راهنمای انتخاب گوشواره با توجه به فرم صورت

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، یک گوشواره ممکن است در نگاه اول خیلی به نظر شما زیبا بیاید؛ اما وقتی آن را به گوشتان بیاویزید و در آینه نگاه کنید، حسابی توی ذوقتان بخورد و احساس کنید که اصلا به شما نمی آید. این یعنی علاوه بر سلیقه شخصی، زمان خرید گوشواره باید به فرم صورت خود نیز توجه کنید.

راهنمای انتخاب گوشواره با توجه به فرم صورت

گوشواره، بهترین وسیله زینتی برای تکمیل تیپ و ظاهر است. این وسیله زینتی می تواند یک قطعه طلای کوچک یا یک آویز بلند و پر زرق و برق باشد. آیا تا کنون به انتخاب گوشواره بر اساس فرم صورت خود فکر نموده اید؟ اغلب خانم ها هنگام خرید گوشواره سعی می نمایند کمد لباس هایشان را در نظر داشته باشند و بر اساس رنگ و تیپ لباس های خود، خریدشان را انجام دهند؛ اما فارغ از رنگ و مدل لباس، خوب است گوشواره را بر اساس فرم صورت خود خریداری کنید. برای این که با اصول این کار آشنا شوید، در این مطلب خبرنگاران، راهنمای انتخاب گوشواره بر اساس فرم صورت را برای شما آورده ایم. با ما همراه باشید تا بهترین را انتخاب کنید.

انواع فرم صورت

ما به صورت کلی 6 دسته بندی برای فرم صورت داریم:

گرد، بیضی، مربعی، قلبی، لوزی و کشیده

گوشواره مناسب برای صورت گرد

برای این فرم صورت باید گوشواره های آویز و بلند بهره ببرید؛ مدل هایی که به سمت پایین کشیده و باریک شوند. به این ترتیب می توانید تعادل را به چهره خود بازگردانید و آن را کمی کشیده تر نشان دهید. گوشواره های چلچراغی هم برای این صورت ها مناسب هستند؛ زیرا عموما دارای ریشه های بلند و منگوله هستند.

این را به خاطر داشته باشید که گوشواره های گرد، حلقه ای و دایره ای صورت شما را بیشتر از قبل گرد نشان خواهد داد و جلوه چندان خوشایندی نخواهد داشت. اگر صورت دایره ای دارید، بهتر است از این گوشواره ها دوری کنید.

گوشواره مناسب برای صورت بیضی

بیضی را عموما بهترین فرم صورت می دانند، به این خاطر که هر زیورآلاتی را می توان به راحتی با آن ست کرد. با این حال باید بدانید طبق قواعد راهنمای انتخاب گوشواره بر اساس فرم صورت، گوشواره هایی به شکل قطره اشک یا مدل های کشیده و بلند (البته نه بیش از حد بلند که صورت را کشیده تر کند)، برای ایجاد تعادل در این فرم صورت، بهترین گزینه ها هستند. همچنین اگر فرم صورت بیضی دارید، گوشواره های حلقه ای، مرواریدی و میخی نیز بسیار برای شما مناسبند.

راهنمای انتخاب گوشواره برای صورت مربعی

گوشواره های حلقه ای (هوپ)، اشکی و گوشواره های دایره ای و گرد برای این فرم صورت بهترین هستند؛ زیرا تعادل خوبی در صورت ایجاد می نمایند. گرد و دایره ای بودن این اشکال سبب می گردد تا خطوط تیز و شنماینده در صورت مربعی کمتر دیده گردد. از انتخاب و خرید گوشواره های مربعی و زاویه دار خودداری کنید؛ زیرا باعث می گردد تا فرم صورت بیشتر به چشم بیاید.

انتخاب گوشواره برای صورت قلبی

در مطلب راهنمای خرید گوشواره با توجه به فرم صورت، به شما توصیه می کنیم اگر فرم صورتتان قلبی است، سراغ خرید گوشواره هایی بروید که آویز دارند و در بخش انتهایی خود گرد هستند (تیز نباشند بهتر است). این مدل به حفظ تعادل صورت یاری می نماید و تیزی بخش پایینی صورت را تا حدی پوشانده و باعث می گردد صورت گردتر دیده گردد. از خرید گوشواره های دراز و کشیده که لبه های تیز دارند خودداری کنید؛ زیرا صورت شما را کشیده تر نشان خواهد داد که چندان خوشایند نیست.

گوشواره مناسب برای فرم صورت لوزی

همه مدل های گوشواره میخی برای فرم صورت لوزی مناسب هستند؛ همچنین گوشواره های آویز با قد کوتاه هم به زیبایی هر چه بیشتر چهره این افراد یاری می نماید.

راهنمای انتخاب گوشواره برای صورت کشیده

گوشواره های آویز که گرد و دایره ای هستند، برای صورت های کشیده گزینه مناسب تری است. به طور کلی، تمامی مدل های گوشواره که می تواند صورت شما را گرد نشان دهد و از شدت کشیده بودن آن بکاهد؛ باید اولویت انتخاب های شما را تشکیل دهد. گوشواره های میخی هم برای صورت های کشیده، گزینه های خوبی هستند. ضمناً از خرید گوشواره های دراز و باریک به شدت پرهیز کنید؛ زیرا باعث کشیده تر دیده شدن چهره شما خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با انواع گوشواره، 6 مدل گوشواره شیک و جذاب را مطالعه کنید.

بعد از خواندن مطلب راهنمای انتخاب گوشواره بر اساس فرم صورت، احتمالا به خوبی فهمیده اید که چه مدل گوشواره ای به صورت شما می آید و برایتان مناسب است. حال با توجه به این نکات و با در نظر دریافت سلیقه شخصی خود، به راحتی می توانید بهترین و زیباترین مدل های گوشواره را انتخاب و خریداری کنید و در مجالس بدرخشید و مهم تر از آن از تماشای خود در آینه، بیش از پیش لذت ببرید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1136

به "راهنمای انتخاب گوشواره با توجه به فرم صورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای انتخاب گوشواره با توجه به فرم صورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید