حواشی ساخت همزمان دو فیلم درباره فروغ فرخزاد

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، در شرایطی که خبر فراوری فیلم زندگی نامه ای از فروغ فرخزاد به کارگردانی دنیاگیر کوثری و بازی باران کوثری یکی از حاشیه سازترین اخبار سینمای ایران در این چند وقت اخیر بوده؛ حالا خبر می رسد که در آن سوی آب ها نیز فیلم دیگری بر اساس زندگی این شاعر دوران ساز ایران در حال فراوری است. فیلمی که قطعا فروغ فرخزاد را که نامش با حاشیه و جنجال و داستان و افسانه گره خورده، در سطح دنیا نیز معرفی خواهد نمود و البته پای مقایسه را نیز به این موضوع پرحاشیه باز خواهد نمود که با توجه به میانگین کیفی محصولات سینمای ایران، از هم اکنون نتیجه این مقایسه آشکار است!

حواشی ساخت همزمان دو فیلم درباره فروغ فرخزاد

زنی تنها

به گزارش روزنامه شهروند، روز گذشته آرت تاکس به نقل از ورایتی خبر از ساخت فیلمی درباره فروغ فرخزاد، شاعر دوران ساز ایرانی داد. بنا بر اخبار رسیده این فیلم بیوگرافیک با نام فروغ: زنی تنها به کارگردانی تینا غروی ساخته خواهد شد.

یک کارگردان، فیلمنامه نویس و تهیه کننده ایرانی-آمریکایی که پیش از این برای فیلم من نسرین هستم نامزد دریافت جایزه برترین کارگردانی از مراسم سینمایی بفتا شده است و حالا فیلم جدیدش را به عنوان محصولی از شرکت یونانی آرگونات پروداکشنز جلوی دوربین خواهد برد.

فریدای ایران

فروغ: زنی تنها که نامش آشکارا از قطعه … و این منم، زنی تنها، در آستانه فصلی سرد، در ابتدای درک هستی آلوده زمین، و یأس ساده و غمناک آسمان، و ناتوانی این دست های سیمانی گرفته شده؛ به گفته تینا غروی قرار است نشان دهنده اهمیت فروغ و آثارش در زندگی کنونی زنان ایرانی و البته تاثیراتش بر جریان فمینیسم ایران باشد.

تینا غروی این شاعر مدرنیست را سیلویا پلات فرهنگ ما می خواند و معتقد است فروغ از نظر اهمیت فرهنگی در ایران، جایگاهی مشابه فریدا کالو در مکزیک دارد.

غروی در این زمینه می گوید: فروغ مانند فریدا یک انقلابی بود. از نظر فرهنگی، او به عنوان زنی درخشان و مستقل، بسیار از زمانه خود جلوتر بود و هنجار ها و ساختار های شعر کلاسیک فارسی را به چالش کشید. کار های رادیکال او، ایران را به کل تغییر داد.

تینا غروی در پیج شخصی اش فیلم جدیدش را یک فیلم زندگینامه ای درباره یکی از شمایل های رادیکال، اما نه چندان شناخته شده فمینیستی خوانده است.

اعلام خبر ساخته شدن فیلمی جهانی درباره فروغ فرخزاد، در همان روزی که اعلام شد خانه پدری فروغ پس از چند سال کش وقوس پایان به تملک شهرداری درآمده و بازسازی و بازسازی آن برای تبدیل شدن به موزه به زودی شروع خواهد شد، روز خوبی برای دوستداران فروغ ساخته است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 آبان 1400 بروزرسانی: 17 آبان 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2111

به "حواشی ساخت همزمان دو فیلم درباره فروغ فرخزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حواشی ساخت همزمان دو فیلم درباره فروغ فرخزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید