از فردا موج تازه بارندگی ها شدت می گیرد

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، خبرگزاری مهرنوشت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز جمعه با ورود سامانه بارشی در استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، نواحی غربی و مرکزی خلیج فارس، استان های واقع در دامنه های البرز غربی و زاگرس مرکزی استان های فارس و بوشهر رگبار باران گاهی رعد و برق وزش باد پیش بینی می شود.

از فردا موج تازه بارندگی ها شدت می گیرد

بارش پراکنده در نواحی مرکزی کرمان، شمال هرمزگان، شرق، شمال شرق و بخش های مرکزی کشور و استان های واقع در دامنه های البرز مرکزی پیش بینی شده است، همچنین این سامانه در روز شنبه تقویت شده و علاوه بر نواحی ذکر شده به تدریج سواحل غربی خزر را در بر می گیرد.

بارش ها در بعد از ظهر جمعه در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، بخش غربی فارس و شمال بوشهر شدت می یابد. همچنین شدت بارش ها در روز شنبه در شمال شرق خوزستان، جنوب لرستان، نیمه غربی چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب کرمانشاه، نیمه شمالی فارس و بوشهر، خراسان رضوی و بعضی نقاط آذربایجان شرقی و غربی است.

بر اساس پیش بینی ها در اواخر وقت شنبه از مقدار فعالیت سامانه از سمت غرب کاسته شده و عمده فعالیت آن تا ظهر یکشنبه در شمال شرق کشور در استان های خراسان شمالی و رضوی، شرق سمنان و دامنه های البرز شرقی خواهد بود. لازم به ذکر است در این مدت بارش در ارتفاعات البرز غربی و مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی به صورت برف است. همچنین روزهای جمعه و شنبه خلیج فارس مواج و طوفانی است.

تهران امروز کمی ابری، به تدریج ابری همراه با وزش باد، با حداکثر دمای 20 و حداقل دمای 9 درجه سانتی گراد است. فردا نیز آسمان تهران نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری همراه با رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید، با حداکثر دمای 18 و حداقل دمای 10 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: زندگی روز
انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2169

به "از فردا موج تازه بارندگی ها شدت می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از فردا موج تازه بارندگی ها شدت می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید