توزیع اینترنتی میوه شب عید راهی برای کنترل بازار

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، مشاور عالی سازمان مرکزی تعاون روستایی از توزیع هوشمند میوه شب عید و برخی دیگر از کالاهای اساسی تا پایان سال خبر داد.

توزیع اینترنتی میوه شب عید راهی برای کنترل بازار

علیرضا جاوید عربشاهی مشاور عالی سازمان مرکزی تعاون روستایی در گفت وگو با خبرنگاران، گفت: در فراخوان اخیر 40 تا 50 پلتفرم اعلام آمادگی کردند که به طرح عرضه هوشمند محصولات بپیوندند که خوشبختانه به لحاظ تعداد پلتفرم و همکاری با پشتیبانی امور دام و بازرگانی مسئله ای در تامین اقلام نداریم.

او ادامه داد: از ظرفیت پلتفرم های دانش بنیان در جهت توزیع هوشمند کالا استفاده می کنیم، بدین منظور برای ایام پایانی سال برنامه ریزی کرده ایم که میوه شب عید و بخشی از کالاهای اساسی را از طریق این ظرفیت توزیع کنیم.

عربشاهی درباره تاثیر توزیع هوشمند در مهار گرانی و کنترل بازار گفت: در شرایطی که قیمت هر شانه تخم مرغ به بالای 60 هزار تومان رسیده بود و قیمت مرغ هم روزانه دچار تغییر قیمت می شد، با توزیع مرغ و تخم مرغ از طریق سامانه بازرگام و حذف واسطه های غیرضرور، بازار به تعادل رسید.

این مقام مسئول درباره تاثیر تغییر روش تخصیص ارز بر بازار گفت: با روش توزیع الکترونیکی و حذف واسطه های غیرضرور، بازار مدیریت خواهد شد، چرا که با تغییر روش تخصیص ارز، قیمت اقلام درصد مشخصی افزایش خواهند یافت.

مشاور عالی سازمان مرکزی تعاون روستایی ادامه داد: با تمهیدات وزارت جهاد از طریق توزیع الکترونیکی و نظارت متمرکز بر بازار، تغییر روش تخصیص ارز تاثیری در گرانی های غیرمعقول نخواهد داشت.

او گفت: در ابتدای شروع هر طرح، نقاط ضعفی وجود دارد اما با گذشت زمان کمیت و کیفیت افزایش می یابد چرا که یکی از راه های مهار گرانی توزیع هوشمند کالاست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 اسفند 1400 بروزرسانی: 13 اسفند 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2236

به "توزیع اینترنتی میوه شب عید راهی برای کنترل بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع اینترنتی میوه شب عید راهی برای کنترل بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید