احتمال درمان سرطان با کمک نوعی قارچ

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند که می توان با کمک نوعی قارچ، به درمان سرطان کمک کرد.

احتمال درمان سرطان با کمک نوعی قارچ

به گزارش خبرنگاران و به نقل از فیز، شاید نوعی قارچ که به درختان بادام و هلو حمله می کند، کلید شناسایی داروی جدیدی برای درمان سرطان باشد.

گروهی از پژوهشگران بخش شیمی و بیوشیمی دانشگاه ایالتی فلوریدا(FSU)، در بررسی جدیدی دریافتند یک ماده طبیعی که از قارچی موسوم به Fusicoccum amygdali به دست می آید، حاوی خانواده ای از پروتئین ها است که می توانند مسیرهای مهم سیگنال دهی را در آسیب شناسی سرطان و بیماری های مربوط به اختلال عصبی مشخص کنند.

جیمز فردریک(James Frederich) و برین میلر(Brian Miller)، پژوهشگران دانشگاه ایالتی فلوریدا در بررسی خود دریافتند این ماده موسوم به fusicoccin به گروه های پروتئین متصل می شود. این پروتئین ها، اتصالات مهمی در سلول ها هستند که بر انجام شدن فعالیت های مربوط به سیگنال دهی و نظارت نقش دارند.

فردریک گفت: هدف ما از این پژوهش، بررسی یکی از غیرقابل کنترل ترین شبکه های زیست شناسی سلولی و ارائه راهی برای بررسی آن است. ما در این پژوهش، یک ماده طبیعی را که ساختار پیچیده ای دارد، مورد بررسی قرار داده ایم تا از آن به عنوان ابزاری برای تشخیص زیست شناسی سلولی سرطان استفاده کنیم.

میلر گفت: کشف چندین هدف بیولوژیکی جدید که مکانیسم عملکرد این ماده طبیعی را نشان می دهد، گام مهمی به شمار می رود. شناسایی این اهداف جدید، بسیار هیجان انگیز است زیرا امکان اطلاع از عملکرد fusicoccin را فراهم می کند.

این پژوهش، یک همکاری تخصصی بین فردریک و میلر در حوزه شیمی آلی و بیوشیمی برای بررسی ظرفیت fusicoccin به شمار می رود.

میلر افزود: ادغام منحصر به فرد آزمایش ها و بیوانفورماتیک ارائه شده در این پژوهش، رابطه مستقیم میان شیمی و زیست شناسی را نشان می دهد. ما امیدواریم که این گونه همکاری ها در زمینه شیمی و زیست شناسی گسترش یابند.

این پژوهش، در مجله ACS Chemical Biology به چاپ رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1082

به "احتمال درمان سرطان با کمک نوعی قارچ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال درمان سرطان با کمک نوعی قارچ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید