام جهانی آینده مشابه موضوع میزبانی مسابقات مقدماتی جام جهانی فوتبال نیست. باتوجه به اینکه شرایط کرونایی جهانی مانع برگزاری مسابقات فوتبال ساحلی قهرمانی آسیا شد و دو بار این رقابت ها به تعویق افتاد، نهایتا AFC تصمیم گرفت مسابقات قهرمانی آسیا فوتبال ساحلی لغو گردد و جهت اعزام نمایندگان قاره آسیا به جام جهانی مسکو، سه تیمی که دارای بیشترین میانگین امتیازات در مسابقات قهرمانی آسیا در سال های 2015، 2017 و 2019 میباشند، به عنوان نمایندگان قاره آسیا انتخاب و راهی مسکو شوند. بحث ما اکنون با کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره ابهاماتی است که در مورد امتیازبندی و رنکینگ تیم ها وجود دارد. تا به حال چند مکاتبه نموده ایم و همچنان در حال پیگیری برای معین شدن موضوع و برطرف ابهامات مربوطه هستیم.

وی در خاتمه گفت: AFC اعلام نموده است که امتیازات کسب شده سه تیم ملی فوتبال ساحلی ژاپن، امارات و عمان در سه دوره گذشته مسابقات بیشتر از تیم ملی فوتبال ساحلی ایران بوده است و تا به امروز آن سه تیم برای حضور در مسابقات جام جهانی فوتبال ساحلی مسکو انتخاب شده اند. همان طور که مطرح شد، در مورد نحوه اعطای امتیاز و رتبه بندی تیم ها ابهاماتی وجود دارد که همچنان در حال آنالیز و مکاتبه با AFC هستیم. پس از معین شدن شرایط این ابهامات و دریافت پاسخ از طرف AFC، اقدامات متعاقب صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1876

به "رفیعی: CAS به زودی درباره میزبانی ایران تصمیم می گیرد، منتظر اعلام معیارهای AFC برای رتبه بندی تیم های فوتبال ساحلی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفیعی: CAS به زودی درباره میزبانی ایران تصمیم می گیرد، منتظر اعلام معیارهای AFC برای رتبه بندی تیم های فوتبال ساحلی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید