افراد واکسینه شده برای دیگران خطر دارند؟

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، خبرنگاران : رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: با وجود تزریق واکسن کرونا اگر مردم رعایت نکنند، در تابستان وارد موج پنجم خواهیم شد.

افراد واکسینه شده برای دیگران خطر دارند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، پیغام طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در پاسخ به سوالی درباره احتمال ناقل بودن افرادی که واکسینه می شوند، بیان نمود: افرادی که واکسن کرونا دریافت می نمایند، ناقل نیستند بنابراین افراد واکسینه برای کسی خطر ایجاد نمی نمایند.

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری ادامه داد: واکسن های کرونا با انواع مختلفی که دارد باعث ناقل شدن فرد واکسینه شده نخواهند بود و حتی برای خودشان هم باعث خطر نیستند، چون افراد هر واکسنی که تزریق نمایند، واکسن کرونا یا آنفلوآنزا، ممکن است کمی بدن درد و تب به همراه داشته باشد.

وی گفت: بنابراین وجود چنین علائمی ربطی به کرونا ندارد، اما توجه کنید ممکن است کسی که واکسن زده از فاصله تزریق دوز اول تا دوز بعدی به ویروس کرونا مبتلا گردد، چون تا زمانی که واکسن به شکل کامل اثرش را بگذارد کمی طول می کشد.

طبرسی در خصوص شرایط کرونا در تابستان گفت: واکسن هایی که تزریق می کنیم آنقدر نیست که پوشش کافی ایجاد کند، ولی اگر رعایت ها صورت نگیرد، ما وارد موج بعدی می شویم و در حقیقت اگر همان اتفاقات عید تکرار گردد، وارد موج پنجم خواهیم شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1899

به "افراد واکسینه شده برای دیگران خطر دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افراد واکسینه شده برای دیگران خطر دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید