خبرنگاران روسیه یک پهپاد غول پیکر آزمایش کرد

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، مسکو - خبرنگاران - پهپاد سنگین تهاجمی روسی به نام آخوتنیک-بی (به روسی شکارچی) نخستین بمب خود را در اولین پرواز آزمایشی پرتاب کرد.

خبرنگاران روسیه یک پهپاد غول پیکر آزمایش کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری های روسی تاس و اسپوتنیک روز شنبه نوشتند که ساخت پهپاد تهاجمی آخوتنیک-بی توسط طراحان و مهندسان روسی، به سرعت جریان دارد و از برنامه زمانی تنظیم شده برای تکمیل آن جلوتر افتاده است و حتی موضوع تکمیل پیش از موعد این طرح مهم نظامی مطرح است.

در این گزارش ها به نقل از نشریه آمریکایی فوربس خاطرنشان شد: تشکیلات تجسسی آمریکا به دقت طرح ساخت پهپاد تهاجمی جدید روسیه را پیگیری می نمایند.

به نوشته این نشریه، کرملین ساخت پهپاد تهاجمی آخوتنیک-بی را به دقت کنترل می نماید.

در گزارش گفته شد: پهپاد تهاجمی روسی اوخوتنیک-بی در اولین آزمایش این نوع پهپاد، بمبی پرتاب کرد. بمباران آزمایشی نشان داده که توسعه این پهپاد با سرعت بالایی پیش می رود.

تاس نوشت: در طی آزمایشات در مرکز آزمایش های نظامی آشولوک در جنوب روسیه، پهپاد اوخوتنیک-بی ساخته شده بر اساس طرح بال پرنده با موتور توربوجت و طول 14 متر، که توسط دفتر طراحی سوخو در حال توسعه است، از محفظه داخل بدنه خود یک بمب 500 کیلویی راهنمایی نشونده را پرتاب کرد.

این پهپاد به سیستم هوش مصنوعی مجهز خواهد شد که امکان پرواز مستقل تا حداکثر امکان را فراهم می نماید. این هواپیمای بدون سرنشین از توانایی برای هدف قرار دادن مستقل اهداف متحرک و ثابت بر روی زمین و نیز با ارسال پیغام ها به آن برای هجوم به اهداف مورد نظر برخوردار خواهد بود.

در گزارش تاس گفته شده است: به رغم اینکه بمبی که به تازگی توسط پهپاد آخوتنیک -بی پرتاب شد راهنمایی نشونده بود اما در آن تجهیزاتی برای پرتاب بمب های راهنمایی شونده نصب خواهد شد.

یک منبع به خبرگزاری تاس گفت که جدیدترین سیستم رصد و ناوبری نصب شده بر روی اوخوتنیک اجازه استفاده از مهمات بدون راهنمایی با دقت بالای نزدیک به سلاح راهنمایی شونده می دهد. نحوه راهنمایی پهپاد آخوتنیک -بی توسط آزمایش نمایندگان هنگام پرتاب بمب معین نیست. ممکن است اوخوتنیک-بی از راه دور توسط رادیو کنترل شده باشد.

کرملین میخواهد از پهپاد ضربتی اوخوتنیک-بی به عنوان یک پهپاد زیردست قابل اعتماد برای اسکورت جنگنده های پیشرفته سوخو-57 استفاده کند.

در زمان حاضر یک فروند پهپاد آخوتنیک-بی ساخته شده و بودجه طرح 1.6 میلیارد روبل (22 میلیون دلار) اعلام شده است و انتظار می رود تا سه سال آینده این هواپیماهای بدون سرنشین به نیروی هوافضای روسیه تحویل گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1688

به "خبرنگاران روسیه یک پهپاد غول پیکر آزمایش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روسیه یک پهپاد غول پیکر آزمایش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید