تئاتر شهر اولین میزبان هفته فرهنگی ویتنام در ایران

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، مجموعه تئاتر شهر شنبه چهارم دی ماه میزبان اولین ویژه برنامه هفته فرهنگی ویتنام در ایران با اجرای چند برنامه مختلف فرهنگی هنری می گردد.

تئاتر شهر اولین میزبان هفته فرهنگی ویتنام در ایران

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران خبرنگاران پویا، هفته فرهنگی ویتنام در ایران از روز شنبه چهارم دی ماه طی برگزاری یک مراسم ویژه با حضور سفیر ویتنام در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر شروع می گردد.

در این مراسم که برنامه ریزی برای اجرای آن بعد از سفر رییس جمهوری کشورمان به کشور ویتنام در مهر ماه شروع شد، علاوه بر سخنرانی سفیر ویتنام، چند برنامه فرهنگی هنری از جمله پخش فیلم و اجرای آیینهای موسیقایی کشور ویتنام نیز برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.

طی برگزاری هفته فرهنگی ویتنام در ایران که افتتاحیه آن با میزبانی تئاتر شهر اجرا شده، برنامه های دیگری در شیراز، اصفهان، جزیره کیش، کاشان و مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوارن برگزار می گردد.

قطعاتی از ساموئل بکت مهمان تازه تالار قشقایی

برنامه این هفته تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر در حالی اعلام شد که چند اثر نمایشی جدید در مرکز مطالعات اجرایی قشقایی میزبان دوستداران تئاتر خواهند بود. قطعاتی از ساموئل بکت عنوان تازه ترین پروژه نمایشی گروه تئاتر 84 است که از 5 تا 17 دی ماه به سرپرستی علی اکبر علیزاد در قالب پروژه مرکز مطالعات اجرایی قشقایی و اجرای چند اثر نمایشی به نویسندگی ساموئل بکت روی صحنه خواهد رفت.

طی روزهای 5 تا 10 دی ماه یک اثر نمایشی سه اپیزودی با نام های بازی با بازی کتایون سالکی، علیرضا کی منش، مرتضی حسین زاده به کارگردانی علی اکبر علیزاد، فاجعه با بازی شفق نصر، پژمان یاوری، نوید زارع و کارگردانی سهراب کریمی و بازی بی کلام با بازی علیرضا کی منش، مرتضی حسین زاده و کارگردانی علی اکبر علیزاد ساعت 18 به مدت 60 دقیقه و قیمت بلیت 20 هزار تومان روی صحنه خواهد رفت.

از روز 12 تا 17 دی ماه نیز یک اثر نمایشی دو اپیزودی دیگر با نام های آخرین نوار کراپ با بازی علیرضا کی منش و کارگردانی علی اکبر علیزاد و آمد و رفت با بازی علیرضا کی منش، مرتضی حسین زاده، محمد مجیدیان به کارگردانی علی اکبر علیزاد ساعت 18 با مدت زمان 65 دقیقه و قیمت بلیت 20 هزار تومان اجرای خود را در قالب پروژه قطعاتی از ساموئل بکت شروع می نماید.

در تالار اصلی نمایش تئاتر سعدی، تابستان سی و دو به نویسندگی و کارگردانی حسین کیانی و بازی (به ترتیب الفبا) علیرضا آرا، خاطره اسدی، حمید حسینی، شهرام حقیقت دوست، امیررضا دلاوری، اشکان دلاوری، مجید رحمتی، علی سلیمانی سرنسری، علی محمدی، سهیل ملکی و رویا میر علمی ساعت 19:30 با مدت زمان 100 دقیقه و قیمت 30 هزار تومان روی صحنه می رود.

در تالار چهارسو هم نمایشهای کلاغ به نویسندگی دیوید هروئر، کارگردانی سمانه زندی نژاد و بازی مرتضی اسماعیل کاشی و سهیلا گلستانی ساعت 18 با مدت زمان 75 دقیقه و قیمت بلیت 25 هزار تومان و خانه پاکیزه به نویسندگی سارا رول، کارگردانی مانلی حسین ور و سرش طاهری و بازی مانلی حسین پور، سروش طاهری، گیتی قاسمی، معصومه کریمی، آزاده مویدی فرد ساعت 20 با مدت زمان 65 دقیقه و قیمت بلیت 25 هزار تومان اجرا می شوند.

لِ ته عنوان نمایش دیگری به نویسندگی و کارگردانی عاطفه تهرانی است که ساعت 19:30 با مدت زمان 55 دقیقه و قیمت بلیت 20 هزار تومان در تالار سایه به صحنه می رود، نوید راهنمایی پور، مریم باقری نسامی، اویس محمد حسنی، سینا صابری، ئه ستیره مرتضایی، سپهر غازی، پدرام مهری، نازنین میهن بازیگران این اثر نمایشی هستند.

نمایش گوهر نیل به نویسندگی و کارگردانی مجید امرایی و بازی وحیده قوهستانی و علیرضا دهقانی نیز ساعت 18 با مدت زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 12 هزار تومان در پلاتو اجرا مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.

منبع: تسنیم
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 622

به "تئاتر شهر اولین میزبان هفته فرهنگی ویتنام در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تئاتر شهر اولین میزبان هفته فرهنگی ویتنام در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید