افشاگری امارات لیکس: ابوظبی از تنش در روابط ریاض و اوتاوا به نفع خود استفاده می نماید

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، وب سایت امارات لیکس بیان کرد که به اطلاعاتی دست یافته است مبنی بر این که امارات به شکل محرمانه برای بهره برداری از تنش میان عربستان سعودی و کانادا کوشش می نماید.

افشاگری امارات لیکس: ابوظبی از تنش در روابط ریاض و اوتاوا به نفع خود استفاده می نماید

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وب سایت امارات لیکس، که متخصص در افشای اطلاعات محرمانه حکومت امارات است، روز گذشته به نقل از منابع ویژه ای فاش کرد: امارات به شکل سری برای بهره برداری از بحران در روابط سعودی و کانادا ، با هدف تبدیل کردن معامله تسلیحاتی بین کانادا و عربستان به نفع خودش وارد عمل می گردد به این بهانه که می خواهد به اهداف ائتلاف در یمن خدمت کند.

در پی ابراز نگرانی کانادا از وضعیت حقوق بشر در عربستان سعودی و درخواست برای آزادی کنشگران مدنی و فعالان دفاع از حقوق زنان، روابط ریاض و اوتاوا از دوشنبه هفته گذشته وارد تنشی بی سابقه شده است. عربستان سعودی سفیر کانادا را اخراج کرد، سفیر خود را فراخواند و روابط مالی جدید با کانادا را به حال تعلیق در آورد.

عربستان سعودی در سال 2014، قراردادی به ارزش 15 میلیارد دلار برای خرید خودروهای زرهی از کانادا امضا کرد. صادرات خودروهای زرهی به عربستان از سال 2017 شروع شده است و این روند تا 15 سال ادامه می یابد.

طبق گزارش رسانه های خبری کانادا، ارزش تعاملات تجاری میان این دو کشور در سال 2017 میلادی، بالغ بر 4 میلیارد دلار بود که تجهیزات نظامی کانادا بخش اعظمی از آن را شامل می شد.

با تصمیم حکومت ریاض با تعلیق مناسبات دیپلماتیک و تجاری با اوتاوا، سرنوشت صادرات خودروهای زرهی کانادا به عربستان سعودی مبهم است به ویژه این که جاستین ترودو نخست وزیر کانادا از مدت ها پیش برای متوقف کردن این تجهیزات جنگی به عربستان سعودی تحت فشار قرار گرفته است.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 650

به "افشاگری امارات لیکس: ابوظبی از تنش در روابط ریاض و اوتاوا به نفع خود استفاده می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری امارات لیکس: ابوظبی از تنش در روابط ریاض و اوتاوا به نفع خود استفاده می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید