راهنمای ثبت نام آنلاین ویزا کانادا (فرم ها

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، فرقی نمی کند که هدف تان از سفر به کانادا چیست، ویزای توریستی می خواهید یا قصد اقامت دائم دارید، می خواهید به آبشار نیاگارا بروید، در پارک های ملی کانادا کمپ بزنید، در یک دوره آموزشی شرکت کنید و یا با خواهرتان در کانادا دیدار کنید در هر صورت شما باید برای ورود به کانادا، ابتدا ویزا دریافت کنید. اما چگونه می توانید در کوتاه ترین زمان و با کم ترین هزینه ویزا بگیرید؟ در این مطلب برایتان از مراحل درخواست آنلاین ویزای کانادا، چگونگی پرکردن آنلاین فرم ها و نکات مهمی که باید بدانید گفته ایم.

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزا کانادا (فرم ها

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

برای ورود به کشور کانادا، ابتدا باید ویزا در یافت کنید.

برای دریافت ویزای کانادا باید از چند مرحله بگذرید که اولین آن، آماده کردن مدارک و ارسال درخواست آنلاین به سفارت کانادا است. در زمان آماده کردن مدارک ویزای کانادا، ثبت، ارسال و پر کردن فرم های سفارت، برای اکثر مسافران سوالاتی پیش می آید. در این مطلب کوشش نموده ایم به بخشی از این سوالات پاسخ دهیم تا شانس شما برای دریافت ویزای کانادا افزایش پیدا کند.

چرا برای ویزای کانادا ثبت نام آنلاین کنیم؟

در ابتدا شاید این سوال پیش بیاید که چرا روش درخواست آنلاین برای دریافت ویزای کانادا پیشنهاد می گردد؟ کانادا در ایران سفارتخانه ای ندارد و در نتیجه بهتر است مسافرین برای ارتقا سطح کیفیت خدمات سفارت و داشتن وقت بیشتر برای ارسال مدارک، از روش درخواست آنلاین ویزای کانادا استفاده نمایند. لازم به شرح است، با این روش در زمان انگشت نگاری فقط ضروری است با به همراه داشتن پاسپورت و نامه بایومتریک (که مربوط انگشت نگاری است) به دفاتر نمایندگی سفارت یعنی VAC مراجعه کنید. از سوی دیگر، روش درخواست آنلاین ویزای کانادا، جدیدترین روش مورد تایید سفارت است و زمان آنالیز مدارک را نیز سرعت می بخشد. نکته مهم دیگر این است، مسافرانی که طی ده سال گذشته یک بار انگشت نگاری سفارت کانادا را انجام داده اند، دیگری احتیاجی به سفر مجدد و انجام انگشت نگاری ندارد و این موضوع یکی دیگر از مزایای درخواست آنلاین ویزا می باشد. از محاسن دیگر این روش می توان به آنالیز دقیق مدارک، کاهش احتمال ریجکت شدن، امکان دریافت یاری از مشاوران و سپردن پر کردن فرم ها به آژانس هایی که در این زمینه خبره هستند اشاره نمود. لازم به شرح است بسیاری از کسانی که پس از صرف هزینه ها و زمان زیاد، نتوانسته اند ویزای کانادا دریافت نمایند، به دلیل اشتباهات کوچک، بی دقتی در ارسال مدارک، نقص پرونده و یا عدم آگاهی به چگونگی پیگیری فرآیند درخواست ویزای کانادا، این فرصت را از دست داده اند. در نتیجه درخواست آنلاین برای ویزای کانادا به مراتب به صرفه تر، امن تر و با احتمال پیروزی بالاتر خواهد بود.

روش درخواست آنلاین ویزای کانادا، جدیدترین روش مورد تایید سفارت است و زمان آنالیز مدارک را نیز سرعت می بخشد.

برای درخواست آنلاین ویزای کانادا چگونه شروع کنیم؟

اولین جایی که باید به آن سر بزنید، سایت اداره مهاجرت کانادا است. در این سایت با توجه به مدت زمانی که می خواهید در کانادا اقامت داشته باشید، برای دریافت ویزا باید درخواست دهید. مثلا اگر برای گردشگری و یا ملاقات با اقوام تان به کانادا می روید، باید ویزای Temporary resident یا visitor visaرا دریافت کنید. در این سایت باید برای خودتان یک اکانت بسازید و فرم ویزا را از داخل اکانت خود دریافت و تکمیل کنید. از اینجا به بعد باید مراحل زیر را با دقت دنبال کنید:

 • در اولین مراحل ساختن اکانت، سایت از شما چند سوال امنیتی می پرسد تا امنیت اکانتی که ساخته اید، بالاتر برود. در زمان پاسخگویی به این سوالات بسیار دقت کنید و جواب هایی که می دهید را خوب به خاطر بسپارید چرا که در هر بار ورود به اکانت، سایت یکی از آن سوال ها از شما خواهد پرسید.
 • بعد از انتخاب نوع ویزا، مثلا Visitor Visa، سایت از شما چند سوال می پرسد که مطمئن گردد گزینه مناسبی را انتخاب نموده اید یا نه. بعد از پاسخگویی به این سوالات، فرم اصلی برایتان باز می گردد. به یاد داشته باشید که می توانید فرم را تا مرحله ای پر کنید، آن را ذخیره و از سایت خارج شوید و بعدا دوباره برای پر کردن فرم به سایت مراجعه کنید.
 • به سوالات فرم با دقت پاسخ دهید و اطلاعاتی که لازم دارید را از قبل آماده کنید. مثلا باید بدانید که آدرس تان را چگونه به انگلیسی بنویسید، تاریخ تولد میلادی تان چیست و سمت شغلی شما به زبان انگلیسی چگونه نوشته می گردد. تکمیل دقیق اطلاعات فرم درخواست ویزای کانادا بسیار اهمیت دارد و اگر فکر می کنید برای تکمیل آن احتیاج به مشاوره دارید، می توانید از خدمات ویزای کانادای آژانس خبرنگاران بهره مند شوید و بدون نگرانی انجام تمام مراحل را به ما بسپارید.
 • بعد از تکمیل فرم، باید مدارک مورد درخواست سفارت را آپلود کنید. برای هر قسمت حجم هر فایل حداکثر می تواند 4 مگا بایت باشد و در ضمن فرمت هایی چون doc، docx، pdf، jpg، tiff و png قابل قبول است.

برای درخواست ویزای آنلاین کانادا، ابتدا باید در سایت رسمی سفارت یک اکانت ایجاد کنید.

برای ویزای کانادا چه مدارکی باید آپلود کنیم؟

 • فرم اقامت یا ویزا را که از اکانت خود دانلود و تکمیل نموده اید.
 • اسکن کلیه پاسپورت هایی که داشته اید و مدارکی که نشان می دهد شما به چه سفرهایی رفته اید. به یاد داشته باشید برای سفارت کانادا سابقه سفر به خصوص در محدوده شینگن، امتیاز بالایی دارد.
 • اسکن تمام صفحات پاسپورت فعلی تان را بارگذاری کنید.
 • اطلاعات اقتصادی، شامل تمام اسنادی که تمکن اقتصادی تان را نشان می دهد، مدارک گردش حساب و اسنادی که دارید را باید در قسمتی که برای اطلاعات اقتصادی است وارد کنید. بسیار دقت کنید که مدارک هر قسمت را در بخش خودش آپلود کنید و جابه جایی اشتباه اتفاق نیافتد.
 • عکس خودتان را با مشخصاتی که در سایت اعلام شده ارسال کنید. مثلا باید دقت کنید فرمت عکس درست و اندازه آن دقیقا منطبق با ابعادی که خواسته شده باشد.
 • اسکن مدارکی مانند رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل که نشان دهنده هدف شما از سفر هستند را باید در قسمت در نظر گرفته شده ارسال کنید. در ضمن اگر دعوت نامه دارید نیز باید در همین قسمت بارگذاری گردد.
 • فرم مشخصات اعضای خانواده را باید تکمیل و ارسال کنید. در نظر داشته باشید که تمام اطلاعات خواسته شده باید کامل پر شوند، حتی اگر اعضای خانواده تان با شما به سفر نمی آیند.
 • فرم مشخصات فردی، بخش دیگری از فرم است که اختیاری است اما پیشنهاد می گردد آن را نیز با دقت پر کنید. در این قسمت سوالاتی درباره سفرهایی که قبلا داشته اید و چند موضوع دیگر از شما خواهند پرسید.
 • در نهایت، فرم یک بخش شرحات نیز دارد که پر کردن آن ضروری نیست. اما اگر نکته یا موضوعی بوده که نتوانسته اید به وسیله صندلی هایی که در بالای فرم بوده آن را ارسال کنید یا شرح دهید، می توانید از این فضا یاری بگیرید.

چه مدارکی باید ترجمه شوند؟

مواردی مانند اسناد و مدارک گردش های اقتصادی که به زبان فارسی هستند باید به انگلیسی ترجمه و آپلود شوند. معمولا برای این مدارک، مهر مترجم رسمی کافی است مگر آنکه سفارت کانادا از شما مدارک بیشتری بخواهد و یا اینکه تشخیص دهد مهر دادگستری نیز باید پای مدارک تان باشد.

اپلود صحیح مدارک از مراحل مهم در ثبت نام آنلاین ویزای کانادا است.

هزینه درخواست ویزا را چگونه پرداخت کنیم؟

پس از تکمیل تمام فرم ها و آپلود مدارک، نوبت پرداخت هزینه درخواست ویزای کانادا است. تا پرداخت شما کامل نگردد، درخواست ویزای شما به صورت رسمی به جریان نمی افتد در نتیجه باید این بخش را با دقت بسیار انجام دهید. پرداخت این هزینه باید با مسترکارت انجام گردد. اگر مسترکارت ندارید و یا احتیاج به مرجع معتبری دارید تا به شکل درست پرداخت را برایتان انجام دهد، می توانید از خدمات ویزای کانادای آژانس خبرنگاران بهره ببرید و دیگر نگران اشتباه پر شدن فرم ها، بارگذاری مدارک، اشتباه در پرداخت و عدم به جریان افتادن درخواست تان نباشید.

در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد ویزای کانادا و ویزای تضمینی کانادا با کارشناسان ویزا، در آژانس هواپیمایی خبرنگاران تماس بگیرید.

منبع: ستاره ونک
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 937

به "راهنمای ثبت نام آنلاین ویزا کانادا (فرم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای ثبت نام آنلاین ویزا کانادا (فرم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید