از مالزی برای گدایی به کرج می آیند

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، مدیر کل پیشگیری و برطرف تخلفات شهری شهرداری کرج از فعالیت یک مرکز ساماندهی متکدیان و آسیب دیدگان اجتماعی در این شهرستان اطلاع داد.

از مالزی برای گدایی به کرج می آیند

حشمت اله عزیزی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اظهار کرد: طی چند ماه گذشته شاهد اجرای مستمر طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان از سطح معابر و خیابان های شهر هستیم. با اجرای این طرح تعداد متکدیان کرج که اغلب آنها خارجی و اتباع کشورهای پاکستان و مالزی هستند؛ به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

وی بیان نمود: این متکدیان که اغلب از مشکلاتی رنج می برند، با حضور در سطح شهر علاوه بر کاهش روحیه امید شهروندان، از زیبایی بصری شهر هم می کاهند.

وی شرح داد: تا چندی پیش این متکدیان صبح دستگیر می شدند و به دلیل اینکه فضایی برای ساماندهی و نگهداری آنها نبود؛ 10 شب مجدداً رها می شدند ولی با رایزنی و تعاملات انجام شده با نیروی انتظامی، دستگاه قضا و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان این روند تغییر نموده و این افراد پس از دستگیری رد مرز می شوند.

این مسئول بیان نمود: این تغییر روند در نحوه برخورد با متکدیان خارجی باعث گردیده طی چند ماه گذشته تعداد این افراد که اغلب آنها زنان بچه به بغل بودند در سطح شهر به میزان قابل توجهی کاهش یابد. این متکدیان پس از دستگیری به مرکزی در شورآباد ورامین انتقال داده می شوند و پس از آن اقدامات لازم برای رد مرز آنها انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 فروردین 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 255

به "از مالزی برای گدایی به کرج می آیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از مالزی برای گدایی به کرج می آیند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید