تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری و تحصیلی در کانادا

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از متقاضیان ویزای کانادا را به خود مشغول نموده است امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا است؛ رویایی که به واقع می تواند جهت مهاجرت و اقامت در کانادا را برای بسیاری دستخوش تغییرات اساسی کند. اما آیا واقعا می توان ویزای توریستی کانادا را به ویزای کار و یا اقامت دائم کانادا تبدیل کرد؟

تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری و تحصیلی در کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با دور زمین همراه باشید، سفر دل اگیز به شهرهای تورنتو و ونکوور را با ما تجربه کنید.

اینکه ویزای توریستی فردی به اجازه کار در کانادا و یا اقامت دائم این کشور تبدیل گردد، اساسا افسانه ای بیش نیست

چرا به کانادا مهاجرت کنیم

واقعیت این است که امکانی به عنوان تبدیل ویزا اساسا در قوانین مهاجرت کانادا وجود ندارد! به بیان دیگر فردی که برچسب ویزای توریستی کانادا به پاسپورتش الصاق شده باشد، شاید بتواند با داشتن شرایطی خاص ویزای تحصیلی کانادا و یا اجازه کار در کانادا دریافت کند، اما اینکه ویزای توریستی وی به اجازه کار در کانادا و یا اقامت دائم این کشور تبدیل گردد، اساسا افسانه ای بیش نیست. این اشتباهی است که بسیاری از متقاضیان محترم ویزای تحصیلی کانادا و یا اقامت دائم کانادا بواسطه تبلیغات غلط بعضی آژانس های مسافرتی و یا موسسات به اصطلاح حقوقی مرتکب می شوند و پرونده مهاجرت خود را در مسیری قرار می دهند که جز اتلاف زمان و انرژی و البته صرف هزینه های گزاف، نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

حتی در بعضی موارد مشاهده می گردد بعضی از مشتریان بواسطه همین تبلیغات غلط و بعضا سودجویانه سئوالاتی درخصوص فرم تبدیل ویزای توریستی به کار در کانادا طرح می نمایند که اساسا همچین فرمی وجود خارجی ندارد. بنابراین به صراحت می توان گفت تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا و یا تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت دائم به آن معنی که نوع ویزا از شکلی به شکل دیگر تبدیل گردد، امکان پذیر نیست.

اما در شرایطی دارنده ویزای توریستی کانادا می تواند پس از ورود به کانادا، برای اقامت دائم، اقامت موقت دانشجویی و یا اقامت موقت با ویزای کار اقدام نماید. نکته مهم در این بین این است که دریافت این ویزاها در داخل خاک کانادا با خارج آن تفاوتی ندارد و داشتن ویزای توریستی کانادا نیز تاثیری در موفقیت متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای کار نخواهد داشت.

اخذ ویزای کار و ویزای تحصیلی کانادا برای دارندگان ویزای توریستی

اما شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای کار در کانادا برای کسانی که ویزای توریستی این کشور را دارند چگونه است؟ همانطور که در بالا اشاره شد، داشتن ویزای توریستی کانادا هیچ تاثیری در موفقیت متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای اقامت موقت با ویزای کار نخواهد داشت.

به بیان دیگر قوانین مهاجرت برای افرادی که در زمان درخواست ویزای تحصیلی کانادا، اقامت دائم کانادا و یا ویزای کار کانادا، با ویزای توریستی در در داخل خاک این کشور به سر می برند، امتیاز ویژه ای در نظر نخواهد گرفت. نکته جالب دیگر این است که حتی اگر فرد دارنده ویزای توریستی کانادا پیش از ورود به این کشور، در کشور مبدا برای ویزای کار درخواست داده باشد و پاسخ این تقاضا در زمان حضور وی در کانادا صادر گردد، فرد می بایست از کانادا خارج گردد و بار دیگر با ویزای کار وارد این کشور گردد.

همه این موارد موید این نکته است که صرف ویزای توریستی کانادا (حتی ویزای مولتی کاناد ا) و اقامت موقت در خاک کانادا مزیت و امتیازی برای دریافت ویزای تحصیلی، ویزای کار و یا اقامت دائم کانادا نخواهد بود.

همانگونه که می دانید ویزای توریستی کانادا یا Visitor Visa که زیر گروه Temporary Resident Visa یا TRV تقسیم بندی می شوند، به ویزایی گفته می گردد که دارنده آن می تواند بسته به نوع ویزای توریستی خود (سینگل کانادا، مولتی کانادا، سوپر ویزای کانادا) وارد خاک این کشور شده و هر بار تا مدت معینی در کانادا بماند

ویژگی های Visitor Visa برای افرادی که قصد تبدیل ویزای توریستی به کار در کانادا و یا ویزای تحصیلی را دارند عبارتند از:

ویزای توریستی کانادا برای کار، زندگی یا تحصیل در کانادا نیست. اگر در هنگام ورود به خاک کانادا افسر مرزی مستقر در فرودگاه احساس کند، هدف شما از ورود به کانادا، اقامت طولانی مدت است می تواند از ورودتان به این کشور ممانعت کند.

بر اساس قوانین کشور کانادا، دارندگان ویزای توریستی می توانند حداکثر تا 6 ماه در این کشور بمانند اما گاهی افسر مرزی مستقر در فرودگاه بنا بر تشخیص خود این زمان را کوتاه تر می نماید و فرد می بایست در زمان مقرر خاک کانادا را ترک کند.

با ویزای توریستی هر فرد می تواند در دوره های آموزشی کمتر از 6 ماه کالج های کانادا شرکت کند.

حضور در کانادا برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور تنها یک حسن دارد و آن اینکه می توانید از نزدیک با کالج ها و موسسات علمی این کشور مرتبط شوید و ضمن آنالیز شرایط، مقدمات دریافت ویزای تحصیلی کانادا را فراهم آورید.

با ویزای توریستی کانادا حتی اجازه کار داوطلبانه نیز نخواهید داشت.

اگر هنگام ورود به هر دلیلی افسر احساس کند شما برای ماندن قصد ورود به کانادا را دارید، می تواند مانع ورود شما گردد.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کار

همانطور که در بالا اشاره شد امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا وجود ندارد؛ در واقع فردی که با ویزای توریستی کانادا وارد این کشور شده است، اجازه کار ندارد، حتی به صورت داوطلبانه.

منبع: معراج
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1134

به "تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری و تحصیلی در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری و تحصیلی در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید