خودنگاره ماکس بکمان رکورد گران ترین اثر هنری فروخته شده در حراجی های آلمان را شکست

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، ایسنا/ براساس خبرهای واصله، خودنگاره ماکس بکمان رکورد گران ترین اثر هنری فروخته شده در حراجی های آلمان را شکست.

خودنگاره ماکس بکمان رکورد گران ترین اثر هنری فروخته شده در حراجی های آلمان را شکست

یک خودنگاره کمیاب و قابل توجه از ماکس بکمان نقاش اکسپرسیونیست قرن بیستم در برلین به قیمت 20 میلیون یورو معادل 17 میلیون پوند فروخته شد و رکورد گران ترین اثر هنری فروخته شده در حراجی های آلمان را شکست.

بکمان این نقاشی که با عنوان خودنگاره زرد و صورتی شناخته می شود را زمانی خلق کرد که با به قدرت رسیدن نازی ها از آلمان به هلند جلای وطن کرده بود. علاقمندان به هنر برای تماشای آن ابتدا به نیویورک و سپس به برلین هجوم بردند، چرا که این شاهکار همیشه در مجموعه های خصوصی نگهداری شده و بازدید از آن به ندرت امکان پذیر است.

حراج این خودنگاره با حضور خریدارانی از سراسر جهان برگزار شد اما هویت مالک نو این نقاشی هنوز مشخص نیست.

بکمان این نقاشی را در فاصله سالهای 1943 و 1944 یعنی در دهه پنجم زندگی اش نقاشی کرده است. کارشناسان هنری ارزش تقریبی این نقاشی را بین 20 الی 30 میلیون یورو برآورد کرده بودند.

بکمان در سال 1937 و یک روز پس از اینکه هیتلر سخنرانی در مذمت هنرمندان منحط انجام داد، آلمان را به مقصد آمستردام ترک کرد. مقام های نازی بلافاصله 500 مورد از آثار هنری این هنرمند را در موزه ها توقیف کردند. بکمان و همسرش نیز هیچگاه به آلمان بازنگشتند و یک دهه بعد به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کردند. بکمان در سال 1950 میلادی در ایالات متحده آمریکا درگذشت.

خودنگاره زرد و صورتی تا زمان مرگ ماتیلدا همسر بکمان در مالکیت او بود و آخرین بار در سال 1996 به مزایده گذاشته شد.

تابلو نقاشی دیگری از بکمان به نام مصری که در سال 1942 خلق شده است در سال 2018 رکورد گران ترین نقاشی فروخته شده در حراجی های آلمان را شکست. در آن زمان کارشناسان ارزش تقریبی این نقاشی را 2 میلیون یورو برآورد کردند اما مصری در نهایت به دو برابر قیمت تقریبی یعنی 4.7 میلیون یورو فروخته شد.

منبع: همگردی
انتشار: 13 آذر 1401 بروزرسانی: 13 آذر 1401 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2431

به "خودنگاره ماکس بکمان رکورد گران ترین اثر هنری فروخته شده در حراجی های آلمان را شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودنگاره ماکس بکمان رکورد گران ترین اثر هنری فروخته شده در حراجی های آلمان را شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید