نجات بچه ها از غار تایلند فیلم می گردد، اتفاقی پرالتهاب

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، به گزارش خبرنگاران به نقل از ورایتی، در حالی که عملیات نجات نوجوانانی که در غاری زیرزمینی در تایلند گیر افتاده بودند به سلامت به انجام رسید، اکنون اعلام شده فیلمی بر مبنای این رویداد ساخته می گردد.

نجات بچه ها از غار تایلند فیلم می گردد، اتفاقی پرالتهاب

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

پیور فلیکس انترتینمت در کوشش است حقوق ساخت فیلم از ماموریت نجات جان پسرهایی را که با مربی شان در هزارتوی غاری در تایلند گرفتار شده بودند به دست آورد.

مدیر این کمپانی گفته از احتمال ساخته شدن این فیلم بسیار هیجان زده و این موضوع برایش خیلی با اهمیت است. وی با تمجید از شجاعتی که این گروه در غار نشان دادند و کوششی که ماموران برای بیرون کشیدن آنها به خرج دادند، این ماجرا را بسیار با ارزش خواند.

کوششی سه هفته ای متشکل از نیروهای بین المللی در نهایت توانست این دانش آموزان را که برای گردش با مربی شان به غار رفته بودند و بر اثر بالا آمدن آب آنجا محبوس شده بودند، از دل زمین بیرون بکشد.

12 پسر دانش آموز و مربی شان انتها سه شنبه به سلامت از غار بیرون آورده شدند.

این تیم از 23 ژوئن به دلیل بارندگی شدید و بالا آمدن آب در غار، امکان بیرون آمدن نداشتند.

اسکات مدیر کمپانی پیور سال ها در تایلند زندگی نموده و در چهار روز آخر همراه عملیات نجات بود. وی اضافه کرد یکی از دلایلی که این داستان خیلی روی او تاثیر گذاشت این است که همسرش با سامان کونان که 6 جولای در طی عملیات نجات در این غار کشته شد، بزرگ شده است.

اسکات گفته است این عملیات می تواند الهام بخش مردم وسیعی در دنیا باشد. وی اضافه کرده است: ما شاهدان این رویداد هستیم و باید آن را در اختیار همه بگذاریم.

نخستین گروه چهار نفری از این نوجوانان روز یکشنبه 8 جولای از غار بیرون آورده شدند و روز بعد از آن هم چهار پسر دیگر نجات داده شدند.

دیروز گروه غواصان، چهار نوجوان باقی مانده را همراه مربی شان از غار بیرون آوردند. این نوجوانان 11 تا 17 ساله اعضای تیم فوتبالی به نام گرازهای وحشی هستند.

برای نجات این گروه از داخل غار 90 غواص حرفه ای شامل 40 تایلندی و 50 خارجی در عملیات نجات شرکت داشتند. بخشی از این راستا آن قدر باریک بود که غواصان برای عبور از آن باید کپسول اکسیژن خود را در می آورند.

کمپانی پیور فلیکس تولیدکننده فیلم هایی درباره سرنوشت است و فیلم هایی چون خدا نمرده است، پرونده ای برای مسیح و باور نمی کنی؟ را در کارنامه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 503

به "نجات بچه ها از غار تایلند فیلم می گردد، اتفاقی پرالتهاب" امتیاز دهید

1 کاربر به "نجات بچه ها از غار تایلند فیلم می گردد، اتفاقی پرالتهاب" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات بچه ها از غار تایلند فیلم می گردد، اتفاقی پرالتهاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید