خبرنگاران استاندار: ذخیره نوروزی مواد غذایی خراسان رضوی بیش از میانگین کشور است

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، مشهد- خبرنگاران - استاندار خراسان رضوی گفت: برنامه ریزی لازم برای نوروز اجرا شده و ذخیره سازی مواد غذایی نیز بیش از میانگین کشوری در استان اجرا شده است و با اخلالگران در بازار برخورد خواهد شد.

خبرنگاران استاندار: ذخیره نوروزی مواد غذایی خراسان رضوی بیش از میانگین کشور است

محمدصادق معتمدیان پنجشنبه شب در شبکه استانی خراسان رضوی گفت: همچنین در قالب طرح تنظیم بازار هزار و 300 تن سیب و پرتقال خریداری شده که با قیمت مناسب توزیع خواهد شد و در خصوص گوشت مرغ هم بیش از نیاز استان تولید داریم و ذخیره سازی خوبی نیز اجرا شده است که از فردا توزیع مرغ سرعت بیشتری می گیرد.

وی در خصوص اقدامات اجرا شده در حوزه مبارزه با کرونا هم گفت در اوایل شیوع کرونا آمار فوتی ها به 60 نفر در روز و تعداد شهرهای قرمز استان به 22 شهر رسید، اما با اعمال محدودیت های هوشمند و طرح های مختلف، هم اینک 16 شهر استان شرایط آبی و 17 شهر شرایط زرد دارند و آمار فوتی ها نیز به یکی دو مورد در روز رسیده و بعضا صفر است.

استاندار خراسان رضوی با ابراز تاسف از کاهش میزان رعایت پروتکل های مقابله با کرونا به کمتر از 20 درصد، اضافه نمود: برای جلوگیری از اوج گیری مجدد بیماری، مردم باید فاصله گذاریها و پروتکل ها را همچنان رعایت کنند.

معتمدیان در خصوص اقدامات اجرا شده در نقاط حاشیه ای شهر مشهد گفت: مشهد 6.5 درصد از جمعیت حاشیه نشین کشور را در خود دارد که در 67 محله و گستره سه هزار و 500 هکتار سکونت دارند.

وی گفت: طبق برنامه ریزی های اجرا شده در یک برنامه 2 ساله، چهار هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه در حاشیه شهر مشهد اختصاص یافته است که از اوایل فروردین سال آینده این برنامه ها را آغاز کرده و در عین حال اجازه گسترش حاشیه شهر و حریم آن را نخواهیم داد.

وی اضافه نمود: احداث 450 کیلومتر شبکه گذاری فاضلاب، تقویت زیرساخت های برق، ساخت 16 مجتمع آموزشی با 800 کلاس درس، 38 پروژه ورزشی و سالن های چندمنظوره، مرکز مهارت آموزی و مراکز بهداشت و درمان، خانه سلامت، کتابخانه مرکزی و 10 پاسگاه کلانتری به اضافه بیمارستان 540 تختخوابی در حاشیه شهر احداث خواهد شد و در این خصوص در بودجه سال آینده یک ردیف بودجه مستقل اختصاص یافته است.

استاندار خراسان رضوی همچنین به تصویب طرح بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی اشاره کرد و گفت: با تعامل خوب بین بخش های مدیریتی استان، ساماندهی بافت پیرامون حرم که 25 سال معطل مانده بود به تصویب رسید که در آن، توافق جایگزین تملک اجباری شده و از بلندمرتبه سازی جلوگیری می شود و ساخت ساختمانهای بلند سطح بندی و به موضوع هویت تاریخی این منطقه توجه شده است.

معتمدیان گفت: 14 هزار پارکینگ جدید به اضافه چهار ایستگاه قطار شهری و حمل و نقل عمومی در مشهد ایجاد خواهد شد. هدف گذاری برای بازگرداندن جمعیت مجاور هم اجرا شده است تا جمعیت اطراف حرم افزایش یابد که از اوایل سال آینده مراحل اجرای کار با زمان بندی آغاز می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1795

به "خبرنگاران استاندار: ذخیره نوروزی مواد غذایی خراسان رضوی بیش از میانگین کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار: ذخیره نوروزی مواد غذایی خراسان رضوی بیش از میانگین کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید