اخبار الساعه: فرانسه و انگلیس خواهان خروج اتباع خود از یمن شدند

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، خبرنگاران: پایگاه خبری اخبار الساعه یمن از درخواست فرانسه و انگلیس از اتباع و کارمندان خود برای ترک یمن در سایه اعتراضات مسالمت آمیز گسترده مردم برای درخواست جهت ایجاد تغییرات سیاسی در کشورشان اطلاع داد.

اخبار الساعه: فرانسه و انگلیس خواهان خروج اتباع خود از یمن شدند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پایگاه خبری اخبار الساعه به نقل از بعضی منابع خاص خود نوشت: فرانسه و انگلیس از کارمندان و اتباع خود در یمن خواسته اند که با توجه به احتمال انفجار اوضاع در شهر صنعا پایتخت یمن خاک این کشور را ترک نمایند.

این منابع در گفت وگو با اخبار الساعه افزودند: درحالی که بعضی هیئت های دیپلماتیک خارجی یمن را ترک نموده اند، بعضی دیگر امشب و بعضی نیز فردا صبح اقدام به اینکار خواهند کرد.

اخبار الساعه نوشت: وجود یک فروند بالگرد از سه روز پیش در مقر ریاست جمهوری توجه بسیاری از کسانی را که در نشست روز گذشته با عبدربه منصور هادی رئیس جمهور یمن حضور داشتند، به خود جلب نموده است.

این پایگاه به نقل از منابع دیگری نوشت: این بالگرد تا روز آدینه در مقر به انتظار رویدادهای روز آدینه باقی خواهد ماند.

به نوشته این پایگاه، بعضی دیگر از منابع به احتمال ترک مقر از سوی رئیس جمهور در روز آدینه اشاره کردند.

انتشار این خبر در حالی صورت می گیرد که دولت یمن هیئتی بلندپایه که در راس آن معاون نخست وزیر قرار گرفته است را برای گفت و گو با رهبران انصار الله روانه استان صعده واقع در شمال یمن کرد.

ضیف الله الشامی عضو شورای سیاسی جنبش انصار الله یمن با اشاره به تظاهرات هزاران نفری مداوم مردم این کشور برای ایجاد تغییرات سیاسی در کشورشان تاکید نمود: بر سر خواسته های برحق مردم یمن سازش نمی کنیم و این مردم هستند که راستا آینده را مشخص می نمایند.

مردم یمن بویژه در روزهای اخیر با کاهش شدید یارانه دولت به بخش سوخت، دست به اعتراضات گسترده در سراسر این کشور زده و فساد گسترده در دولت و ناتوانی آن در حل معضلات جامعه را محکوم نموده اند.

درهمین راستا، جنبش اعتراضی مردم یمن از روز دوشنبه با مشارکت هزاران نفر شروع شده است و آنها تا آدینه به دولت مهلت داده اند؛ در غیر این صورت تهدید نموده اند دولت را سرنگون خواهند کرد.

این در حالی است که جمعیت گسترده مردم یمن در حال آماده شدن در اردوگاه های اطراف صنعا پایتخت این کشور برای تظاهرات علیه دولت یمن هستند.

عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله پیش از این به حکومت یمن هشدار داده بود که اگر به خواسته های مردمی تا روز آدینه پاسخ ندهد، با خیزش مخالفان به منظور سرنگونی روبرو خواهد شد.

در پی هشدار رهبر جنبش انصار الله هزاران یمنی طی دو روز گذشته در خیابان های صنعا پایتخت این کشور عیله سیاسیت های دولت تظاهرات کردند.

رسانه های غربی قصد دارند تا تظاهرات مسالمت آمیز مردم یمن که در اعتراض به سیاست های دولت این کشور صورت می گیرد را کوشش برای اقدام مسلحانه و تصرف صنعا جلوه بدهند.

از سوی دیگر تیپ چهارم ارتش این یمن که مقر آن در صنعا قرار گرفته است، روز گذشته به منظور بالابردن میزان آمادگی هجومی و اجرای هرگونه اقدام فوری نیروهای این تیپ، به حالت آماده باش در آمد.

درپی اعتراضات گسترده مردم یمن در روزهای جاری، شاه سعودی برای مهار اعتراضات و نجات دولت یمن به تکاپو افتاد و دستور اعطای نفت و پول فوری و بلاعوض به یمن را صادر کرد و همچنین تهدید نموده اند که در این کشور دخالت نظامی خواهند کرد.

درهمین راستا، دولت سعودی امروز به وسیله رسانه های خود تهدید کرد که برای مقابله با جنبش مردمی به رهبری گروه انصار الله دخالت نظامی در یمن خواهد نمود.

از سوی دیگر، تعدادی از رسانه های های یمن امروز از استعفای نخست وزیر این کشور در پی گسترش اعترضات مردمی در این کشور خبر دادند اما این خبر هنوز به طور رسمی تائید نشده است.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 822

به "اخبار الساعه: فرانسه و انگلیس خواهان خروج اتباع خود از یمن شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخبار الساعه: فرانسه و انگلیس خواهان خروج اتباع خود از یمن شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید