منطقه گردشگری فینارود ؛ طبیعت بی مثال خلخال، عکس

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، منطقه گردشگری فینارود خلخال یکی از زیباترین مناطق گردشگری بکر در جنوب شهر خلخال در بالادست روستای خوجین به زبان محلی فیین واقع شده است.

منطقه گردشگری فینارود ؛ طبیعت بی مثال خلخال، عکس

در لحظه ورود به این منطقه با مشاهده مه غلیظ موجود در ارتفاعات منطقه به اطمینان می توان این منطقه را روزنه ای به زیبایی های شهرستان خلخال در جنوب استان اردبیل مطرح کرد.

وجود گیاهان دارویی غنی در این منطقه احساس خوشایندی به گردشگران داده به طوریکه برخی از گردشگران به تهیه گیاهان دارویی در دل طبیعت این منطقه پرداخته و از آب و هوا و زینت طبیعی گل و گیاه فینارود بهره مند می شوند.

منطقه گردشگری فینارود خلخال که با وجود چندین سد و بند تاخیری کوچک برای حفظ و ذخیره منابع زیرزمینی آب در حال تکامل است همه ساله پذیرای میهمانان و گردشگران زیادی از مناطق مختلف کشور است.

منطقه گردشگری فینارود خوجین در بالادست به جنگل های جنوب خلخال متصل می گردد که بعد از گذشت این جنگل به محدوده جنگلی گیلان راستا پیاده روی وجود دارد.

این منطقه با آب و هوای مطبوع و خنک و چشم اندازهای جنگلی و مرتعی زیبایی خیره کننده ای داشته که در فصل بهار و تابستان به علت سرسبزی و طراوت این منطقه پای خیلی از گردشگران را به این منطقه می کشاند.

فینارود منطقه ای است که می توان جنگل و کوهستان و مرتع را در یک نگاه به وضوح دید و قرار دریافت دریاچه سد فینارود در بالادست این منطقه امکان برگزاری جشنواره ماهیگیری در این منطقه را برای اهالی فراهم ساخته است.

1515 منطقه گردشگری فینارود

در خاتمه دست این منطقه گردشگری زمین های کشاورزی اهالی روستای خوجین قرار گرفته که در سال های اخیر بحث آبیاری قطره ای و بارانی با بهره گیری آب موجود در این منطقه برای کشاورزان برنامه ریزی شده است.

نزدیک بودن منطقه گردشگری فیناورد به روستای خوجین سبب شده که غفلت برخی از اهالی موجب از بین رفتن مرتع از طریق ریزش زباله های خانگی و پلاستیک گردد و انتظار می رود که اهالی با در نظر دریافت این طبیعت زیبا در حفظ نظافت و زیبایی این منطقه بیش از پیش کوشا باشند.

در حالی که گردشگری در خلخال می رود تا صندلی خوب خود را در اذهان مردم کشورمان پیدا کند وجود راه دسترسی مناسب برای این منطقه یکی از مطالبات مردمی است هر چند راه خاکی سه تا چهار کیلومتری از روستای خوجین خوب و هموار بوده ولی توجه ویژه مسئولان برای جلب رضایت گردشگران در این منطقه را می طلبد.

منبع: گردشبان
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1815

به "منطقه گردشگری فینارود ؛ طبیعت بی مثال خلخال، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه گردشگری فینارود ؛ طبیعت بی مثال خلخال، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید