کاهش 70 درصدی فروش سینمای هنگ کنگ

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، باکس آفیس هنگ کنگ به خاطر شیوع کرونا افتی 70 درصدی را تجربه کرد.

کاهش 70 درصدی فروش سینمای هنگ کنگ

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از ورایتی، فروش باکس آفیس هنگ کنگ در شش ماه نخست سال 2020 با کاهش چشمگیر 70 درصدی روبرو شد، چون مخاطبان خانه ماندند و سینما ها به خاطر پاندمی کرونا بسته شدند.

دولت هنگ کنگ تمام سینما ها را روز بیست وهشتم مارس (9 فروردین) بست، چون موج دوم کووید -19 به خاطر تمام افرادی که به کشور بازگشتند، گسترش یافت. سینما ها شش هفته بعد در روز هشتم مه باز شدند، چون تعداد موارد ابتلا در شهر تحت کنترل درآمد و تدابیر فاصله گذاری اجتماعی بهتر پیش رفت.

اما اثر پاندمی بر باکس آفیس پیش از بسته شدن سینما ها حس شده بود و بعد از افتتاح دوباره آن ها هم حس شد.

با استناد به ارقامی که شرکت باکس آفیس هنگ کنگ وابسته به انجمن صنعت فیلم هنگ کنگ منتشر نموده، درآمد حاصل از فروش در گیشه در شش ماه نخست 2020 فقط 37.8 میلیون دلار بود که نسبت به 135 میلیون دلار به ثبت رسیده در بازه مشابه سال قبل با کاهشی 72 درصدی روبرو شده است.

در حالیکه تعداد عناوین داخلی اکران شده از 21 فیلم به 18 فیلم رسید، فیلم کمدی هنگ کنگی استاد بزرگ بزرگ در صدر لیست نهاده شد. این فیلم که طی بازه سال نو چینی یعنی حدود یک هفته پیش از اینکه سازمان سلامت جهانی اعلام شرایط اورژانس سلامت جهانی بکند، منتشر شد، تقریباً 3.8 میلیون دلار فروخت.

درامی از کره جنوبی با عنوان سقوط خاکستر که درباره یک فاجعه طبیعی است و روز اول ژانویه اکران شده بود، پردرآمدترین فیلم غیر هنگ کنگی بود و توانست 2.4 میلیون دلار بفروشد. فیلم 1917 سم مندس هم پردرآمدترین فیلم هالیوودی بود و 2 میلیون دلار فروخت.

هنگ کنگ تا اینجا بیش از 1200 مورد ابتلا به کروناویروس ثبت نموده و هفت نفر جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1360

به "کاهش 70 درصدی فروش سینمای هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 70 درصدی فروش سینمای هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید