جیره بندی آب در تهران نداریم؟

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفته که علی رغم کاهش بارندگی ها و ایجاد محدودیت در تامین آب تهران، اما کوشش ما این است که در هیچ نقطه ای از تهران قطع آب نداشته باشیم و به طور کل موضوع جیره بندی آب در تهران در دستور کار نیست.

جیره بندی آب در تهران نداریم؟

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش ایسنا، محمدرضا بختیاری با بیان اینکه بهره برداری از تصفیه خانه ششم آب تهران باعث شد تا شهر تهران با دغدغه نوبت بندی آب روبرو نشوند، اظهار کرد: اکنون 500 لیتر آب در ثانیه از این تصفیه خانه وارد شبکه می گردد و طی چند روز آینده با تکمیل فرایند تصفیه به 1000 لیتر در ثانیه خواهد رسید.

وی با بیان اینکه فروردین امسال بی سابقه ترین شرایط بارش در استان تهران بوده یعنی 2.3 میلی متر که این رقم در مدت مشابه سال قبل 132 میلی متر ثبت شده است، گفت: آمار های رسمی بیانگر کاهش 37 درصدی بارش های استان نسب به سال آبی گذشته بوده به شکلی که از ابتدای امسال آبی تا پنجم خردادماه 289 میلی متر در استان تهران بارش ثبت شده که این مقدار، سال گذشته 457 میلی متر بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: گزارش های هواشناسی حاکی از آن است که دمای هوا در خرداد امسال تا سرانجام تابستان در بخش عظیمی از کشور به طور میانگین یک درجه گرم تر از میانگین 50 ساله است که این مسئله متولیان امر آب رسانی را با چالشی عظیم روبرو خواهد نمود.

بختیاری با بیان اینکه امسال تنها سالی است که میزان بارندگی هیچ یک از استان های کشور حتی استان های شمالی به میزان بارندگی پارسال نرسیده است، گفت: افزایش دمای هوا از یک سو و کاهش بی سابقه بارندگی های کشور در نیم قرن اخیر از سوی دیگر شرایطی را فراهم نموده که باید برای مصرف هر لیتر آب هم برنامه ریزی وجود داشته باشد، اما گزارش ها حاکی از بی توجهی به مدیریت مصرف آب در بخش های مختلف است.

به گفته وی، در این میان شرایط ذخیره برفی سد ها نیز حال و روز خوشی ندارد؛ سد لتیان 44 درصد، سد امیرکبیر (کرج) 77 درصد و سد طالقان 88 درصد در مقایسه با سال قبل کاهش ذخیره برفی دارند. افزون بر این، قطع مکرر برق در شهر تهران افزایش محسوس مصرف آب را به دنبال داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه تمام کوشش این شرکت بر این است که هیچ نقطه ای از این استان با قطع آب روبرو نگردد، گفت: یک ساعت قطع آب در تهران، خستگی را بر تن مان باقی می گذارد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1937

به "جیره بندی آب در تهران نداریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جیره بندی آب در تهران نداریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید