برای سرمربی فوتبال بودجه نداریم، صددرصد سهام سرخابی ها واگذار می گردد

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه این وازارتخانه برای جذب سرمربی تیم ملی فوتبال بودجه جداگانه ای ندارد گفت صددرصد سهام سرخابی ها واگذار خواهد شد.

برای سرمربی فوتبال بودجه نداریم، صددرصد سهام سرخابی ها واگذار می گردد

به گزارش ایسنا، محمدرضا داورزنی در جمع خبرنگاران گفت: این که برخی ها می گویند در ابتدا پنج درصد سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس واگذار می شود، این طور نیست بلکه سهام این دو باشگاه باید صد درصد واگذار شود در غیر این صورت این دو باشگاه با مشکل روبرو می شود.

وی افزود: به هیچ عنوان صلاح نیست دولت تیم داری کند و اعتقاد داریم طبق مصوبه ای که دولت تصویب نموده به بخش خصوصی واگذار شود.

معاون ورزش قهرمانی وزیر ورزش و جوانان افزود: وزارت ورزش و جوانان برای جذب مربی و سرمربی فدراسیون فوتبال در سال آینده بودجه جداگانه ای اختصاص نمی دهد و همانند سایر فدراسیون ها تنها بخشی از بودجه فدراسیون فوتبال را پرداخت خواهد نمود.

داورزنی هم چنین درباره انتخاب مهران تیشه گران به عنوان رئیس فدراسیون نابینایان افزود: من به مهران تیشه گران تبریک می گویم که با رأی اعضای مجمع توانست مسئولیت جامعه ناشنوایان را بر عهده بگیرد. همچنین از سایر دوستانی که احساس وظیفه کردند و در جهت انتخاب ناشنوایان وارد شدند تشکر می کنم و معتقدم باید تیشه گران از ظرفیت علی مرادی نیز به نحو احسن استفاده کند.

وی گفت: فدراسیون ناشنوایان باید از ظرفیت های اعضای هیأت رئیسه و همچنین مصطفی کریمی رئیس پیشین این فدراسیون نهایت استفاده لازم را داشته باشد و در تأمین منابع مالی پشتش تنها به وزارت ورزش و جوانان گرم نباشد و از ظرفیت های سایر بخش ها به جز بخش دولتی نیز بهره مند شود.

داورزنی اعلام نمود: ناشنوایان احتیاج به ترحم کسی ندارند بلکه احتیاج به احترام دارند و باید مانند سایر ورزشکاران مورد توجه و احترام قرار گیرند تا احتیاجهای آنان مرتفع شود.

معاونت ورزش حرفه ای و قهرمانی اعلام نمود: ما باید کوشش کنیم در برخورد با جامعه ورزش ناشنوایان در هر شرایطی حامی آنها باشیم و با حساسیت بیشتری با این قشر برخورد کنیم. وقتی مسئولیت جایی را قبول می کنیم باید سنگ شکیبا آنها باشیم و با تحمل کارها را پیش ببریم تا ورزشکار ناشنوا احساس نکند با سایر ورزشکاران تفاوت دارد.

وی افزود: امروز آخرین مجمع سال 97 بود. ما نباید کاری کنیم که در سال آینده ورزشکاران احساس ناامیدی و یاس داشته باشند. در چهار دهه گذشته استکبار جهانی سعی نموده شرایط را به گونه ای رقم بزند تا ما اینگونه احساس کنیم که در شرایط بد مالی قرار داریم. ما باید بتوانیم در شرایط سخت ورزشکاران خود را آماده کنیم تا پیروز میدان شویم. اگر مسئولین صحبتی را مطرح می نمایند که در جنگ مالی قرار داریم به این معنا نیست که ما تسلیم دشمن شویم. ما در شرایط سخت می توانیم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم. اگر تذکری داده می شود در حقیقت این تذکر به رؤسای فدراسیون هاست تا کوشش خود را برای تأمین منابع مالی بیشتر نمایند و منابع را به درستی مدیریت نمایند.

داورزنی توضیح داد: باید برنامه های خود را طوری مدیریت نمایند که به هیچ کدام از برنامه ها آسیبی وارد نشود و جایی که احتیاج به هزینه است منابع خود را هزینه کند و در حقیقت حداقل 10 تا 15 درصد از هزینه های فدراسیون را صرف هزینه های جاری کند. آنها باید بتوانند اصل مأموریت خود را انجام دهند و از تمام ظرفیت ها به درستی استفاده نمایند.

وی گفت: ما باید بتوانیم در جنگ نابرابر پیروز شویم و با برنامه ریزی درست بتوانیم از تمام ظرفیت های خود به خوبی استفاده کنیم تا بتوانیم برنامه ها و اهداف خود را به درستی پیش ببریم. این فدراسیون باید به شعارهایی که توسط ورزشکاران داده می شود نظارت کند تا در چند ماه آینده جهتی را برای آنها ترسیم کند تا جوابگوی احتیاج ورزشکاران باشد. مجموعه فدراسیون باید از ظرفیت قانونی مجمع به خوبی استفاده کند. مجمع یک کار نمایشی نیست بلکه رئیس فدراسیون باید در مجمع بعدی جوابگوی اعضای مجمع باشد.

معاون وزیر ورزش گفت: ظرف چند ماه گذشته این فدراسیون با سرپرست اداره می شد که امروز با برگزاری مجمع انتخابات تکلیف این فدراسیون نیز تعیین شد که امیدوارم تیشه گران به عنوان رئیس این فدراسیون بتواند به مطالبات ورزشکاران بویژه آنهایی که امروز جلوی درب ورودی شاکی بودند رسیدگی کند و پیگیر پاداش و معوقه های آنها باشد تا ورزشکاران به خواسته قانونی خود برسند.

وی افزود: جامعه ناشنوایان از حساسیت بیشتری برخوردارند و باید حرمت آنها حفظ شود.

داورزنی همچنین درباره انتخابات اعلام نمود: مجمع انتخاباتی فدراسیون ناشنوایان امروز مراحل قانونی خود را طی کرد و در یک فضای دموکراتیک برگزار گردید.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا پاداش مدال آوران ناشنوا همانند افراد معلول و غیرمعلول توسط وزارت ورزش دیده نمی شود، گفت: ما در وزارت مصوباتی در مورد پاداش مدال آوران داریم و براساس آن پاداش ها پیش بینی می شود که البته این مصوبات براساس مصوبات دولت است. ما موظف هستیم در صورت احتیاج برای برطرف مسائل ورزشکاران پیگیر این مساله باشیم. ضمن این که اگر مشکل قانونی در این خصوص باشد باید به دنبال اصلاح مصوبه باشیم.

داورزنی ادامه داد: الان نمی توانم در این زمینه جوابگو باشیم احتیاج به آنالیز بیشتر است. در حال حاضر هر بحثی که صورت بگیرد در حقیقت برای ورزشکاران ناشنوا توقع ایجاد می نماید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 تیر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 436

به "برای سرمربی فوتبال بودجه نداریم، صددرصد سهام سرخابی ها واگذار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای سرمربی فوتبال بودجه نداریم، صددرصد سهام سرخابی ها واگذار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید