آرامش بازار خودرو و مسکن با تمرکز عرضه فولاد در بورس

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، عضو کمیسیون مالی مجلس گفت: بخشی از افزایش قیمت مسکن و خودرو مربوط به رشد قیمت محصولات فولادی در پی عرضه کم محصولات در بورس و واسطه گری بعضی خریداران محصول ارزان است که با تمرکز عرضه محصولات فولادی در بورس کالا آرامش و تعادل به بازارها باز می شود.

آرامش بازار خودرو و مسکن با تمرکز عرضه فولاد در بورس

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، عرضه کل فراوری فولاد در بورس کالا و فاصله دریافت از قیمت گذاری دستوری، موضوع مورد تاکید این روزهای کارشناسان، دولت و نمایندگان مجلس است تا با تحقق آن، علاوه بر کنار رفتن واسطه ها و حذف فاصله زیاد قیمت های رسمی و غیررسمی، انگیزه فراوری در صنایع بالادستی و پایین دستی افزایش یابد.

غلامرضا مرحبا، عضو کمیسیون مالی مجلس امروز (دوشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه به منظور حمایت از فراوری و تعادل بازار، کل محصولات فولادی کشور باید در بورس کالا عرضه گردد، اضافه کرد: برای تنظیم بازارها، یک اصل بدیهی وجود دارد که آن، شفافیت در زنجیره فراوری است.

وی بیان داشت: با عرضه زنجیره فراوری فولاد در بورس کالا، علاوه بر آنکه فراوری و فروش شرکت ها شفاف می گردد، از ایجاد رانت جلوگیری شده و فراوری و توزیع ساماندهی می گردد.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه عرضه فولاد در بورس کالا از اتفاقات خوب مالی کشور در سال های گذشته بوده است، گفت: ریشه التهاب های قیمتی در ماه های گذشته به عرضه بخشی از فولاد کشور در خارج از بورس بوده است که همین موضوع باعث چندگانگی قیمت شد، محصولاتی که در بازار آزاد نیز عرضه شد، قابل دسترس بود و به این ترتیب عرضه کم محصول در بورس به افزایش قیمت ها دامن زد.

مرحبا با بیان اینکه بخشی از افزایش قیمت مسکن و خودرو به رشد قیمت محصولات فولادی مرتبط است، گفت: وقتی بعضی فراوریکنندگان با عرضه کم در بورس و فروش در بازار آزاد به فکر منفعت شخصی خود بودند، قیمت مسکن و خودرو نیز متأثر از قیمت فولاد و واسطه گری بعضی خریداران محصول ارزان، افزایش یافت و مسائل مالی مردم بیشتر شد که این چرخه معیوب عرضه به زودی سامان می یابد.

عضو کمیسیون مالی مجلس گفت: تمرکز عرضه محصولات در بورس کالا به نفع فراوری و مردم است، بدون شک اگر همچنان بخشی از محصولات خارج از بورس معامله گردد، مسائل ماه های گذشته ادامه می یابد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1625

به "آرامش بازار خودرو و مسکن با تمرکز عرضه فولاد در بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرامش بازار خودرو و مسکن با تمرکز عرضه فولاد در بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید