بزرگ ترین سرمایه صنعت آزمایشگاهی کشور نیروی انسانی است

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رضا اسدی فرد با حضور در جمع رابطین مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی بر اهمیت حضور رابطین در شکل گیری ارتباطات و تقویت ساختار شبکه آزمایشگاهی تاکید کرد.

بزرگ ترین سرمایه صنعت آزمایشگاهی کشور نیروی انسانی است

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری اضافه کرد: سرمایه اصلی شبکه آزمایشگاهی، منابع انسانی آن است نه تجهیزات آزمایشگاهی. یکی از مشکلاتی که برخی آزمایشگاه های کشور دارند این است که با وجود داشتن سرمایه های کلان، به دلیل نداشتن کارشناسان ماهر نتوانسته اند برای کشور منفعی داشته باشند.

به گفته اسدی فرد، البته این مساله تنها مختص ایران نیست و بهینه سازی سیستم های خدمات آزمایشگاهی یکی از مهم ترین چالش های همه کشورها در حوزه آزمایشگاهی است.

وی همچنین اظهار کرد: تا خاتمه سال گذشته بیشتر از 2 میلیون و 200 هزار خدمت آزمایشگاهی به متقاضیان ارائه شده است.

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معتقد است که در کشور زیرساخت های پژوهشی فراهم است اما باید دسترسی به این زیرساخت ها تقویت و تسهیل شود.

اسدی فرد در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: در حال حاضر رابطین شبکه آزمایشگاهی در بیش از 60 شهر کشور حضور دارند که این موضوع وظیفه ما را سنگین تر کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 781

به "بزرگ ترین سرمایه صنعت آزمایشگاهی کشور نیروی انسانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگ ترین سرمایه صنعت آزمایشگاهی کشور نیروی انسانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید